Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

warhoundy to chyba nie demomy

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Warhoundy to na pewno nie demony, nie mają ani zasady deamonic and instability. Ergo, są to zwierzęta chaosu, podchodzące pod mortal i undivided (chyba że bierzemy te khorna).

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

myśle ze w zamyśle autora chodziło po prostu o odziały z immune to psycho, a wyliczając jednostki w tej durnej armii można się "przejęzyczyć"

Awatar użytkownika
Irthadan
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Irthadan »

Matusz, miałeś w pewnym sensie racje ;P Ale z tymi warhoundy dodałem celowo ale nie myślałem, że ktoś je potraktuje serio :D
Swoją drogą to tylko głupie piesy ;]

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Witam

Poniższa sytuacja wprawdzie jeszcze mi się nie zdarzyła, ale nie wiem jak bym postąpił gdyby miała miejsce

Tutaj link do obrazka bo nie moge go wstawić

Ratling ma misfire na 3-4 i na skaterce padło że leci w kierunku clan ratów, ale przestrzeli przez las (6 cali)? Ja jakbym miał to bym zdecydował że strzeli ale głowy bym nie dał

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Motor
Chuck Norris
Posty: 500
Lokalizacja: Lublin [Moria]
Kontakt:

Post autor: Motor »

Wg mnie nic im nie zrobi, bo nie widzi celu, co innego gdyby to był Warp Lighting Cannon.
Obrazek

Budda
Chuck Norris
Posty: 375
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Budda »

nie widzi wiec nie moze zadeklarowac ze tam strzela, natomiast w przypadku misfire wydaje mi sie nieszczesne clanraty oberwa...

Awatar użytkownika
Tyfus
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Tyfus »

moim zdaniem nie trafi bo musi sie przebic przez szescio calowy las. troche niemozliwe
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

lol... masz zasieg na 15 cali wiec strzela, nie jest napisane ze lasek blokuje strzal, juz nie raz w ten sposob wyciagalem wrogie skirmishe z lasu :D czyli clanraty obrywaja, niestety ;/

Freeks
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Freeks »

Nie jest napisane, że las blokuje linię strzału. Ok, tylko gdzie z kolei jest napisane, że ratling może się przebijać przez przeszkody, jak to ma miejsce w opisie latarki? Albo chociaż, że strzela przez las normalnie?

Moim zdaniem jak nie widać oddziału w lesie, to nie widać żadnego kawałka żołnierza, bo zasłaniają go konary. Ergo, pociski powinny się zatrzymywać na pniach.

Np. czy oddział stojący za drewnianym płotkiem o size 2 (by nie było widać oddziału) moze oberwać od ratlinga będącego po drugiej stronie płotka, jeśli będą mieli missefire?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Freeks pisze: Albo chociaż, że strzela przez las normalnie?
a gdzie masz apisane, ze latarka strzela przez las normalnie? albo, ze luk strzela przez las normalnie? ablo, ze kusza strzela przez las normalnie? albo, ze....

troche myslenia. nic nie zabrania strzelasc przez las. gdyby byl 1" w lesie ten ratling to moglby strzelac? nadal strzela przez las.

a ponadto misfire'owany ratling nie deklaruje celu wiec nie musi spelniac LOSu pod tym wzgledem. oddzial clanratow obrywa pelna iloscia hitow.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

nie:3
tak:3

chyba trzeba będzie przedstawić sprawę na głownym forum zasadowym :P

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Freeks pisze:Ok, tylko gdzie z kolei jest napisane, że ratling może się przebijać przez przeszkody, jak to ma miejsce w opisie latarki? Albo chociaż, że strzela przez las normalnie?
ok, to gdzie jest napisane, ze czolg nie lata? Na zasadzie takiej argumentacji nic nie wniesiesz. Dobrze, ze Shino napisal jak jest i rozwial do konca wasze watpliwosci

Freeks
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Freeks »

