Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Irthadan
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Irthadan »

Witam. Ostatnio po wyjściu nowego podręcznika moje sposoby na granie sierściuchami się... radykalnie zmieniły. Tzn. jakoś nie mogę się oswoić tak na dobre, bo wciąż sprawdzam nowe jednostki w boju. I szczerze powiedziawszy, wziąłbym się wreszcie za tę grę na serio ale... uch, dużo tych zmian jest no.
Dlatego może moglibyście mi coś polecić na WE albo DE? Bo miałem ostatnio "zabawną" sytuację, kiedy moje skavy zostały... otoczone przez DE. Sam nie wiem do końca jak to się stało, choć przypisuję to w większości rozpisce dobranej na zasadzie "a sprawdzimy sobie to i to..."
Zatem, macie może jakieś propozycje?
Z góry dziękuję.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Tak mamy. Przeczytaj ten temat i pomyśl czy Twoje pytanie do niego pasuje. Proponuje zadac to pytanie w Początkujacy Generał.
A co do elfów to abominacja, klocki z warpfire thowerami i magia.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Zaczełem grę w WFB od listopadowej premiery skavenów, dlatego nie wiem za bardzo jak to było wcześniej z premierami nowych 7 edycyjnych army booków do innych armii. Chodzi o to ile czasu musiało minąć od wyjścia 7ed. AB, żeby doczekać jakiś kolejnych nowości z tejże armii. Kiedy najwcześniej jest szansa na jakieś nowości do skavów? dopiero po wakacjach? Czy jeszcze później? Czy dopiero wraz z 8ed. :D:P ? bo nie wiem:P

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Boże człowieku ogranij się, przecież w listopadzie wyszła nowa edycja :roll:
Nie wiem za ile ale to kwestia 4+ lat.

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

chodziło mu chyba o modele a nie o 8edycje :wink:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jeśli chodzi o modele to nie wiadomo, GW działa dość nieprzewidywanie. Ale myślę przez parę następnych miesięcy nie ma co liczyć na nowe figsy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Chodzi o modele. Z tego co mi się troche przypomina to nowa 7ed. wampirów wyszła gdzieś wiosną 2009 jak nie wczesniej i od tamtego czasu zadnych nowości:S Dlatego nie wiem ile czekać na nowe skavy:S Chce np nowych censerów, vermin lorda, abomke chcemy doom flayera:PPPP Trecha czy jak mu tam itd. :P

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

jak to jest z ifką w nowej edycji?
przegladam AB i nic nie mogę znaleźć

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

normalnie 2x6 już niestety nie 13 :cry:

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

to jeszcze jedno
czy cracks call (czar z ruin) niszczy czołg imperialny jesli mu sie rzut na 5+ nie powiedzie?

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

hm... nie wiem z tego co ja się orientuje o czołgu to że zdaje wszystkie testy automatycznie przynajmniej tak mi się wydaje

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie, na ST działają tylko zaklęcia "posiadające wartość siły", tj. zadające obrażenia w sposób konwencjonalny.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Tak. Albo o drazu ginie, ze względu na, ze nie ma w ogóle inicjatywy. Mi imperialista na bazylu mówił, ze czołg automatycznie oblewa test inicjatywy.

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

to tak czy nie :mrgreen:
Varinastari mógłbyś mi podać źródło?

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Army Book Empire.
W kwestii oblewania testu I rację ma Janiszek, ale ten test I nie może pochodzić od zaklęć, gdyż jako takie nie działają na St(poza zadającymi konwencjonalne obrażenia).
Ostatnio zmieniony 7 mar 2010, o 11:53 przez Varinastari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

no to sprawa jasna, dzięki

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Varinastari pisze:Army Book Empire.
W kwestii oblewania testu I rację ma Janiszek, ale ten test I nie może pochodzić od zaklęć, gdyż jako takie nie działają na St(poza zadającymi konwencjonalne obrażenia).
Aha no to dupa. No nic, doomwhel będzie musiał nadrabiac te braki 8)

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Czy takie niestety? Wrzucenie 13tki bez normalnej ifki było by nieco trudne.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

a czy czołg nie jest przypadkiem maszyną, które cracks call wsysa na 5+?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

pytanko!

abominacja jest (blokowana?) 1 cal od odziału furii obok stoją blood letterzy po prostej po prowadze do nich szarże i teraz pytanko czy jeśli pivot (przed ruchem abomka może go wykonać) przybliżyłby mnie do odziału furii na bliżej niż 1 cal to czy moge wykonać te szarże...

spotkałem sie w bitwie wcześniej z interpretacją Furiona, że jest to możliwe, tylko jeśli wykulam odpowiedni zasięgo do odziału na który chcę zaszarżować, wówczas jest możliwe, bym mógł olać to zbliżanie się na 1 cal do odziały furii
jestem gotów uwierzyć w te interpretacje...

niestety mój przeciwnik nie pozwolił mi na takie zagranie, przez co abomka zjadła i furie i bloodletterów ale ocalone zostały psy khorna z BSB, czyli ogólnie byłem na tym stratny...

wasze rady? interpretacje? sugestie?

ODPOWIEDZ