Czy to dobry zakup?

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Arthas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Re: Czy to dobry zakup?

Post autor: Arthas »

Breslauer pisze:Nieco z tej listy muszę dokupić jeszcze niedługo... (oznaczone *)

40 Szkieletów
40 GG
2 Varghulfy
9 Blood Knights
6 Crypt Horrorów*
50 Ghuli (30*)
Mounted Vampire
Pieszy Wampir
Wight King (BSB)

Co Wy na to? Coś byście doradzili?
elo! wydaje mi się, ze mając Zombie i Mortisa poszerzyl bys mozliwosci swojej rozpy. Zombie I Mortis zawsze sie przydadzą! pamietaj zombie minimum 40 w klocku. No i moze jeszcze jakis necras...

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Arthas pisze:pamietaj zombie minimum 40 w klocku
W tej edycji jeszcze nie widziałem rozpiski, w której byłoby 40 zombie w klocku
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

40 na poczatku raczej nie ma...ale potem mogą urosnąć ;)

heh wystawić 4oddziały po 70typa i regularnie dowskrzeszać ;p

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@Arthas
pograj najpierw a później doradzaj 8)
jakbyś mógł to oświeć nas czemu 40 modeli minimum do zombi? jakaś mega kmina za tym stoi? :wink:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Arthas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: Arthas »

misha pisze:@Arthas
pograj najpierw a później doradzaj 8)
jakbyś mógł to oświeć nas czemu 40 modeli minimum do zombi? jakaś mega kmina za tym stoi? :wink:
Chodziło mi o to zeby wystawic minimum 40 zombie, moga byc 2 a nawet 3 klocki... Znajomy tak gra. Kiedy zaczynałem doradzali mi zeby duzo worków mięsa było w rozpie, nie posłuchalm teraz zaluje :/ pozdro...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no widzisz to zmienia postać rzeczy :) 40 zombich tak, ale w 2 klocuszkach i jeszcze miej 40 do wskrzeszania :D hehe
VC to prawie tak figurkożerna armia jak Skaveny
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Arthas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: Arthas »

dokładnie! poleciłem mu zombie bo ich nigdy nie zawiele nawet jak wystawi jeden kloc 40stke to musi cos dowskrzeszac jeszcze czar nr.4 z LoV :D
Tak wiec jesli w szeregach jego armi brakuje zombie to polecam zakup. Worki z miesem zawsze sie przydadza w koncu to podstawa tej armii.
ps: sry jesli wczesniej wprowadzilem w błąd...

Awatar użytkownika
Kain997
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Kain997 »

Kolejny zielony prosi o pomoc ;) Do tej pory jedyne co mam kupione to kodeks i batalion VC więc wiele tego nie jest, zresztą potyczki też wielkie nie będą bo znajomy z którym chce sobie na początek pograć z tego co pamiętam ma Skavenów z Wyspy Krwi i też ma teraz coś dokupować.

Roi mi się po głowie stworzenie takiej armii „masowej fali niczym Tyrki z 40k a wampy są do tego stworzone”, z możliwie jak najmniejszą ilością konnych jednostek, jakoś mi tak klimatem średnio pasują :P Mam trochę wolnej kasy i chciałem sobie coś w tym celu dokupić, tylko chce to robić rozsądnie i nie wyrzucać pieniędzy w niegrywalne modele, więc będę prosił was o jakieś rady.

Z tego co już zdążyłem poczytać na forach to szkielety mają mieć broń ręczną a nie włócznie, tyle że w tym temacie są chyba najrzadziej wymienią jednostką must have więc już sam nie wiem czy to pożyteczna jednostka. Wilki z batalionu przydadzą mi się na dwa odziały po 5szt. do odwracania uwagi i innych takich dywersji itp.

