Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
JRP
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: JRP »

Aha, dzięki.

JRP
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: JRP »

Magister siedzi na dzwonie w klocku 50 clanratów.
Wszyscy clanraci zostali wybici w walce, został sam dzwon.
Złamany w walce, ucieka.
W następnej turze próbuje się zebrać (rally test)
Czy zdaje test na połowie swojej LD (poniżej 25% wielkiego oddziału), czy na swojej LD (samotny bohater)?

Awatar użytkownika
Cotau
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cotau »

Na swojej, jak oddzial spadl, to dzwon zostaje z auotmatu pojedynczym herosem
Obrazek

JRP
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: JRP »

Ok, taka jest ogólna zasada, ale w księdze szczurów jest też:
The War Platform must be deployed in a unit of (X) type, and can never leave that unit.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Bez związku z tymi dwoma sprawami. Został złamany jako unit i jako unit się zbiera. Unit którego liczebność definityebir spadła poniżej 25%

majk
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: majk »

Cześć czy z zestawu Skaven Pestilens można złożyć dzwonek i WLC czy tylko Plagueclaw & Plague furnance?
Dzięki za info.

ZielonySkaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102

Post autor: ZielonySkaven »

Oczywiście że możesz, to są przepakowane zestawy, niestety podstawki będziesz musiał dokupić :)

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

witam mam dylemat co złożyć:
Katapultę czy latarkę (jedną latarkę już mam)

myshkow
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Poznań

Post autor: myshkow »

Miałem podobny dylemat. Zawsze zostaje ci opcja z magnesami. ;) Niedawno jak składałem swój zestaw, inspirowałem się sposobem z tej strony:

http://foldingfortress.com/master-blog- ... w-catapult

Co prawda nie zrobiłem w 100% tak jak tutaj - jakoś nie przemawia do mnie bawienie się „lego” i przekładanie każdej części przed bitwą… ;) W moim przypadku armata wygląda normalnie (z możliwością odczepienia całej lufy), a katapulta wymaga z mojej strony ulepienia „kamienia” z masy modelarskiej, czy czegoś w tym stylu.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Po DMP2017 uzyskałem dwie klaryfikacje do zasad VS, które nie są całkowicie jasne w armybooku. Pozwolę sobie je tu przytoczyć, to może komuś się przyda:

Plagueclaw Catapult
Q: Czy "mały" strzał z katapulty jest z S3 toxic czy z S2 toxic? Zasada ogólna w rulebooku mówi o zmniejszeniu siły katapulty gdy zniesie z celu.
A: Oba strzały są z S3 toxic, przy czym trafienie jest Area 4, drugi zniesiony strzał Area 3. Szczurza katapulta nie ma podanej siły w nawiasie w opisie, dlatego oba strzały mają zasadę specjalną toxic attack.

Thunder Hulks
Q: Czy 2 TH w CC poza 2D6 S4 impact/grindy mają dodatkowo 3A S5 czy 6A S5?
A: Ostatecznie przyjmujemy, że mogą wykonać pełne ataki, czy 6A S5. Opis tutaj nie jest jednoznaczny, bo jeden z nich używa dedykowanej broni (meat grindera). Jednak ten temat ponoć był już poruszany na forum 9thAge i ostatecznie zdecydowano o komplecie ataków.

I w ramach przypomnienia oczywistość:)
Grenadierzy, Plague Disciples i Gutter Blades mają Stubborna w lesie, ponieważ są light troopsem.

Awatar użytkownika
Cotau
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cotau »

Szary pisze:Po DMP2017 uzyskałem dwie klaryfikacje do zasad VS, które nie są całkowicie jasne w armybooku. Pozwolę sobie je tu przytoczyć, to może komuś się przyda:
To ja może dorzucę jeszcze jedną mało oczywistą. Przy rzucaniu breath weapona z thaumaturgii na weapon teamy, mogą w fazie strzelania skorzystać i z zionięcia i ze swojej broni. Breath weapon nie jest shooting weaponem więc nie podmienia normalnego strzału.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

Szary pisze:Po DMP2017 uzyskałem dwie klaryfikacje do zasad VS, które nie są całkowicie jasne w armybooku. Pozwolę sobie je tu przytoczyć, to może komuś się przyda:

