Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: Nargh »

Za podręcznikiem głównym:
Special Attacks
Special Attacks (like Stomp or Breath Weapon) are typically not made with the model’s weapon. Special Attacks do
not benefit from special rules that modify normal Close Combat Attacks or normal Shooting Attacks (including
special rules that modify Characteristics). However, Special Attacks may benefit from other sources of rules (as long
as they are not special rules) or characteristics increases, such as spells or Magic Items. For example, a Great
Weapon or Thunderous Charge does not increase the Strength of Stomp attacks, but a Potion of Strength or the spell
“Awaken the Beast” (which increases the Strength) does.

Dalej wyliczają specjalne ataki:
Breath Weapon (X)
Crush Attack
Grinding Attacks (X)
Impact Hits (X)
Stomp (X)
Sweeping Attack

Albo czegoś nie widzę i wałuję od nie wiem kiedy, albo mam rację :] Tak czy tak, wygrywam :]

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ciara pisze:Ataki specjalnie zdaje się nie mają tego ograniczenia.

Inaczej crush atakiem musiałbym bić po szeregowych modelach jak jest 5 lub więcej? =P~
Zasada Crush Attack:
Even though this is a Special Attack, the attack is Allocated as if it was a normal Close Combat Attack. The model can
still make other Special Attacks such as Stomp or Impact Hits.

Albo czegoś nie widzę i wałuję od nie wiem kiedy, albo mam rację :] Tak czy tak, wygrywam :]
Wałujesz.

Distributing hits:

All attacks that target a unit as a whole (this includes most Ranged Attacks and most Special Close Combat Attacks),
are (under normal circumstances) considered to only hit R&F models. When Characters are joined to units, how hits
are distributed may change, as described in the Character section.

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

wind_sower pisze: Wałujesz.
A więc wygrywam :]
wind_sower pisze: Distributing hits:

All attacks that target a unit as a whole (this includes most Ranged Attacks and most Special Close Combat Attacks),
are (under normal circumstances) considered to only hit R&F models. When Characters are joined to units, how hits
are distributed may change, as described in the Character section.
Ja tam laik i warzywniak jestem, jednak powyższe zaczyna się od założenia, że wszystkie ataki wycelowane są w oddział. A atak specjalny o którym rozmawiamy mówi wyraźnie o modelach w styku, nie o całym oddziale:
s.50:
"Allocating Attacks
At each Initiative step, before any attacks are rolled, attacks must first be allocated against enemy models. If a model
is in base contact with more than one model, it can choose which model to attack. Attacks can be allocated against
models with different Wound pools, i.e. R&F models, Champions and Characters."

Jeżeli wałuję, to czy mógłbyś mi proszę dokładnie to wyjaśnić na podstawie podręcznika?? Za miesiąc i tak wszystko pewnie się zmieni,a ja zagram za pół roku, ale z ciekawości chciałbym wiedzieć :]

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Gdybyś był Laikiem szło by Ci znacznie lepiej ;)
Gazy są atakiem specjalnym, który załącza się pod odpowiednimi warunkami czyli musi być model w styku. Z jednej strony przy zasadach Impactów lub stompów masz, że ataki idą w unit z drugiej strony przy crush atacku masz ze jest traktowany na close combat attack czyli mozesz go przydzielić.

Ja interpretuje to tak, że jeżeli stykasz się tylko z generałem spełniasz warunki gazów i generał obrywa w pozostałych przypadkach nie możesz przydzielać, ale zawsze lepiej zapytać na forum dziewiątki lub ślivka :]

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

wind_sower pisze:Gdybyś był Laikiem szło by Ci znacznie lepiej ;)
No fakt, lepiej było napisać leszczem :]

Awatar użytkownika
Parufka
Mudżahedin
Posty: 343

Post autor: Parufka »

W 8 i 7 edycji ile hitów zadawały te strzały z Kółka?
To były trzy pojedyncze hity z multiplikacją woundów czy jakoś inaczej to działało?

