Warlord Clan

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Młody pisze:
Gobos pisze:dziala battle standard - czyli +1 CR i przerzut break'a. o magicznych bannerach nic nie ma. :wink:
Jeżeli jest tak jak ty piszesz to od 4 lat ja z chorym wałowaliśmy wszystkich na sztormówie. Oczywiście ze działa z tyłu, a co , nie jest to battle standard ??
imo walujecie... gdyby tak bylo to dawno gralbym na stormie.
jeszcze troche i zwatpie... moze spytac jakis autorytet z LL?

Budda
Chuck Norris
Posty: 375
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Budda »

ja obstaje przy tym ze m.bannery dzialaja z tylu. i tak bede gral, klocil sie o to i pociskal pociski w niedowiarkow. prawda jest taka, ze szczurzy power spadl nieco, wiec nie ma sensu dalej go oslabiac i samemu odbierac sobie specjalne wlasciwosci. pzdr

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Młody pisze:
Gobos pisze:dziala battle standard - czyli +1 CR i przerzut break'a. o magicznych bannerach nic nie ma. :wink:
Jeżeli jest tak jak ty piszesz to od 4 lat ja z chorym wałowaliśmy wszystkich na sztormówie. Oczywiście ze działa z tyłu, a co , nie jest to battle standard ??
imo nie - to jest magic standard. battle standard ma swoje osobne zasady, a magic standard swoje.
Budda pisze: i tak bede gral, klocil sie o to i pociskal pociski w niedowiarkow. prawda jest taka, ze szczurzy power spadl nieco, wiec nie ma sensu dalej go oslabiac i samemu odbierac sobie specjalne wlasciwosci.
a potem ludzie marudza ze gracze skavenow walkuja... :lol: :wink:
a ze przy zbieraniu jest bonus do Ld za ranki, to wiecie? :wink:

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Gobos pisze:imo walujecie... gdyby tak bylo to dawno gralbym na stormie.
jeszcze troche i zwatpie... moze spytac jakis autorytet z LL?
Z LS. Ale znając Polaków zdolność do szukania dziury w całym (kawałku sera ;) ), to gdyby to było wałem, to wypłynęłoby kilka lat wcześniej. (np. tak jak jakiś czas temu wynikła sprawa z pipes of doom z nowych OnG i weapon teami).
Masa ludzi tak grała (i gra) i nikt, łącznie z LS, nie miał z tym problemów.
Ale dla spokoju sumienia oczywiście można zapytać.

Budda
Chuck Norris
Posty: 375
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Budda »

nie chodzi o walki. gdyby bylo napisane ze nie dziala to nie (tak jak rank bonus przy zbieraniu), ale jest napisane ze sztandar dziala wiec dziala, obojetnie jaka szmata wisi na patyku. pzdr.

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Swojego czasu była dyskusja czy Eshin sorcerer moze uzywac w tylnich rzedach magi i itemów.I mógł i moze.Tym bardziej bsb.Dla mnie to sztuczne robienie hałasu o niewiadomo co.Jak kolega zauważył ,gdyby to był wał to by dawno wypłynał lub został usciślony ten problem.Ale tu nie ma zadnego problemu.Wszystko jest w booku.

Awatar użytkownika
k.a.r.p
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/Olsztyn

Post autor: k.a.r.p »

Witam, pytanko mam dotyczące stormverminów: czy opłaca się ich brać do armii poniżej 2000 pkt. i czy w ogóle opłaca się ich brać, w sumie mają podobne charakterystyki co regularne szczury, no ale możliwość brania tarcz w połączeniu z heavy armorem daje dość mocny save tyle, że wtedy bedzie to 9 pkt. za sztukę. Więc proszę o jakieś porady, wskazówki.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Wypowiem się za siebie, bo co gracz, to opinia. :)

Stormów lubię za klimat i figurki. Fajnie że mają ciężkie zbroje, ja bym im może jeszcze Ld podniósł, skoro to taka elyta. Ale do adremu:
Jak gram armią z warlordem (w topicu z rozpiskami znajdziesz linka do jednej), to lubię ich brać: dobry save, możliwość wzięcia magicznego sztandaru to rzeczy na plus. Minusem jest, jak zauważyłeś, koszt - prawie dwa razy clanrat. Jednak czytałem opinie w paru miejscach i większość uważa że mimo wszystko się opłacają.