Teraz zastanawiam się czy dalej pakować się w ghule (z batalionu mam ich 20sztuk.), czy może jakiś klocek zombiaków? Do tej pory odstraszały mnie swoją brzydotą modeli ale w tym temacie ktoś wspominał o modelach Mantica które są genialne przy tym co oferuje GW :P
Tak btw. w którym sklepie internetowym mogę najtaniej kupić modele undendów od Mantica?
Jakie jednostki specjalne byście mi polecili i na jakich hero się skoncentrować?

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Przede wszystkim musisz dopełnić ghoule do pełnej 40 i zombiaków pokupować... tyle ile wlezie. :) Z myślę że 140 styknie.
Ważne są też Crypt Horrory (ja grywam na 2x9) i Mortis Engine. To jest taki Must Have. Potem może jakieś Hexwraithy, Spirit Hosty, Banshee, ale to później.

@edit
No i bohaterowie. Ja lubię Vampire Lorda 4lvl Magii, złożony pod robienie krwawej papki z każdego przeciwnika (Red Fury, Quickblood i mieczyk do siły) i dwóch nekromantów. Polecam.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Caman pisze:myślę że 140 styknie.
@.@ mi styka 60+ trochę na dowskrzeszywanie...

Co do szkieletów to jest parę osób co lubi na nich grać ale ogółem są... słabe...
Corpsecart jest bezużyteczny niestety, ale możesz go używać na razie jako Mortisa :D

Crypt Horrory to must have jeśli chcesz zrobić hordową armie. No oczywiście jakieś nietopytki, duszki, banshee, nekromanci, wampir jeden czy dwóch i powinno styknąć :D

Btw. Mi osobiście się nie podoba to W JAKI SPOSÓB GW maluje i robi zombie :D. Ja mam zombie-skinki, zombie z szczurków, jakiś obsługantów dział, z pistoletami :D Niezłe jest to w jaki sposób można je zrobić jeśli weźmiesz od paru znajomych jakieś łapki itd. Teraz np. myślę nad zombie paradą równości z sztandarem z nyan-catem xD To wszystko z zombie z GW ofc.

Awatar użytkownika
Kain997
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Kain997 »

hmm w takim razie na pierwszy rzut idą kolejne ghule od GW (choć Manticowe też są fajne tylko by się tak gryzły chyba trochę 20 takich i 20 takich), banda Manticowych zombiaków i Necro.

Tak myślałem że ten cały CC to pic na kółkach będzie :P


Przynajmniej wiem już w jakim kierunku iść, dzięki za info.

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Wendigo, are you a wizard? :shock:
U mnie w rozpisce siedzi 3x 20 Zombiaków z bazy, a Ty piszesz 60+. Z wskrzeszania wstaje drugie tyle, więc nie jest to dla mnie nic dziwnego...
Dla mnie 60, albo liczby oscylujące w tej okolicy to za mało, bo nie lubię grać na kostkach. No, plus na niektórych masterach to zakazane. A lipa jest gdy ładnie dowskrzeszasz a nie możesz dostawić modeli imo. :)

Awatar użytkownika
lonit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: lonit »

@ Caman

Uważasz, że gracz zaczynający zbierać armię VC będzie naprawdę potrzebował tyle zombi co ty? Do tego będzie jeździł na mastery? Bez jaj. Na początek 40 zombie to max dla komfortowej gry. A co będzie potem to kolega Kain997 zobaczy jak już trochę armią pogra.

Awatar użytkownika
Kain997
Wałkarz
Posty: 70
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Kain997 »

Do takiego domowego grania na małe punkty aż taka ilość zombiaków nie będzie mi potrzebna więc i tak myślałem o 30 sztukach a jak by się wskrzesiło więcej to najwyżej Tyranidzi by mi robili za tylne szeregi :P
Tak samo jak CC będzie mi robił za resztę pojazdów do testowania.
Od znajomego wezmę sobie Heinrich Kemmler i będzie za jednego z necro robił.
W jakim sklepie można najtaniej kupić Mantikowe modele?

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Nie no, 60 mi starczy bo 5-10 schodzi czasem / unit / turę więc nie potrzebuje tylu :D

ODPOWIEDZ