Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: QQrydza »

Nie no chłopaki, trzeba powiedzieć, ze to w sumie jest -2
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

-Qc- pisze:Nie no chłopaki, trzeba powiedzieć, ze to w sumie jest -2
+1

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

jest tylko -2 do AS, tam już jest uwzględniona siła 4 .

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

Solo pisze:nie wiem jak zabójczy cios ale killing blow nie działa na doomwheela.
Czyli nie działa na rydwany , machiny wojenne itp?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Miscatonic pisze:
Solo pisze:nie wiem jak zabójczy cios ale killing blow nie działa na doomwheela.
Czyli nie działa na rydwany , machiny wojenne itp?
Nie działa. Chyba, że chodzi Ci o heroic killing blow (heroiczny zabójczy cios?), to wtedy działa :P.

Wszystko jest ładnie opisane w zasadach specjalnych w rulebooku. Masz tam wyszczególnione co może zostać zabite killing blowem, a na co zadziała jedynie heroic killing blow.
Obrazek

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

czy to jednostki giant ratow moze normalnie przylaczyc sie heros?

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

ciekawe pytanie, na pewno może master moulder a czy Grey Seer to nie wiem.

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

w sumie nic nie wskazuje na to, ze nie moze, wiec moze ;p

tak mi sie zdaje, nie ma nigdzie napisane, ze nikt nie moze sie do nich przylaczac

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Pytanie po piwe :) ...

teleportuje czarem grey seera :) pomiedzy bolty HE. Rzuca 13 czar na bolta... ( na moje nie ma opcji no moze minimalna by zminić całą obsługę ) co sie dzieje... mam 3 clanraty czy mam 3 clanraty z boltem he... to nie jest nigdzie wyjaśnione ... dla mnie i szczur moze obsłużyć korbki w maszynie HE :) ale pewnie będzie tak że zostanę z 3 Clanratami na flance innego bolta który ich poprostu rozstrzela ( durne i niezbyt uczciwe :D )
Obrazek

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Lepszy plan jest taki, 2 bolce HE stoją cal 3 cale od siebie, teleportujesz tam elektryka z brass orbem, on rzuca misfire (!) i zabijasz 2 na raz :), minus jest taki że mój plan jest :
a)skuteczny
b)możliwy
c)wykonalny

Twój niestety jest nie wykonalny ponieważ 13 można rzucać tylko na piechotę a bolec to maszyna :)

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

W opisie 13-stki wspominają chyba o tym, że można ją stosować tylko przeciwko odziałom piechoty, a bolec to maszyna. Ztem manewr jest sprzeczny z zasadami jak na moj gust.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Rzuca 13 czar na bolta
w tym chytrym planie zabrakło chytrości i planu hehe :)
Sola plan mi się bardziej podoba, tylko mózg i pinki mogliby wpaść jeszcze na tak szatański pomysł z brass orbem
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Heh sorki za głupie pytanie fakt :) nie miałem przy sobie opisu czaru a myślę jak tu kolegę dojechać skoro ma wszystko co może do strzelania, ah te domowe gry....

I dzięki za podpowiedź :) też o tym myślałem z magiem i missfirem lub misscastem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

najlepszym czarem na bolty, to salva z Gutter Runnerów. Działa super, przeciwnik nie może dispellować i miscast nie boli

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Biorąc pod uwagę że mam aż 6 szt :) Gutterów a kolega ( gramy na min 3000 ) ma 4 bolce... kto bogatemu zabroni ( dokupił latające bolce .... ) Czyli ma pluton egzekucyjny ogólnie a nie armie.... no i własnie mi stwierdził iż ma sposób na StormBanner w postaci jakiegoś przedmiotu który niszczy magiczne przedmioty ?? Jakaś podpowiedź co z tym można zrobić ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Mówi raczej o czarze z HE, snajperka, rany zadaje rzucając na pancerz (ale nie musi...), na 2+ niszczy jeden losowy magiczny przedmiot. Pierwszorzędnie się go dispelluje, jeśli nie było Ifki ;)
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Jeśli to czar to mogę dispela jasne ... ale może wywalić 2x6 i pozamiatane więc jak uchronić ten niezbędnik przeciw HE.... w perdyliardami strzałów ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

na strzelające elfy? najlepsze mocniejsze strzelanie;p Daj 2 latarki, 3xgutterów a na deser najfajniejszą jednostkę; night runnerzy z wykopywaczką [jeśli wyjdą to robią MASAKRĘ na połowie przeciwnika]. Daj 2 elektryków z pociskami, + spacz kondenser.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: raat »

HaG pisze:Biorąc pod uwagę że mam aż 6 szt :) Gutterów a kolega ( gramy na min 3000 ) ma 4 bolce... kto bogatemu zabroni ( dokupił latające bolce .... ) Czyli ma pluton egzekucyjny ogólnie a nie armie.... no i własnie mi stwierdził iż ma sposób na StormBanner w postaci jakiegoś przedmiotu który niszczy magiczne przedmioty ?? Jakaś podpowiedź co z tym można zrobić ??
odpal storm banner w pierwszej turze oppa, do tego służy

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

raat pisze:
HaG pisze:Biorąc pod uwagę że mam aż 6 szt :) Gutterów a kolega ( gramy na min 3000 ) ma 4 bolce... kto bogatemu zabroni ( dokupił latające bolce .... ) Czyli ma pluton egzekucyjny ogólnie a nie armie.... no i własnie mi stwierdził iż ma sposób na StormBanner w postaci jakiegoś przedmiotu który niszczy magiczne przedmioty ?? Jakaś podpowiedź co z tym można zrobić ??
odpal storm banner w pierwszej turze oppa, do tego służy
Nie no spoko można tylko z moim rzucaniem wolałem doczekać aż dojdę w zasięg :) .... wtedy odpalić w turze przeciwnika i miec nadzieję na dobre rzucanie. Ale pomyślę nad zakupami kolejnych szczurów
Obrazek

ODPOWIEDZ