Czy to dobry zakup?

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaitis
Falubaz
Posty: 1048

Re: Czy to dobry zakup?

Post autor: Szaitis »

Brakuje Ci trzonu armii - 20 gwardii to dużo, dużo za mało. Więcej gwardii albo od podstaw którąś z kawalerii - Black Knightów lub Blood Knightów. Wszystko zależy jakich masz tych wampirów, jak pieszych to raczej bym postawił na grave guardów - wszystko zależy od tego jak i czym chcesz grać. Przyjemność gry ponad wszystko

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Jak chcesz grac na gwardii - to dokup jeszcze ze 40 (będziesz miał dwa oddziały po ok 30 sztuk), możesz też wystawiać się na kawalerii - wtedy oddział blood knightów (nie wiem ile wejdzie na euro...5?) albo black knightów (tu wejdzie chyba z 11-12 modeli) + obowiązkowo konny wampir z blood drinkerem. Możesz też dokupić black coacha i banshee - teraz możesz ją wystawiać jako zwykłego herosa.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

najlepiej dokup więcej gwardii, ghuli ni wrathów

Awatar użytkownika
Yanczi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Yanczi »

Witam, co sądzicie o takiej rozpisce, nie pod kątem turniejowych gier ale gier ze znajomymi.
Pisze w tym temacie poniewac pod tą rozpiske planuje dopiero kupowac modele i neiche zmarnowac pieniedzy. Czy jest cos bardziej przydatnego ?


1000 Pts - Vampire Counts Roster

Vampire (1#, 175 pts)
1 Vampire, 175 pts (General; Vampire; Hand Weapon; Undead)
1 The Flayed Hauberk
1 Forbidden Lore
1 Summon Ghouls
1 0. Invocation of Nehek
1 1. Raise Dead
1 2. Vanhel's Danse Macabre
1 3. Gaze of Nagash
1 4. Curse of Years
1 5. Wind of Undeath
0 Spirit Host (Ethereal; Undead)
1 6. Summon Undead Horde
1 Lore of the Vampires

Necromancer (1#, 70 pts)
1 Necromancer, 70 pts (Hand Weapon; Undead)
1 0. Invocation of Nehek
1 2. Vanhel's Danse Macabre

Crypt Ghouls (20#, 168 pts)
19 Crypt Ghouls, 168 pts (Poisoned Attacks; Undead)
1 Crypt Ghast

Crypt Ghouls (20#, 168 pts)
19 Crypt Ghouls, 168 pts (Poisoned Attacks; Undead)
1 Crypt Ghast

Grave Guard (24#, 357 pts)
23 Grave Guard, 357 pts (Always Strikes Last; Musician Mus; Standard Bearer Std; Hand Weapon; Great Weapon; Heavy Armour; Undead)
1 Banner of Swiftness
1 Seneschal (Always Strikes Last; Hand Weapon; Great Weapon; Heavy Armour)

Fell Bats (3#, 60 pts)
3 Fell Bats, 60 pts (Flyer; Undead)

Total Roster Cost: 998

Created with Army Builder® - Try it for free at http://www.wolflair.com
Paid Da Cost To Be Da Bo$$

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

Wszystko się na pewno przyda, możesz śmiało dokupywać te rzeczy.





WIĘCEJ GHULI! :wink:

Hammer88
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Hammer88 »

Witam wszystkich zapaleńców Battla i nie tylko!!! :] Jestem nowy na forum i chciałbym zaczerpnąć jakiejkolwiek rady odnośnie składania armii.
Po 8 latach przerwy chciałbym wrócić do grania w WH, oczywiście wybór padł na Wampierze ^^
Posiadam nowego RB jak i AB do Wampirów, jednakże nadszedł czas na kompletowanie armii.
Czytając rozpiski innych gracz zauważyłem, ze kładzie się nacisk na dozę klocki piechoty tj. 20/30+. Jako osoba "raczkująca" w dobie 8 edycji chciałbym się dowiedzieć czy kupno batalionu jest opłacalna inwestycja?
Kwota początkowa jaka planuje przeznaczyć na modele będzie sięgać ok 650 zl +/-.
W tej cenie mógłbym sobie pozwolić np. na -
- Necro
- 2x zombie box ( + 20 modeli nagrobków / ew. 1x zombie box + 20 x ghule)
- 5 crypt horrors
- Mortis engine

Bardzo bym prosił o pomoc w tej sprawie. Niestety kolejny zakup będzie planowany w dość dalekiej przyszłości, wiec kładę znaczny nacisk na pierwszy zakup.
Nie do końca jestem przekonany co do battalionu, wiec wstrzymam się z lista modeli pod owe pudełko.
Chciałbym zacząć grac na max 1000 pkt. żeby się trochę rozegrać.

Z góry dziękuję za odpowiedz!

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Batalion jest dość słaby. Jeśli chodzi o jednostki core to zdecydowaną popularnością cieszą się Ghule i Zombie. Jeśli chodzi o specjale to kupno boxa z Horrorami/Varghastami jest oczywistym wyborem.

