Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Giorgie
Warzywo
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Giorgie »

Dzięki wielkie.
Czyli jeśli dobrze rozumiem, jest to średnio przeżywalne jak nie siądzie ward, wtedy ów tandemik ma dość spore szanse na zejście. :evil:

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

W praktyce to tak jakbyś wystawił samotnego, dużego maga z wardem na 4+ przed działem przeciwnika :mrgreen: Jak trafi (a nawet łatwiej trafić dzwon) zostaje tylko ward na 4+ przed kulą.

Z tego powodu ostatnio mój szarak popyla z buta, jest zbyt ważny żeby go tracić w tak prosty sposób :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Pytanie: gdzie jest podstawa do rozumowania, że trafia górę i dół? Zapis o templatkach i mountach ze strony 105 RB odnosi się do Monstrous Mountów i Chariotów, a dzwon nie jest ani jednym ani drugim.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3132
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Pewnie jednym ciągiem to tak wstawili, żeby nie tworzyć precedensów do innych dziwnych sytuacji. Pewnie, można by się przyczepić, ale tak naprawdę bylibyśmy wyjątkiem od reguły prowokującym kolejne wyjątki i wątpliwości. Zresztą dzwonek to też jakiś mount, nawet jeśli specjalny, i da się trzepnąć siedzącego na nim herosa bronią zasięgową.

Z innej beczki - zasędziowano mi kiedyś, że w razie challengu priest na piecu i załoga biją po wrogim herosie, a wrecker po oddziale, prawda to?

No i przy okazji - czy w kolejnych fazach challenge (powiedzmy, że obaj herosi przeżyli) testy T za kadzenie otrzymuje wrogi heros, czy wrogi oddział?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Hobbit pisze:Pytanie: gdzie jest podstawa do rozumowania, że trafia górę i dół? Zapis o templatkach i mountach ze strony 105 RB odnosi się do Monstrous Mountów i Chariotów, a dzwon nie jest ani jednym ani drugim.
plus zapisek w AB mówiący o tym, że przy strzelaniu w dzwon zawsze się randomizuje i GS dostaje na szóstkach (chyba, że jakiś faq to usunął)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Giorgie
Warzywo
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Giorgie »

Afro pisze: plus zapisek w AB mówiący o tym, że przy strzelaniu w dzwon zawsze się randomizuje i GS dostaje na szóstkach (chyba, że jakiś faq to usunął)
jak ostatnio przeglądałem faq to nic o tym nie wspominali.
Jeśli dobrze rozumiem to do zasady w AB stosuje się w pierwszej kolejności a potem do RB prawda?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

strzał z cannona traktujesz jak tamplate, dlatego i góra i dół. Z resztą napiszcie do kogoś z LS.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3132
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Gadałem z kudłatym o pytaniach zadanych przeze mnie powyżej - faktycznie wrecker leci po oddziale, tak samo jak testy T, bo są distributed as shooting.

No i przy okazji dowiedziałem się, że jeśli impacty i rozlosowywane ataki możla zadeklarować w piec w oddziale monków (czyli abomka atakująca taki oddział najpierw ciśnie impacty po piecu, poten kulnie 6 na rodzaj ataku, te też może zadeklarować w piec, a potem thunderstomp w mnichów i posprzątane ;-) ).
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Giorgie pisze:Witam serdecznie.
Mam pytanie dot. kółeczka, otóż gdzieś wyczytałem, że ma możliwość objechania przeciwnika i wbicia się na flankę.
Natomiast RB wyraźnie opisuje zasadę random movement's jako jeden pivot na początku i tyle.
Stąd moje pytanie jak to jest?
PS: Jeśli odp. znajduje się gdzieś na forum to prosiłbym o link, jako, że nie mogłem się doszukać.

Pozdrawiam Giorgie
Wg skaveńskiego Faq'a, losowa jest tylko długość ruchu, poza tym kółko porusza sie po polu bitwy jak rydwan, z dowolną liczbą obrotów po drodze. Jednak jeśli chcesz zrobić nim szarżę, standardowo możesz wykonać nim tylko obrót w stronę celu (choć przedtem nie musisz go widzieć :) )
Let the River of Blood flow...

Marcins
Masakrator
Posty: 2012
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

koło nie może robić "n" piwotów jak rydwan, na początku piwot potem jedziesz 3d6 żadnych piwotów po drodze.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Hmm, ciekawe, teraz dopiero zauważyłe, że w ostatnim faqu nie ma nic na temat ruchu kółka, w poprzednich było wyrażnie, że losowy tylko dł ruchu... No nic, jak niema to nie ma, czyli wszystko random :(
Let the River of Blood flow...

veelckoo
Plankton
Posty: 2

Post autor: veelckoo »

Forest pisze:Hmm, ciekawe, teraz dopiero zauważyłe, że w ostatnim faqu nie ma nic na temat ruchu kółka, w poprzednich było wyrażnie, że losowy tylko dł ruchu... No nic, jak niema to nie ma, czyli wszystko random :(
Nie wprowadzaj innych w błąd. Nie wszystko jest random.
Zasady są bardzo jasne. FAQ mówi, że kólko ma zasadę RANDOM MOVEMENT a zasada random movement w brb mówi: pivot, rzut, ruch prosto przed siebie o tyle cali, ile wyrzuciłeś.

Awatar użytkownika
frost71
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: frost71 »

Siema mam pytanko.
CZY.. oddzial Plague Censer Bearers'ow bedacy w 6'' od oddzialu Monkow majacego 3 szeregi moze skozystac z jego LD w sensie STEADFAST o ile Monki maja wiecej szeregow niz wrog??

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3132
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Nie, ci censerzy nie będą mieli bonusu za szeregi, tylko większą liderkę na potrzeby gry. Ale zawsze możesz dać do mnichów piec, daje stubborn censerom w jakimś tam promieniu.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
frost71
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: frost71 »

Myth pisze:Nie, ci censerzy nie będą mieli bonusu za szeregi, tylko większą liderkę na potrzeby gry. Ale zawsze możesz dać do mnichów piec, daje stubborn censerom w jakimś tam promieniu.
Nie kumam. Jest przeciez wyraznie napisane ze Censersi moga skozystac z premi za szeregi Mnichow do zmodyfikowania swojego LD w 6 ''.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Tak, ale oni są skirmishem, a w myśl zasad z RB, skirmish nie ma Steadfasta. Censerzy w 6" od monków używają ich bonusu do Strenght in Numbers, i tylko do tego, a w 12" od Furnanca są Stubborn.
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
frost71
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110

Post autor: frost71 »

Forest pisze:Tak, ale oni są skirmishem, a w myśl zasad z RB, skirmish nie ma Steadfasta. Censerzy w 6" od monków używają ich bonusu do Strenght in Numbers, i tylko do tego, a w 12" od Furnanca są Stubborn.
Aaa..no w koncu ktos mi to ladnie wylozyl, dzieki.

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

S'il vous plait :mrgreen:
Let the River of Blood flow...

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Dwa pytania, byly walkowane ale juz sam nie wiek jaka warsja jest prawdziwa. LD gienka a oddzialy o wiekszym ld od niego. Np. abomka, assasin itp. Jesli abomka jest w zasiego gienka to jaki ma stubborn? na 7 czy na 8?
Oraz: dzwon i seer, czy zaby miec punkty za seera trzeba tez zniszczyc dzwon?
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

1. 7 ld od seera (Inspiring Presence)
2. I górę i dół (zasady liczenia punktów za jeźdźca i mounta)

ODPOWIEDZ