Plagueclaw Catapult
Q: Czy "mały" strzał z katapulty jest z S3 toxic czy z S2 toxic? Zasada ogólna w rulebooku mówi o zmniejszeniu siły katapulty gdy zniesie z celu.
A: Oba strzały są z S3 toxic, przy czym trafienie jest Area 4, drugi zniesiony strzał Area 3. Szczurza katapulta nie ma podanej siły w nawiasie w opisie, dlatego oba strzały mają zasadę specjalną toxic attack.
Kto to klaryfikował? Bo ja znam inną wersję:
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... post622704
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... post621737
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... post679656

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Cotau pisze:
Szary pisze:Po DMP2017 uzyskałem dwie klaryfikacje do zasad VS, które nie są całkowicie jasne w armybooku. Pozwolę sobie je tu przytoczyć, to może komuś się przyda:
To ja może dorzucę jeszcze jedną mało oczywistą. Przy rzucaniu breath weapona z thaumaturgii na weapon teamy, mogą w fazie strzelania skorzystać i z zionięcia i ze swojej broni. Breath weapon nie jest shooting weaponem więc nie podmienia normalnego strzału.
Zgadza się. Ale jest jeden warunek - oba strzały odbywają się w tej samej fazie Strzelania, więc muszą być wymierzone w ten sam cel. To trochę ogranicza pole manewru.

Awatar użytkownika
Szary
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szary »

Bercik pisze:
Szary pisze:Po DMP2017 uzyskałem dwie klaryfikacje do zasad VS, które nie są całkowicie jasne w armybooku. Pozwolę sobie je tu przytoczyć, to może komuś się przyda:

Plagueclaw Catapult
Q: Czy "mały" strzał z katapulty jest z S3 toxic czy z S2 toxic? Zasada ogólna w rulebooku mówi o zmniejszeniu siły katapulty gdy zniesie z celu.
A: Oba strzały są z S3 toxic, przy czym trafienie jest Area 4, drugi zniesiony strzał Area 3. Szczurza katapulta nie ma podanej siły w nawiasie w opisie, dlatego oba strzały mają zasadę specjalną toxic attack.
Kto to klaryfikował? Bo ja znam inną wersję:
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... post622704
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... post621737
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... post679656
Powoływałem się na decyzję Slivka na DMP. A pytałem na podstawie podniesionej wątpliwości od Szaitisa. Zatem na DMP taka interpretacja była w mocy.
Ale na podstawie ww. linków i komentarzy Lagerlofa rozumiem, że jednak pozostaje S2 w drugim trafieniu. Dzięki za wygrzebanie źródła.

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć krótkobrodemu krasnoludowi jak dokładnie działają zasady Safety in Numbers i Brood’s Courage? Jeśli unit szczurów ma 2 szeregi i przegrał walkę z oddziałem, który ma 3 szeregi, to czy może sobie zapożyczyć liczbę szeregów innego oddziału, żeby mieć steadfasta? Czy nie ma mowy o steadfaście i tylko może sobie zwiększyć wartość liderki? I czy zwiększa się wartość liderki zapożyczona od generała?

I drugie pytanie: czy toxic ataki z plague flaili mogą wchodzić w bohatera, który jest w oddziale, czy mogą iść tylko w oddział (jak stompy i grindingi)?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nope, jest jasno napisane że pożycza się tylko i wyłącznie na potrzeby "Safety in Numbers". Na steadfasta już nie.

Wartość liderki od generała można modyfikować o ilość szeregów. Z tym że generał nie może swojej bazowej liderki zmodyfikować przed "pożyczeniem" jej innej jednostce.

To po prostu atak który bijesz bezpośrednio w modele btb więc imo może tym bić w postacie/czempionów/konkretne modele.
Obrazek

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Za szczurzym podręcznikiem:
"must make a single additional Special Attack with Toxic Attacks against an enemy model in base contact"
Wychodzi, że wręcz musi bić w model z którym się styka, no a jak tu nie bić w generała :]

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Special attack to special attack. Jeżeli stykasz sie z generałem i innym modelem, rozrzucasz hity jak ze strzelania.

Jeżeli model styka się tylko z postacią, obrywa postać

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

wind_sower pisze:Special attack to special attack. Jeżeli stykasz sie z generałem i innym modelem, rozrzucasz hity jak ze strzelania.

Jeżeli model styka się tylko z postacią, obrywa postać
Przepraszam, ale gdzie jest na ten temat zapis w podręczniku?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Ataki specjalnie zdaje się nie mają tego ograniczenia.

Inaczej crush atakiem musiałbym bić po szeregowych modelach jak jest 5 lub więcej? =P~
Obrazek

ODPOWIEDZ