Przy graniu armią "dzwonkową" z seerem nie za bardzo mam ich gdzie wcisnąć, ale z pewnością by się dało (może po wywaleniu dzwona, ja jednak lubię go używać).

P.S. cieszę się, że ktoś się odezwał, bo dział ze skavenami jest jakoś mało uczęszczany. Nie chodzi mi stricte i tylko i wyłacznie o ilość postów, bo tego da się natrzaskać raz - dwa. Siakoś mało aktywni jesteśmy. Może chodzi o to, że szczury raczej w ukryciu działają?... :twisted:

Awatar użytkownika
k.a.r.p
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński/Olsztyn

Post autor: k.a.r.p »

ja w sumie też się cieszę że coś się w końcu ruszyło :) a jeżeli chodzi o stormów to w sumie mam mieszane uczucia.. :) z jednej strony jak to określił Krzysiek W ELYTA - również uważam ze LD zwiększony byłby jak najbardziej mile widziany ( patrząc na black knightów którzy mają aż 8 LD a są truposzami.. :/ )z drugiej strony stawiając na masę nie ma miejsca na biednych i niedocenionych stormverminów.. :arrow: i ogólnie trochę smuci brak jednostki z jakimś większym powerem - rat ogry słabe a za tą cenę to co najmniej 6 siły by się przydało albo chociaż wytrzymałość podnieść :roll:

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Jak dla mnie to stormvermini się nie opłacają. drodzy i wcale nie tak mocni. Lepiej zainwestować w coś innego. np jezzaile albo paczka giant ratów + clanraty z ratlingiem. wychodzi podobnie punktowo.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Nie jestem specjalistą od Skavenów, ale jako że interesuję się piechotą w WFB, zwłaszcza elitarną, to podzielę się z Wami moją opinią o Stormvermin.
Jak na Skavy faktycznie są drodzy - 9 punktów z tarczą. Uważam, że tarczę w WFB należy dawać zawsze - w piechocie kosztuje 1 punkcik, a znacząco poprawia armour save - na ostrzał o 1, a w walce wręcz nawet o 2 w kombinacji broń ręczna + tarcza. W ogóle ciekawe jest to, że Stormvermin są jedyną w WFB piechotą z T3, która może mieć kombinację ciężka zbroja + tarcza (elfy i ludzie patrzą z zazdrością), dzięki czemu mogą mieć najlepszy save wśród piechoty z T3 (3+ w walce wręcz i 4+ na ostrzał) :) Tacy np. Phoenix Guard czy Black Guard też używają halabard, a nie mogą wziąć tarczy, więc tutaj wielki plus dla Stormvermin. Osobny problem to halabarda - chyba najgorsza broń do walki wręcz. Otrzymujemy tylko + 1 do siły, ale tracimy możliwość użycia tarczy w walce wręcz. Szkoda, że halabarda dla Stormverminów jest obowiązkowa i jest wliczona w koszt (bez niej mogliby kosztować z tarczą 7 lub 8 punktów). W praktyce prawie zawsze lepiej wybrać kombinację hw + shield, niż halabardy. W podobny sposób przez obowiązkową halabardę, której prawie nigdy się nie używa, cierpią Temple Guard w Lizardmenach. A np. u Grave Guard z VC halabardy są opcjonalne (i chyba nikt ich nie bierze) i tak powinno być i w wypadku Stormvermin. Z drugiej strony, gdy nie używamy halabardy atakujemy tylko z siłą 3 - słabiutko. Fajnie by było, gdyby mieli bazową siłę 4. A tak to raczej należą do piechoty twardej w obronie, lecz słabej w ataku. Do pozostałych statystyk nie można się przyczepić: WS4, I5 są fajne. Może rzeczywiście przydałoby się Ld6, ale to nie jest wielki problem.
Gdybym grał Stormverminami to dawałbym im chyba Umbranner (Ward 4+ na pociski z S4 i mniejszą) i w ten sposób mamy mocno "przeżywalny" klocek w dość miękkiej armii, jaką są Skaveny.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

