Czy to dobry zakup?

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iuz
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Olszyna/Wrocław

Czy to dobry zakup?

Post autor: Iuz »

Z racji tego, że to mój pierwszy post, witam wszystkich.

Teraz wróćmy do spraw właściwych. W tym tygodniu mam zamiar zacząć zbierać Wampiry. Z racji tego, że nie mam zielonego pojęcia, od czego zacząć kupowanie figurek, proszę o jakieś wskazówki.

Przeglądając figurki, czytając najróżniejsze tematy, wybrałem sobie taką armię do kupienia:
- Necromancer x1
- Grave Guard 2x10
- Konrad von Carstein (ta figurka najbardziej mi się podoba, więc na 100% ją zakupie)
- Vampire Lord x1
- Varghulf x1
+ zestaw Vampire Counts Battalion (20 Skeletons, 10 Ghouls, 20 Zombies and 1 Corpse Cart.)

Czy dobrze wybrałem? Czy jednak coś do zmiany? Z góry dzięki za pomoc.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Przedewszystkim army booka kup. To podstawa. Reszta na potem. Generalnie całkiem ok to wyglada ale moze na poczatek zamiast jednego boxa GG box wilków? Wsparcie się przyda :wink:

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

jak na początek wygląda całkiem dobrze. Co prawda nie orientuje się ile kosztuje nowy lord ale jak już kupujesz konrada to może daruj sobie lorda i weź w zamian wilki.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Bez 2 wampirów nowe VC się z domu raczej nie rusza :wink:

Awatar użytkownika
Iuz
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Olszyna/Wrocław

Post autor: Iuz »

Piotrax pisze:Przedewszystkim army booka kup. To podstawa. Reszta na potem. Generalnie całkiem ok to wyglada ale moze na poczatek zamiast jednego boxa GG box wilków? Wsparcie się przyda :wink:
Książek nie wypisywałem :D Wiem, że to podstawa. Zamawiam podręcznik główny + Wampiry + farbki, kleje, podkłady itd. Ogólnie na "gadżety" wydaje więcej pieniążków niż na figurki :shock:
Piotrax pisze:Bez 2 wampirów nowe VC się z domu raczej nie rusza :wink:
Hmm, mógłbym zakupić drugiego ale musiałbym się czegoś pozbyć. Może coś z tego zestawu jest zbędne(20 Skeletons, 10 Ghouls, 20 Zombies and 1 Corpse Cart.)? Jeżeli tak to to kupię wampira, a w/w figurki zakupie osobno, bo jednak chciałbym się zamknąć w ustalonym przez siebie funduszu tj. ok 1100zł

W tym momencie kupowana armia przedstawia się tak
- Necromancer x1
- Grave Guard x1
- Vampire Counts Dire Wolves x1
- Konrad von Carstein (ta figurka najbardziej mi się podoba, więc na 100% ją zakupie)
- Vampire Lord x1
- Varghulf x1
+ zestaw Vampire Counts Battalion (20 Skeletons, 10 Ghouls, 20 Zombies and 1 Corpse Cart.)

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Masz przecie dwa wampiry :) Kondrada spokojnie jako zwykłego wampira wystawisz nikt się pluć nie bedzie :wink:

Grąłem ostatnio na takiej konfiguracji ( 2 wampiry + necro) ale zawiele Ci nei napisze bo w pierwszej turze generał dostał z działa i sie złozył :lol2: A potem to juz wiadomo :wink:

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Wyglada dobrze chociaz na poczatek to nekrosa mozesz sobie darowac, zamiast tego doloz pare zloty i kup wilki.

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

wilki już ma, to lepiej dołożyć parę złotych i zamiast nekrosa wziąć drugich GG bo oni w 10 to raczej na niewiele się zdadzą.

Awatar użytkownika
Kol0
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kol0 »

Ogólnie planuję podobny zakup, mianowicie:

- Vampire Counts Battalion (20 Skeletons, 10 Ghouls, 20 Zombies and 1 Corpse Cart.)
- Grave Guard 1x10
- Dire Wolves 1x10
- Konrad von Carstein
- Vampire Lord
- Varghulf (ewentualnie dwa)
i oczywiście AB ;)

Co proponujecie dalej?

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Drugiego Varghulfa bym sobie darowal, raz ze na ponizej 2k nie wystawisz dwoch, a dwa ze sa tez inne ciekawe Rare Units ktorym warto poswiecic nieco uwagi.

Dalej oczywiscie proponuje nastepne 10 ghuli i 10 grave guard, potem 4 nietoperze, trzeci wampir i drugi Rare (wraithy lub coach).

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Iuz pisze:W tym momencie kupowana armia przedstawia się tak
- Necromancer x1
- Grave Guard x1
- Vampire Counts Dire Wolves x1
- Konrad von Carstein (ta figurka najbardziej mi się podoba, więc na 100% ją zakupie)
- Vampire Lord x1
- Varghulf x1
+ zestaw Vampire Counts Battalion (20 Skeletons, 10 Ghouls, 20 Zombies and 1 Corpse Cart.)
To co napisałeś bez nekromanty. Ja bardzo żadko go używam. Na małe pkt będziesz zapewne 2 wampiry wystawiał.

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Moze tak ale na 2250 juz oplaca sie wsadzic Caddego
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Ale on nie wyciagnie na tym 2k. Radzimy mu po kolei, czyli najpierw co zakupic ponizej 2k, a potem dopiero co powyzej.

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

ja to bym kupil boxa najtów z brety i jazde sobie zrobił,bo sama piechote masz.

Awatar użytkownika
Iuz
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Olszyna/Wrocław

Post autor: Iuz »

Ish pisze:ja to bym kupil boxa najtów z brety i jazde sobie zrobił,bo sama piechote masz.
Na kawalerie przyjdzie jeszcze czas :twisted: Mam ją w zamiarze kupić na następną wypłatę :D

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

A kto powiedzial ze kawaleria jest potrzebna do szczescia? :wink: Raczej ciezko upchac w rozpisce 4x20 piechoty i wagon BK, chyba ze sie rezygnuje czesciowo z bohaterow i rarow. Mi to wygladalo po planie zakupow na armie typowo piechotna. Przy wagonie BK trzeba obciac piechote zeby sie to pomiescilo. Dobrze przemysl jak chcesz grac bo sie okaze potem ze czesci figurek wogole nie wykorzystasz.

Awatar użytkownika
hanson
Warzywo
Posty: 19

Post autor: hanson »

Skoro obracamy się w temacie zakupów kawaleri: ma ktoś może jakieś pojęcie, dostep do informacji, plotek czy czegokolwiek dającego nadzieje na nowe Black Knighty?
Jest choćby cień szansy na nie czy raczej jak napisał Ish myśleć poważnie o bretończykach?

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Kup bretonczykow, daj glowy i tarcze od nowych grave guards (jesli Ty lub kolega sklejaliscie ich z dwurakami) i masz black knights jak sie patrzy.

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

ew bitsy od szkieletow od biedy beda pasowaly;]

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

IMO najlepiej box kawy TK + box kawy Bretki, mieszasz i jezdzcow i same koniki :)

ODPOWIEDZ