Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raat
Mudżahedin
Posty: 294

Re: Skaveńskie Q&A

Post autor: raat »

z elfami jesteś w zasięgu od pierwszej tury, a warto odpalić póki ma więcej strzelających modeli (zakładamy, że jakieś mu spadną od czarów/dział). Do tego losuj trójkę z ruiny, to mocno przeszkadza w strzelaniu elfom, chyba że to WE z truecośtam arrows, wtedy tym bannerem można się podetrzeć co najwyżej.

Awatar użytkownika
krzychoss
Falubaz
Posty: 1299
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: krzychoss »

Krótkie pytanie;)
Sztormiak działa na orunowane maszyny dwarfow? W końcu mają magiczne ataki.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Działa.

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

1. Czy stado wielkich szczurów z poganiaczami może maszerować? I czy mają zasadę szybki krok która nie jest wyszczególniona ale przysługuje wszystkim zwierzętom bojowym. Czy tracą te zasadę ze względu na obecnośc poganiaczy?

2. Mam problem z ogarnięciem pewnej rzeczy. :oops: Co to znaczy że każda niewybroniona rana ze strzelajacego koła skutkuje utratą K3 punktów zywotności? Czyli jak 3 pociski trafią i nie zostaną wybronione a w rzutach wypadnie 5,5,6 tzn, że jednostka atakowana traci 6pkt żywotności czyli 6modeli ? (zakładając że jest to podstawowa piechota i każdy ma po jednym PŻ)?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Polskie nazwy, łojojoj... Spróbuję pomóc :P
1. Może maszerować. Traci się szybki krok (lol), ale jeśli zginą poganiacze to znów się go ma.
2. Koło zadaje nie k3, a k6. 3 strzały trafiają (trafiają automatycznie), powiedzmy, że wszystkie 3 ranisz. Przeciwnik rzuca save, ward/regenkę. Powiedzmy że wszystkie 3 niewysavowane. Oznacza to, że 3 modele zostały ranne. Jeśli mają po 1PŻ to po prostu umierają i tyle. Jeśli mają więcej to multiplikujesz te rany, ale nie przekraczając maksymalnej liczby ran jaką możesz zadać. Przykładowo stoją trzy ogry. Wszystko zranione i nic nie wybronione. Na mutiplikację rzucasz odpowiednio 3, 6, 2. Pamiętaj, że to jest k6, nie k3. Pierwszy ogr dostał 3 rany - dokładnie tyle ma w profilu więc umiera. Drugi 6 - jednak w profilu ma tylko 3. Dostaje więc 3, a reszta się marnuje i umiera. Ostatni zaś dostaje 2 i żyje dalej z jedną raną jeszcze do wbicia.
Jakieś pytania? :)

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Tak na szybko - Warlord na Bonebreakerze może wejść do oddziału Stormów albo Clanratów? Do Rat Ogrów?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Necro pisze:Tak na szybko - Warlord na Bonebreakerze może wejść do oddziału Stormów albo Clanratów? Do Rat Ogrów?
Możesz i do stormów, i do clanratów i do rat ogrów. Jednakże nie masz w nich lookout sir'a.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

i nie mzoe do slaves
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

-Qc- pisze:i nie mzoe do slaves
A czemu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Tak jest napisane w opisie bonebreakera.
Często ludzie o tym zapominają :P
(w tym ja czasem również, nie powiem, że nie :-. )

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Mam pytanie o Grey Seera:
O ile rozumiem, może on korzystać jednocześnie z lora plagi i ruiny, trzeba tylko poinformować przeciwnika przed rzutem na czary czy korzysta się z obu lorów czy tylko z jednego?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Mówisz ile z czego losujesz.

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Pytanie o zasadę pewnego super sprzętu antylataczowego a mianowicie o Warpstrom scroll.
Nie jestem doświadczonym graczem więc dzięki army buliderowi staram się stworzyć armię w standard na 3000 pkt ( mamy grać z kolegami ... sojusz O&G Skaveny Vs HE.... pluton egzekucyjny ). więc wciskam ten piękny scroll do GreySeera na dzwonie na lataczy ( a on ma 3 latające bolty 1 phenixa 2 orły z jeźdzcami ) no i przypadkiem badz z premedytacją wciskam ten sam scroll do inzyniera i dla mnie super bo nie ma uwag AB do sytuacji ( nie ma czerwonego wykrzyknika ) kolega HE twierdzi kategorycznie nie można powtarzać bo inaczej i dispele mozna by było ... a u mnie konsternacja bo myślę że albo błąd przypadkowy albo jednak można chociaż błąd przy takim scrollu to juz szok ??

Co Wy na to ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Każdy magic item może wystąpić w rozpisce tylko raz. To musiał być błąd AB.

Awatar użytkownika
HaG
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: HaG »

Czyli można zgłosić u nas :) do kolegi od AB jako błąd do poprawki .. ( szlag szkoda :D )
Obrazek

Miki_88
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Miki_88 »

Czy abomka oddaje punkty jeżeli uda jej się odrodzić ?

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Nope.
Obrazek

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Chciałbym uściślić w jaki sposób obiera się cele w jednostce pchającej dzwon, dajmy na to Clanratów. Jeżeli w jednostkę wjedzie rydwan (czy inne tałatajstwo) i styka się tylko z dzwonem, to żaden ze szczurów (prócz szaraka) nie może atakować? I odwrotnie - rydwan może atakować tylko dzwon?
I na koniec, czy można bić szaraka przed zniszczeniem dzwonu?

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1003
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

Impacty idą w oddział, rydwan może bić po seerze i dzwonie, w rydwan może bić tylko seer i ogr z dzwonu.
PiotrB pisze:Oczami wyobraźni widzę te tłumy i uśmiechniętego Sola podającego kiełbaskę ...eh ...bezcenne :)

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

OK, dzięki za odpowiedź :]
A jeżeli z bicia w dzwon wyjdzie 13-stka - cały oddział bije po rydwanie? :]

ODPOWIEDZ