skavy raczej ostrzałem nie powinni się przejmować. Co do halabardy to nie jest taka zła, ale dla stormverminów jest beznadziejna, siła 4 to nie tak dużo, a lepiej miec tego sava na 3+. Halabarda wydajemi się, że jest dobra na oddziałach własnie co mają siłe bazową przynajmniej 4 i dosć sporą inicjatywę. Niestety oprócz Chaos Warriors (śmiech na sali) nie ma chyba takiego oddziału :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

IMO w charakterach najlepsza opcja 4xelektroda :) Szary prorok za drogi i brakuje pts. na horde :P

Pozdro

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

a ja mam takie pytanie w jakim ustawieniu wystawiacie stormverminow ( od razu zakladam ze z dzwonkiem:) ) bo wlasnie robie duza podstawke i tak sie zastanawiam:) czy po 6 w rzedzie czy po 5?

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

To zależy ilu ich bierzesz, przy 21-25 to wystawiał bym po 5, marzy mi się wystawić kiedyś 30 Stormverminów wówczas wystawiłbym ich po 6.
Obrazek

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

wydaje mi sie ze najsensowniej jest wystawic 23/24 + 6 podstawek to sam dzwonek + 1 z reguly BSB wiec unit 30 osobowy wychodzi :)

JapaN
Plankton
Posty: 4

Post autor: JapaN »

Hmmm... Stormi wg mnie wchodzą znakomicie, jeśli da im się Warbanner i dołączy BSB z BotS. +8 CR wliczając ranki i outnumber, 3+SV, 4WS... Po prostu ludzie się w ciebie wbijają, ty wytrzymujesz i oni uciekają... Sensowną opcją jest wykombinowanie, byy na początku bitwy stał z nimi bohater ze Skavenbrew, a potem żeby dołączył BSB. To im da najprawdopodobniej frenzy, przez co będą immunited to psychology... fear nam już nie grozi, ale i tak z BSB, co daje nam przeżuty. Kosztuje to chu-chu i jeszcze więcej, ale tak naprawdę taki klocek rozwala wszystko co nie jest unbreakable cze stubborn. Na nich mamy za to PWG, Censerów, ew. Jezzaile... ale one uciekają szybciej niż strzelają...

Jak ustawiam z bellem to daję UMBRANNER jednak i po sześciu w lini...

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

no ale przecież Plague Monki maja bazowo frenzy, są 3 punkty tańsi, maja 4 wytrzymałości, tez moga mieć magiczny banner

Jedyny ich mankament to że zajmują slota speciala i to że są są właśnie frenzy;) (czasami)

Także jak dla mnie Stormvermini są za drodzy i raczej nieużyteczni (chyba że armia powyżej 2500 - wtedy bym brał na bank pakerny oddział Stormverminów w liczbie 30 sztuk)
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Fisch pisze:no ale przecież Plague Monki maja bazowo frenzy, są 3 punkty tańsi, maja 4 wytrzymałości, tez moga mieć magiczny banner

Jedyny ich mankament to że zajmują slota speciala i to że są są właśnie frenzy;) (czasami)

Także jak dla mnie Stormvermini są za drodzy i raczej nieużyteczni (chyba że armia powyżej 2500 - wtedy bym brał na bank pakerny oddział Stormverminów w liczbie 30 sztuk)
3+ save to 3+ save...

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

trikk pisze:3+ save to 3+ save...
misiu, co ty wiesz o Skavenach
Obrazek

ODPOWIEDZ