Gdybym był na Twoim miejscu, to najpewniej szukałbym właśnie tych jednostek: ghule, zombie (osobiście mam 80 sztuk od firmy Mantic, a właściwie to 60 bo 20 to ghule od mantica, ale one tym się różnią od zombie, że mają bogatsze odzienie. Dość dużo graczy sięga po zombie tej właśnie firmy), horrory + vampir i necro.

Jeśli zakładasz kompletowanie pełnej armii poprzez dokonanie kilku pomniejszych zakupów to sugerowałbym filtrowanie allegro oraz działu 'Sprzedam' na tym forum. Kupowanie wszystkiego nowego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Nowe to najprawdopodobniej trzeba będzie kupić Crypt Horrory (i Vargheisty), i prawdopodobnie mortisa (odradzam kupowanie sklejonego przez wzgląd na malowanie).
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Dodatkowo należy wspomnieć także, że Mantikowe modele Zombie i Ghuli są dużo tańsze, bo wychodzą 3zł za sztukę w przeciwieństwie do GW, gdzie Ghule wychodzą po jakieś 7zł, a Zombie 5zł za sztukę, więc przebicie cenowe jest widoczne. Ciekawi mnie też ten punkt z Crypt Horrorami. Jak chcesz ich kupić 5 sztuk, skoro pakowane są po 3? :D

Przy okazji, jeśli masz ograniczony budżet, to skup się na Ghulach, bo na duże punkty nawet wystarczy ich mieć max 40-50 sztuk, a Zombie są ponad 3 razy tańsze punktowo od Ghuli oraz mogą wskrzeszać się ponad stan i żeby nimi się bawić, musiał byś ich pewnie zakupić 100+ modeli :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Hammer88
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Hammer88 »

Bardzo dziękuję za szybka i konkretna odpowiedz :) Zerknąłem za modele Mantica i musze powiedziec ze bardziej mi przypadly do gustu niz GW. Sa jakby to powiedzieć ..."żywsze" ^^
no i wychodzą taniej :]
Zaraz się zabiorę do lektury i możne uda mi się zakupić armie na ok 1000 pkt za te pieniądze. ^^
Jeszcze jedno pytanie... Czy na niedużą ilość pkt (800 / 1000) warto wystawiać 6x crypt horrors? Czy 3 powinna starczyć? Nie ukrywam, ze wolałbym zainwestować w jakaś jeszcze inna jednostkę np. wilki. Choć zdaje sobie sprawę, ze dokupienie kolejnej 3 CH będzie praktycznie musem.
Chciałem tez dodać ze przez pewien czas będę grac również z osoba początkującą, chyba bardziej niż ja i chciałbym się nastawić z początku na klimat armii, a nie na jej sile (ze względu na wybuchowość przeciwnika) :p

ps. zauważyłem ze pojawił się nowy post...

Wiem wiem, ze sa pakowane po 3 :] Wystawiając 5 jednostek, jedna musiałby się kurzyć :/ Dlatego tak jak napisalem wyzej zastanawiam sie nad trójką GH i dokupienia za ta cene tego szczęsnego/nieszczęsnego Wampierza ^^
kompletnie o nim zapomniałem XD

Odnośnie figurek zombie, rozmyślam czy nie taniej wyjdzie kupić z 40 podstawek 20/20 + jakieś nagrobki(ofc + 30 np. Mantica) , żeby je wmieszać w "tłum" ^^
Znalazłem tez całkiem ciekawa ofertę w jednym ze sklepów internetowych tj. 83,90 zł - Zombie box GW (przy zakupie 2 boxow, 20zl zniżki)

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Ciężko powiedzieć mi o ilość CH na takie punkty, bo nigdy nie grałem na mniej niż 2k. Pulla dla specjali to będzie 500 punktów, 3 Horrory to 114 jeśli dobrze liczę, dodaj do tego 2-4 baty to 64, Hosta to 35, i dalej będziesz musiał kombinować co tam wrzucisz. Chyba, że uzupełnisz to np. większą ilością ghuli i/lub mortisem, wtedy 3 powinna wystarczyć.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

na 1K nie zmieszczą się kombinacje o których mówicie, trzeba sie na coś zdecydować

VC to magia, imo Vampir generał na takie ptk to strata, i tak nie walczy mega, a punkty zjada, 200ptk w hero? który ani dobrze nie czaruje ani nie walczy to lipa

na 1000K ptk na generała 1 duży necro (taki Power Gaming) lub 2x małe necro z jakimiś itemami, może 2 levelowe

na core:
2x 30 zombie FCG + wilki (+ zombi do wskrzeszania)

na specjal
Spirit Hosty + 6 Horrorów
może 2 Fell Baty jak wejdą

na rare jak chcesz magię to Mortis Engine z Blaspemous Tome i styka, masz 1K ptk. Możesz tym spokojnie grać i uczyć się.

koniec, nie ma więcej ptk, Vargeisty to porażka na takie ptk, przy Ld 7 nie utrzymasz ich odpowiednio, poza tym same nie powalczą a są drogie.
Mortis + Horrory + rerole na hita/wounda z magów i masz oddział do walki
Zombiaki do trzymania necrosów i topienia przeciwnika w ich morzu

Spirity do zadan specjalnych i Wilki/baty do odginania.

