Rozpiski-różne+ dyskusja, nt. podforum

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Rozpiski-różne+ dyskusja, nt. podforum

Post autor: Gobos »

jest wprawdzie forum dop rozpisek, ale tak chyba bedzie wygodniej - nie chce mi sie szukac :lol:

ostatnio grywalem na 2250 czyms takim:

characters:

warlord, heavy armour, shield
twisted crown
weeping blade

chieftain
SoM
warpstone amulet

plague priest
foul pendant

engineer
2xDS

Core:
4x Clanrats(25) muzyk, sztandar
2x ratling

2x slaves(20) muzyk

3x night runners(5)

stormvermin (24) muzyk, sztandar, banner of the swarm

Special:

plague monks (24) muzyk, sztandar, war banner

2x gutter runners(5) poison, tunneling

rat ogres (2)

Rare:
WLC

censer bearers (6)

tak mniej wiecej, jakies drobiazgi moga sie zmieniac.

generalnie rozpa potrzebuje jezzaili, zeby straszyc lataczy ktorzy sa strasznym utrapieniem... i pojawia sie odwieczny problem - biorac jezzy mam tylko 1 gutterow :?
fajnie sie tym gra, przeciwnik widzac tyle figsow czasem nie wie co zrobic :lol:

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Ja bym dał priestowi zamiast warda, liber bubonicus. Kostka dispela więcej zawsze + 4 powerka na dispel Remains in play. Chieftaina zrobiłbym BSB
Ogólnie jak na hordówkę to spoko. A jeżeli chcesz miec koniecznie jezzaile to wywal Rat ogry :twisted:
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

dziś grałem czymś bardzo podobnym;] ci sami herosi tylko ze bsb był zamiast chieftaina, a reszta b. podobna tylko wiecej masy- 306 modeli za to brak stormów, ogrów. 3x4 tunelingi miałem i 4+2+1 paczka gratów, no i 4 unity slavów... herosi prawie goli...

graty duze zastrzelił mortar i spanikował, pół flanki sterroryzował steamtank (330p uciekło na raz biegając przez siebie i panikując...), ratlingi nic nie zrobiły (1 zwiał od paniki, drugi miał 2 misfirery), wlc miało S2, 4, misfire, misfire i wybuchło (za to 3 wardy wysavowało wcześniej- pewnie generator się przegrzał:P), tunelingi sprzatneły 4 maszynki, nocniki sie przydały dosyć jako wspomaganie (z ahw) przeciwko flaglantom (ich nowyT3 rulez:D). ogólnie bitwa wygladała tak ze mi gość kawalerią i tankiem zdewastował jedną flanke (monki bez screenów które zwiały z terroru zostały wciagniete w trapa i dostały flanke kawalerii...), pegaz skoczył mi na plecy i zwiewał przed moim LOS az go usidliły nocniki które złamał, tunelingi zamiotły maszyny, 2DS i 2DD starczyły na 4poz maglorda+ priesta + 2 boundspelle (z priestem 3). armia dotarła do reszty imperum i nie miała jak zamordować greatswordów z priestem, enga który zwiewał 14" na koniu, pegaza który latał... nie miałem też jak zabić bsb ze stubbornem i 2+ sava (konny z fullplatem). więc mi ogólnie brakło kopa w tej armii mimo że priest i warlord pomachali pałami... uniemożliwiało mi to wykończenie jednostek ze stubbornem i lepiej opancerzonych. dodatkowo miałem problemy z łapaniem szybkich modeli... przy tej magii skirmishy sie dośc szybko pozbyłem od fireballi i strzelania wrogiego... no i terror dał w tyłek;/ z niszczeniem steamtanka też był problem jak działo odmawiało współpracy.. z 1+ sava i 6T censerami nawet nie da się nastukać za wiele (średnio 1W mu ściągną), a priest statystycznie 1W zadaje jak szarżuje... aż się boję pomyśleć co by się działo gdyby gość miał gryfa z lordem zamiast maga na pegazie... kolejny terror (za to na flance z geniem więc do przejścia) no i jakby mi siadło na tyłach to też nie mam czym ruszyć i odwracać musze armię;/ swarm już nie działa jak dawniej, skirmishe nasze mają nikłe szanse z tym, kloców wszędzie mieć nie można (a już na pewno nie takich które ten terror zdadzą i zechcą szarżować na tego gryfa...
a no i wyłączenie klocka na ture przez firewall.. teraz to coś zadaje hit S4 na model jak sie poruszymy więc anihiluje klocek prawie...
straciłem ok 1100p... graty wszystkie prawie, wlc, tunelingi prawie wszystkie, nocników wiekszosc, 2 kloce slavów, priesta z monkami (+baner), PCB, gun...
więc ogólnie to mój trzeci remis hordówką z rzędu:P ale dalej brak mi pomysłów na niektóre rzeczy. Z dwarfami i khemri miałem podobne problemy z niemożnością zabicia paru rzeczy.
ale mina przeciwnika jak zobaczył tę armię rozłożoną wynagradza marny remis:D