Shino pisze:
Freeks pisze: Albo chociaż, że strzela przez las normalnie?
a gdzie masz apisane, ze latarka strzela przez las normalnie?
AB skavenów, str. 29, "Effects of terrain" pierwsze zdanie. Zacytować?
Shino pisze:albo, ze luk strzela przez las normalnie? ablo, ze kusza strzela przez las normalnie? albo, ze....
A strzelają normalnie? Jeśli dobrze się orientuję, to nie moga strzeić głębiej w las niż 2''
Shino pisze:troche myslenia. nic nie zabrania strzelasc przez las. gdyby byl 1" w lesie ten ratling to moglby strzelac? nadal strzela przez las.
Ratlingi nie mogą stać w lesie, bo podlegają zasadzie kawalerysjkiej podstawki. Ale mogą strzelać jak każde pociski 2'' w las, a w podanym przykładzie tych cali było 6. To taka róznica jak między strzelaniem przez 10 metrów zalesienia, a przez 60 metrów. Można samemu spróbować ;)
Shino pisze:a ponadto misfire'owany ratling nie deklaruje celu wiec nie musi spelniac LOSu pod tym wzgledem.
Hmm... powiedzmy, ze zamiast lasu, mamy jakiś skirmish zasłaniający naszych clanratów. Oni TYLKO zasłaniają LoS, czyli ratling mógłby trafiać w clanraty za nimi przy misfire. (wiem, ze się strzela do najbliższej jednostki - tylko przykład)
Tak samo można by strzelać przy misfire w kazdą wylosowaną jednostkę, stojacą w zasięgu, nawet, jeśli by stały za wzgórzami, budynkami czy innymi elementami terenu. Bo gdzie jest napisane, że inne rzeczy przez nie nie przelatują? One wg zasad tylko zasłaniają LoS. A czym się rózni wg zasad 2'' lasu od np kamiennego muru wysokości lasu?

Morrok pisze:lol... masz zasieg na 15 cali wiec strzela, nie jest napisane ze lasek blokuje strzal
Tak samo nie jest napisane, że inne elementu terenu blokują strzał...
Morrok pisze:ok, to gdzie jest napisane, ze czolg nie lata?
Nie jest napisane, więc nie lata ;) Jednostki latają, jak mają to zapisane w zasadach specjalnych. I tutaj widze analogię do broni strzeleckich - bronie nie strzelają przez teren, jeśli nie mają tego zapisanego w zasadach. WLC ma to w zasadach wspomniane, inne bronie nie.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Ziom, a gdzie jest napisane że las w jakiś sposób zatrzymuje pociski? Jeśli wg Ciebie można strzelać do 2 cali w las, to jak mamy sytuację że 1 driada stoi w odległości 1,5 cala w lesie, a reszta dalej w rzędzie, to może zginąć tylko ta jedna, bo reszta stoi 3,4 lub więcej cali w lesie? Ten zapis o dwóch calach dotyczy tylko LOS, jak to Shino ładnie wytłumaczył. :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Shino pisze:albo, ze luk strzela przez las normalnie? ablo, ze kusza strzela przez las normalnie? albo, ze....
A strzelają normalnie? Jeśli dobrze się orientuję, to nie moga strzeić głębiej w las niż 2''
zle sie orientujesz. w latarce tez nie ma wspomnianego lasku jako lasku :)
Shino pisze:troche myslenia. nic nie zabrania strzelasc przez las. gdyby byl 1" w lesie ten ratling to moglby strzelac? nadal strzela przez las.
Ratlingi nie mogą stać w lesie, bo podlegają zasadzie kawalerysjkiej podstawki. Ale mogą strzelać jak każde pociski 2'' w las, a w podanym przykładzie tych cali było 6. To taka róznica jak między strzelaniem przez 10 metrów zalesienia, a przez 60 metrów. Można samemu spróbować ;)
ok przekonales mnie... ratlingi nie moga wchodzic do lasu i jestem pod tym wzgledem razem z toba... znacznei to wszystko ulatwi. Jak rozumiem character na kawaleryjskiej podstawce tez tak? ok zgadzam sie z toba
Shino pisze:a ponadto misfire'owany ratling nie deklaruje celu wiec nie musi spelniac LOSu pod tym wzgledem.
Hmm... powiedzmy, ze zamiast lasu, mamy jakiś skirmish zasłaniający naszych clanratów. Oni TYLKO zasłaniają LoS, czyli ratling mógłby trafiać w clanraty za nimi przy misfire. (wiem, ze się strzela do najbliższej jednostki - tylko przykład)
strzelasz do najblizszej jednostki. inaczej moglbys. znaczy w normalnym strzelaniu gdybys widzial drugi oddzial.
Tak samo można by strzelać przy misfire w kazdą wylosowaną jednostkę, stojacą w zasięgu, nawet, jeśli by stały za wzgórzami, budynkami czy innymi elementami terenu. Bo gdzie jest napisane, że inne rzeczy przez nie nie przelatują? One wg zasad tylko zasłaniają LoS. A czym się rózni wg zasad 2'' lasu od np kamiennego muru wysokości lasu?
masz racje. Ale to wlasnie proboje ci powiedziec.