Ghoule są drogie (10ptk / model). Oddział Ghouli walki nie wygra (30 osobowy oddział to 300ptk... drogo), a musisz mieć jeszcze coś by trzymać generała gdzieś. Więc imo na takie ptk lepsza powyższa kombinacja z zombimi i maksowanie magii.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Hammer88
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Hammer88 »

Podziekowal za bardzo cenne rady! Dzieki waszej pomocy powinno mi się udać zebrać wszystko co potrzeba na 1k za jednym zamachem :] ech. GW wiedział co robi tworząc 8 ed.
Kiedyś wystarczyło parę ghuli z wampierzem i można było szaleć, teraz to bez klocka zajmującego polowe stolu ani rusz ^^ Niby trzeba wydać większa kasę ale klimat jest nieporównywalny :]
Znam juz pare istotnych rzeczy odnośnie armii, wiec czas zabrać się za złożenie sensownej rozpiski.

Jeszcze raz dziękuje za wszelkie uwagi i pomoc! ^^

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Ja na 1k-2k bez "wiaderka" (100) zombie sie nie ruszam.

Jesli chodzi o hero to na takie punkty warto brac necro generala (lev 2) i wampira klepacza (lev1)

Ostanoi przekowalme sie ze duzo zombie naprawde nei zaszkodzi :)
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Hammer88
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Hammer88 »

Matko bosko komandosko, nie zacząłem zbierać szczurów ze względu na ich ilość, a tu się okazuje, że wampierze wcale nie odbiegają liczebnością od myszowatych ^^
Udało mi się zamówić za 580 zł...

1xNecro
60x Zombie
3x Crypt H
Mortis engine
10x D. wolfes

Teraz tylko farby/klej i lecę z tym koksem :]

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Spoko jeszcze 3 Crypty i gites :)

Malowanie zombich (i nie tylko) jest dosyć banalne, jak korzystasz z washy,
podstawki elegancko i szybko zrobisz korzystając z farbek serii texture GW, wystarczy później lekki drybrush i naklejasz trawkę czy tuff'ek
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Arthas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: Arthas »

Hammer88 pisze:Matko bosko komandosko, nie zacząłem zbierać szczurów ze względu na ich ilość, a tu się okazuje, że wampierze wcale nie odbiegają liczebnością od myszowatych ^^
Udało mi się zamówić za 580 zł...

1xNecro
60x Zombie
3x Crypt H
Mortis engine
10x D. wolfes

Teraz tylko farby/klej i lecę z tym koksem :]
Nom jest ich troche zwłaszcza jesli wchodzisz w worki na mięso :D Zakup ciekawy ale osobiscie bym wolal ghule lub wiecej zombie zamiast wilków, ale i tak jest gites...

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

Teraz poza ogrami to chyba każda armia = ilość. Klocki po 40 figurek to standard. Ja sam wystawiam na stole zawsze kolo 60 zombi, 40 crypth ghouli, 30-40 grave guardow a to dopiero jakis tam fragment.

Zawsze na takie punkty mozesz pojsc w 25 crypt ghouli, stado crypt horrorow, nekrol i mortis. Wtedy masz wiadra atakow, regenke na wszystkim i kazyliard poisonow. Gralem z kumplem ktory wystawil przeciwko ogrom cos takiego jak napisalem i w sumie wygladalo obiecujaco. Wygral bitwe ale nie moge byc tu obiektywny bo dzialo ogrow nie postrzelalo na missfireach a general mag ogrow w pierwszej turze magii poszedl do nieba z wlasnego wyboru.

A wilki wg mnie sie przydaja. Jak dobrze rozstawisz na poczatku i wygrasz runde to w pierwszej turze juz zmuszaja do odchylania albo do skupiania ognia na sobie.

Ja dzis na 1k pktow bede gral na 2 malych nekro z czego 1 2lvl i drugi 1lvl. 8 crypt horrorow, terrorgej , 40 zombiakow i kilka ghouli dla wypelnienia corow. Zobaczymy jak sie sprawdzi ;p.

Chcesz grac turnieje to masz swietny poczatek. Niestety podstawa rozpisek turniejowych jest wiadro zombiakow, z 8-12 horrorow i mortis. Cala reszta wedle uznania. Pomysl o eterykach moze?

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Nieco z tej listy muszę dokupić jeszcze niedługo... (oznaczone *)

40 Szkieletów
40 GG
2 Varghulfy
9 Blood Knights
6 Crypt Horrorów*
50 Ghuli (30*)
Mounted Vampire
Pieszy Wampir
Wight King (BSB)

Co Wy na to? Coś byście doradzili?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie kupuj blood knightow!!! Sa strasznie drodzy (zł) i nie kupuje się ich na początku. Jak chcesz ich mieć to kup ich dopiero jak bedziesz miał całą armie na 2400
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

może kolega gra tylko na Blood K :) i mu pasi, zresztą mam wrażenie, że chodzi o dokupienie tych pozycji co są z *
więc Crypty jak najbardziej, ale nawet 3 boxy, a Ghoule to standard 30 się zawsze przyda
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