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

moje przeoczenie, chieftain oczywiscie jest bsb :lol:

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Jak już gdzieś piasałem zachciało mi sie heavy cavalry w skavenach. Oto co udało mi sie złorzyć. Testowane na kraśkach i idzie kiepsko( 2 porażki, ale nie jestem niestety dobrym graczem i może to jakoś tłumaczy) No nic tam. Po kolei:

Grey Seer (gen.) Eye of the horned rat, warpstone charm,2/Scroll, 335pkt

Chieftain (bsb) Warpstone armour, bitting blade 115pkt

Warlock Eng. (standard.stuff) Scroll, scroll 135pkt

Warlock Eng. (standard.stuff) Storm demon 110 pkt

25 Clanrats standard, musician ratling gun 200pkt

25 Clanrats standard, musician ratling gun 200pkt

25 Clanrats standard, musician ratling gun 200pkt

25 slaves musician 54pkt

25 slaves musician 54pkt

25 slaves musician 54pkt

giant rat pack 30pkt

giant rat pack 30pkt

4 gutter runners piosoned attacks, tounelling ability 68pkt

5 gutter runners piosoned attacks, tounelling ability 85pkt

8 jezzails 160 pkt

8 jezzails 160 pkt

10 heavy cavalry; standard, musician, champion 255pkt

10 heavy cavalry; standard, musician, champion 255pkt

Total:2500 pkt

Co myślicie?

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

8 jezzaili to najgorsza liczba, dalej wystarczają 2 zeby panikować. Juz lepiej po 9.
Grey seerowi dac jakiegokolwiek warda, zaby sie sam od pociskow nie zabił, izynierowi wrzucic scrolla, bardziej sie spłaci niz te 5 szczurów wiecej ;)
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

więcej jest trudno zmieścić. jestem zwolennikiem giant rat pack'ów- tanie to, szybkie i ściąga szeregi. w rozpie ma za zadanie kryć kawalerię i robić sztuczny tłum przy wystwianiu. 4 scrolle mooim zdaniem starcza. co do warda dla sera to nie mam pomysłu co dawać. warpstone amulet? ryzykownie,wardsave na 5+? nie tyle drogo ile za mały? regenka?- bez żartów


zanim ktoś jeszcze to napisze to go uprzedzę. kilka osób mówiła, że 10 kawy to za dużo, lepsze 5 ale przy skavenach to wiadomo, że przeciwnik zaraz to zabije więc coś musi iść na straty, żeby chociaż te 5 modeli w szarży atakowało

opcja na BSB save 4+,3 ataki S4,-2 do save'a +atak z S4 za save'a jest opłacalne i mi sie na dwóch bitwach z dwarfami sprawdziło.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Stachu pisze: jestem zwolennikiem giant rat pack'ów- tanie to, szybkie i ściąga szeregi. w rozpie ma za zadanie kryć kawalerię i robić sztuczny tłum przy wystwianiu.
Też czasem tak ich używam i często się sprawdzają. Zwłaszcza w większych bitwach, jak przeciwnik ma inne zmartwienia niż maleńki oddział ratów. Chyba że widzi go na flance jakiegoś regimentu, ale to wtedy oznacza, że firepower poszedł w małe szczury, a nie coś większego.
Stachu pisze: 4 scrolle mooim zdaniem starcza. co do warda dla sera to nie mam pomysłu co dawać. warpstone amulet? ryzykownie,wardsave na 5+? nie tyle drogo ile za mały? regenka?- bez żartów
Ano ja właśnie stoję przed dylematem, co dać seerowi na dzwonie. Miałem regenkę, ale jak przed spaczeniem nie chroni, to kicha. :/ Dzwon niby jakoś chroni, ale to też takie, no, eksponowane stanowisko. :)

Te jezzaile rzeczywiście przydałoby się po jednym zwiększyć. No i ja osobiście jestem zwolennikiem tunellingów minimum 5.

Chciałem jeszcze napisać w kwestii organizacyjnej.
Zgapiłem to od wampirów, przyznam się szczerze, ale pomysł IMO jest dobry: żeby w tym temacie umieszczać tylko linki do tematów w dziale "Rozpiski", ew. z krótkim komentarzem (punkty, jaki dowódca, rodzaj armii: horda, magia, Eshin itp.) I tam by się już normalnie dyskutowało.
Pozwoli nam to oszczędzić miejsca, bo za jakiś czas będzie się tu ciężko przekopać przez wszystkie armie. A tak by się zajrzało, znalazło interesujący opis, klik na link i czytamy.
Taką mam propozycję.