Freeks
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Freeks »

Takie zasady. Na zasadach z 40tki zginełaby tylko ta jedna ;)

Jednak abstrahując od innych systemów - mam oddział, a zanim drugi. Przeciwnik widzi tylko jeden model, ale mimo to może wystrzelać cały oddział. Nie jest to dziwne, że chłopaki sprzodu stoją i zasłaniają własnymi ciałami swoich kumpli, a mimo to oni padają jak muchy sami stojąc niedraśnięci.

Tak samo jest IMO z lasem. Na mój gust GW przyjęło, ze ludzicy jak lemingi rzucają się w stronę padających strzałów, na zasadzie "kumpel dostał kulke, to ja też chcę!". Dziwna zasada, ale jest.

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

A gdzie jest taka zasada jedyne jakie znam to zdejmowanie strat z tylnego ranku, i jest ti dla wygody a nie na zasadzie "ja tez chce kulke".
straty ze strzelania w skirmishu natomiast ściagasz juz dowolnie i nie jest to bynajmniej wynik zlej atmosfery kolezenskiej albo wiekrzego rozgarniecia (no chyba ze chodzi o gracza).

Pozdro.

Freeks
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Freeks »

zle sie orientujesz. w latarce tez nie ma wspomnianego lasku jako lasku
Linear obstacles do not stop the bolt, nor do woods or wooden buildings.
ok przekonales mnie... ratlingi nie moga wchodzic do lasu i jestem pod tym wzgledem razem z toba... znacznei to wszystko ulatwi. Jak rozumiem character na kawaleryjskiej podstawce tez tak? ok zgadzam sie z toba
Kawaleria nie moze wchodzić do budynków i lasów. jezzail i weapon teams mają adnotacje, ze są traktowane jak kawaleryjskie jednostki, tylko z wyjątkiem strzelania do nich. Co tutaj źle podałem?

Tak samo można by strzelać przy misfire w kazdą wylosowaną jednostkę, stojacą w zasięgu, nawet, jeśli by stały za wzgórzami, budynkami czy innymi elementami terenu. Bo gdzie jest napisane, że inne rzeczy przez nie nie przelatują? One wg zasad tylko zasłaniają LoS. A czym się rózni wg zasad 2'' lasu od np kamiennego muru wysokości lasu?
masz racje. Ale to wlasnie proboje ci powiedziec.
Jeśli za wzgórzem też da się oberwać z ratlinga, to sie poddaje. Czeka tylko mnie przekonanie współgraczy z grajdołka - czyli taka sama przeprawa jak wy mielisćie ze mną.

Swoją drogą, za skoszenie przez misfire przeciwnikowi zasłoniętego klocka moża dostać worst play? Z jednej strony z literą prawa wsio okej, z drugiej jednak troche poniżej pasa jak wheelowanie jednoszeregowymi oddziałami...
A gdzie jest taka zasada jedyne jakie znam to zdejmowanie strat z tylnego ranku, i jest ti dla wygody
Trzeba widzieć conajmniej jeden model jednostki, by strzelać do oddziału. Jak na dziś mam dosc wertowania mądrych stronnic. Jeśli zza naszej jednostki można zabić tylko te modele, które widać, to się bardzo ucieszę. Już nieraz mi schodziły jednostki, bo jednego łebka nie miałem jak upchać za slayersów/night runnersów.

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

mozna zabic ze strzelania modele z oddzialu ktorych nie widac.(jezeli oczywiscie widzailo sie chociaz jeden model przy deklaracji)
A motyw ze skirmishem jest taki, ze moze Ci nie zabic wszystkich jedna salwa np. z organek a Ty mozesz sciagac dowolne modele, wiec np. tak aby inny oddzial juz ich nie widzial na potrzeby strzelania i nie mogl po nich poprawic.

A kawaleria moze wchodzic do lasu, jest wtedy tylko(az) spowolniona.

Pozdro.

ODPOWIEDZ