Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Cosmo »

You've gotta be kiddin' me. Przeciez to oczywiste jest Shino, nie robcie nastepnego absurdu. Teraz trzeba znowu pisac do GW FAQ zeby uscislili FAQ bo wymyslacie idiotyzmy? Co faza magii ma wspolnego z ruchem kurwa?? A tym bardziej z zasada unbreakable. Nadinterpretujesz wydaje mi sie. Gdzie jest ten mail do GW.. <rozglada sie>

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Cosmo pisze:You've gotta be kiddin' me. Przeciez to oczywiste jest Shino, nie robcie nastepnego absurdu. Teraz trzeba znowu pisac do GW FAQ zeby uscislili FAQ bo wymyslacie idiotyzmy? Co faza magii ma wspolnego z ruchem kurwa?? A tym bardziej z zasada unbreakable. Nadinterpretujesz wydaje mi sie. Gdzie jest ten mail do GW.. <rozglada sie>
+1
Przecież jest wyraźnie napisane, że dowolny model kładę gdzie chcę na stole.
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Cosmo pisze:You've gotta be kiddin' me. Przeciez to oczywiste jest Shino, nie robcie nastepnego absurdu. Teraz trzeba znowu pisac do GW FAQ zeby uscislili FAQ bo wymyslacie idiotyzmy? Co faza magii ma wspolnego z ruchem kurwa?? A tym bardziej z zasada unbreakable. Nadinterpretujesz wydaje mi sie. Gdzie jest ten mail do GW.. <rozglada sie>
tyle ma wspolnego ile popychaczki w fazie magii, gdzie rozgrywasz kolejną fazę ruchu...
Dla mnie to jest logiczne, ze teleport to też ruch

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Sranie w banie. Napisalem do GW, mam nadzieje ze uda mi sie cos wiecej dowiedziec, bo poki co dostalem:
"Unfortunately, we cannot answer rules queries by email but if you would like to call the number below or your local Games Workshop, we should be able to help."

Popychaczka to zaklecie z zapisem 'make X move' w roznych wariacjach. A teleport ma zapis 'place model anywhere'. Place to nie jest move - wierze z eogarniasz na tyle angielski Morroki. Ale nie bede sie wdawal w jakas bezsensowna polemike jak Hobbit ;P Poczekam co odpisza. A poki Shino nie bedzie stal kolo mnie, na pewno bede sie teleportowal ;-P

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Wszystko pięknie ale w faqu napisane jest "The drawback to this is taht they cannot leave the unit as long as the Bell is still there". Według mnie to znaczy, że w ogóle nie może wyjść z oddziału niezależnie od fazy w której miałoby to miejsce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

nie pamiętam jak dokładnie pisało w RB, ale idąc Twoim tokiem rozumowania spokojnie można by wyteleportować Grey Seera z dzwonu. Jeśli coś nie może opuścić oddziału, to nie może i kropka, jedyna opcja jaka mi się nasuwa to walka z gigantem, który łapie naszego szczurka i rzuca nim w inny oddział (tutaj widać od razu, że nie ma żadnej swobody w opuszczaniu oddziału)

edit:
pisałem @Cosmo, z Tobą się Lazur zgadzam ;)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2010, o 17:08 przez Afro, łącznie zmieniany 1 raz.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

W RB jest napisane, że Plague Priest i Seer nie może opuścić z własnej woli (ani z woli gracza i guess) co do innych bohaterów w oddziale jest napisane, że nie mogą opuścić oddziału po dołączeniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Nie wzywaj mojego imienia nadaremno Cosmo! Czy jakoś tak

Jak dla mnie obie hipotezy są prawdopodobne, jednak słaniałbym się ku temu, że nie można wyteleportowac herosa z oddziału. Zobaczymy co GW ci powie ;)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

jak będę gdzieś w pobliżu Cosmo, to też się nie wyteleportujesz wałkarzu, po prostu zamacham Ci FAQ'iem przed nosem i po sprawie ;*

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

jak to jest z WYSIWYGiem dla starego dzwonka? a dokładniej brakiem rat ogra?

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Re Morrok: Skleje Cie rece ;P

Re Afro: Masz racje, o tym nie pomyslalem. Przeciez w tej edycji zniknal zapis ze teleportowac nie mozna rowniez Seera na dzwonie ;P

Alez sie spinacie chlopcy. Nie twierdze ze mam na bank racje. Po prostu wedlug mnie to naciagane i juz ;P Mam nadizeje ze GW sie wypowie i bede mial spokoj ducha. Poki co to jalowa dyskusja.

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

Cosmo pisze:Re Afro: Masz racje, o tym nie pomyslalem. Przeciez w tej edycji zniknal zapis ze teleportowac nie mozna rowniez Seera na dzwonie ;P
przeciez seer na dzwonie jest mounted, więc nie można
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

japroponuję teleportować cały dzwonek- fajny wałek swoją drogą ;>

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

To najlepiej wyteleportować furmanke do jakiegoś combatu od razu :P
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

kanister
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: kanister »

a czemu nie abominację?
kanister pisze:Fajnie jest cytować siebie.
jawora pisze:Ja tam w lidze online nie startuję, bo za daleko od mojego miasta.

Xen
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: Gryfino / Animosity Szczecin

Post autor: Xen »

Bo nie jest charakterem ^^
Only the strongest will survive
Lead me to heaven, when we die
I am the shadow on the wall
I'll be the one to save us all

Kasztan de True
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Kasztan de True »

Dokładnie. W opisie przedmiotu jest wyraźnie napisane, ze aby zaszrzowac. A to czy szarża z popychaczki czy z głupoty to nie ma nic do rzeczy.
dalej mnie ten przedmiot meczy,
popychaczka a glupota to 2 rozne rzeczy, jedna to deklaracja druga to compulsory,
w opisie przedmiotu nic nie ma o przymusowych szarżach,

Jankiel zwrócił mi dzisiaj uwagę na jedno - czy robiąc overrun musisz testować żeby wjechać w ten twój oddział z pipami? dokładnie tak samo jest z innymi wymuszonymi szarżami- np frenzy stupidity czy innymi compulsory movementami- tu nie masz opcji, musisz tak zrobić a nie chcesz tak zrobić. wg mnie ten test robisz podczas deklaracji szarzy a nie przy zasadach, które szarże wymuszają, wszystko inne to nadinterpretacja.
najważniejsze by najważniejsze było najważniejsze

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

To zadaj sobie pytanie. Czy oblany test z głupoty i chocby overun, to szarża? Jest to jak najbardziej ruch szarży. A wiec muszą zdawac LD. Jak overanujesz, nie zdasz, to się 1 " zatrzymujesz. Przynajmniej tak ja to widzę.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

oj panowie

"In order to charge(...)"
Minimalna znajomość angielskiego- przy deklaracji szarży trzeba testować

Krótki opis frenzy (rb str. 52)- "MUST declare a charge(...)"- deklaracja po prostu jest wymuszona

Overrun- trzeba popatrzeć do pursuit into the fresh enemy (rb str. 43). I mamy, ze jeżeli rzucimy tyle zeby udało nam si dopaść przeciwnika liczy się to za nową szarżę, wg jej wszystkich zasad- czyli normalnie można ją deklarować, albo zatrzymać się cal od przeciwnika

stupidity (rb str 52)- identycznie jak pzy frenzy- ruch wymuszony, a jak dojdzie do kontaktu z przeciwnikiem to liczy się za normalną szarżę.

Wszędzie są deklaracje szarży więc Pipesy działają w każdej mozliwej sytuacji ;)

pzdr 666

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Czyli miałem racje.

ODPOWIEDZ