Pozdrawiam,
Krzysiek

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Może wrócimy po prostu do kwesti pt. podfora? Będzie przejżyściej, prościej etc.

Chyba można jeszcze tu jeszcze podtematy wczucic?

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

KrzysiekW pisze: Chciałem jeszcze napisać w kwestii organizacyjnej.
Zgapiłem to od wampirów, przyznam się szczerze, ale pomysł IMO jest dobry: żeby w tym temacie umieszczać tylko linki do tematów w dziale "Rozpiski", ew. z krótkim komentarzem (punkty, jaki dowódca, rodzaj armii: horda, magia, Eshin itp.) I tam by się już normalnie dyskutowało.
niby tak, a mi sie np. nie chce w linka klikac... :lol:

poza tym nie lubie komentarzy typu "moja bretonia rozgniecie to na miazge"
w malym gronie dyskusja jest imo bardziej owocna

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Też początkowo myślałem o podforach, ale wiem że Administracya (Tomash konkretnie) widzi w tym problem (vide temat i dyskusja o podforach u Chaośników)0, dlatego wyszedłem z tematem takiej "linkowni". Uważam, że za jakiś czas będzie tu za dużo armii i stron do przeszukania.

Gobos, jak Tobie nawet w linka nie chce się kliknąć, to co dopiero przekopać przez te strony, które tu napiszemy... :)
A głupimi komentarzami nie warto się przejmować. Jak ktoś ma niskie poczucie wartości, to się musi dowartościować, pisząc rzeczy o miazdze itp. Trza to przefiltrować i wyłowić tę włąściwą esencję. :)

Pozdrawiam, miłej niedzieli wszystkim
Krzysiek

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

podfora to jak na poczatku pisalem to dobra sprawa

Budda
Chuck Norris
Posty: 375
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Budda »

podfora (potwora) ?
i tak i nie.
nie, jesli chodzi o podzial taki jak w chaosie - galeria, raporty, rozpy, taktyki, śmyki i wnyki.
tak, jesli chodzi o konkretne podforum dla rozpisek. tego typu tematow naprawdy moze byc duzo wiec warto miec je uporzadkowane, a wrzucanie wszyskich naszych pomyslow do jednego tematu naprawde spowoduje duzy chaos.
btw. bardzo uporzadkowany jest ten chaos na bp, co nie ?

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

No, mówimy o podforach tylko dla rozpisek. Na razie chyba nam nie potrzeba w innych tematach?

Awatar użytkownika
Młody
Niszczyciel Światów
Posty: 4074
Lokalizacja: SNOT- Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Młody »

Mozecie wrzucać tylko linki do rozpisek na dziale rozpiski tak będzie najprzejrzyściej ;). Podforum nam nie potrzeba
Pozdro
Młody

Snot Fanpage

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Młody pisze:Mozecie wrzucać tylko linki do rozpisek na dziale rozpiski tak będzie najprzejrzyściej ;). Podforum nam nie potrzeba
"Moderator locuta, causa finita." ;)
Stachu pisze:No, mówimy o podforach tylko dla rozpisek. Na razie chyba nam nie potrzeba w innych tematach?
Mnie się też nie wydaje, żeby nam były potrzebne w innych tematach. A z tym podforum, to jak pisałem - Administracja miała zastrzeżenia u Chaosu.
Zatem wklejamy linki. I dobrze, też będzie porządek.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Budda
Chuck Norris
Posty: 375
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Budda »

dobre rozwiazanie Mlody, bedzie duzo przejrzysciej.

GreatJester
Chuck Norris
Posty: 487

Post autor: GreatJester »

Siemka! Zaczynam grać hordą. Taka rozpiska:
cheftain+tarcza+lekki pancerz=49
25clanrat+włócznie+miotacz płomieni=225
20clanrat=100
25slaves=50
7nigchtrunners+proce=72
Mi się podoba ,a wam?

Awatar użytkownika
Shas o' Kais
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Shas o' Kais »

To moja pierwsza rozpisak. Zaczynam od 500pkt:
-20 clanrats ( muzyk, sztandar, lider) + ratling gun = 185pkt
-10 stormverminow ( muzyk, sztandar, lider) = 105pkt
-2 enginerow = 90pkt
-3 jezzile = 60 pkt
w sumie = 440 pkt
reszte chce przeznaczyc na artefakty do enginera ale jeszcze nie wiem jakie.
Prosze o komentarze

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Osobiście wywalił bym stormów i za te pkt dołożył 5-10 clanratów i oddział slave'ów. Zrezygnował bym też z 1 Enginera, a 2 daj storm daemona i może dispel scrolla.
Ale najlepiej nie słuchaj się mnie i graj jak chcesz :)

ODPOWIEDZ