Z góry dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

3 strzały z multiplem woundów i bez Asv (i chyba z losową siłą)

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Był armour save, adekwatny do siły. Tylko latarka waliła noASv niezależnie od sił. Mało to logiczne, ale tak było.
Trzy strzały, siła d6*2, na 6 misfire, każdy suwerennie szukał najbliższego celu, mutiplikacja d6.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Magister jadący na dzwonku (Wrodzona ochrona 2) w lekkiej zbroi (+1 AS) oraz Putrid Protection (+2 AS) będzie miał teraz łączny AS 2+ ?
Nie znalazłem nigdzie przeciwwskazań, ale pytam by się upewnić.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Tak będzie miał 2+ save. Co z tego jak zabrali mu stuborna :x

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Bez sensu :( nie zwróciłem na to uwagi. Czyli nadal na półkę.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Ja też najpierw nie zwróciłem na to uwagi. Dlatego go wystawiłem. Skończyło się tym, że przeciwnik nabił milion ran na klanratach i tu się nagle okazuje, że się breakuje bez żadnego rzutu. Smutne. Niestety przez ten brak dzwon jest warzywem (pal licho zabranie mr, chociaż grałem na wampiry bez magii ofensywnej, więc nie zauważyłem jego braku, pewnie się zmieni jak przeciwnik będzie nawalać czarami), a szkoda bo z + do chanella, zasięgu czarów i 360' widoku ma potencjał jako platforma dla maga z milionem pocisków.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Bez unbreakable był już cienki, ale bez stubborna jest absolutnie niewystawialny. Szkoda w ogóle gadać.

ZielonySkaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102

Post autor: ZielonySkaven »

No ja zagrałem turniej na dzwonku, czarowanie spoko, daje na prawdę sporo, to obniżenie offa i defa też spoko, trzymałem dzwonek za slejwami, a te biły się prawie dobrze.. Jednak oddział z dzwonkiem spadał w pierwszej turze w której brał udział w combacie... Za te 400 punktów lepiej drugą abome wsadzić do rozpiski..
Takie przemyślenia :)

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Czolem, chlopaki. Zaczalem w tym sezonie pogrywac szczurkami, takze moge sie podzielic wnioskami. Na dzwonie jeszcze nie gralem, ale te obnizania whygladaja calkiem fajnie. +2 do channela rowniez daje bardzo fajna przewage w magii, zwlaszcza, ze mozna dobrac drugiego malego maga z kolejnym +1 do channela z itemu. to sie +5 robi. Sporo. Piszecie, ze sie wam brejkuje. Wiadomo, ze tak bedzie i jesli isc nim do cc, to tylko gdzies na dobitke, zeby wyplacic impakty, te ataczory ogra, dodac szarze, banner i szeregi i przesadzic o losach CC. Mnie boli tylko jedna rzecz, ze ten dzwon moze spasc z artylerii, czy jakiegos innego strzelactwa i magii, a wtedy tracimy w zasadzie cala magie + z 800 punktow. Na pewno do przemyslenia w rozpie typowo offensywnej, ale z drugioej strony za te 400wki wchodzi w zasadzie kolejny unit.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

ZielonySkaven pisze:Za te 400 punktów lepiej drugą abome wsadzić do rozpiski..
Drugą? A skąd pomysł na pierwszą w sumie? :D
Próbowałem coś poabomkować tak na papierze i zawsze zamiast niej czy nich coś się lepszego dawało wcisnąć.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

To juz inna sprawa ;)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Pytanie:
Czy Multifocal Eyepiece działa też na Weapon Team niesiony przez Thunder Hulka?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Nie. W opisie masz jasno Weapon Team, a Weapon Team jest to nazwa konkretnego oddziału, więc tylko on może korzystać z efektów Eyepiece'a.

majk
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: majk »

Czy dzwonek i furmanka chodzą na podstawce rydwanowej (chodzi o starą dobrą 8ed WFB)?

ODPOWIEDZ