Vampire Counts vs....

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Vampire Counts vs....

Post autor: Gasior »

GG imo spokojnie można grać. po prostu musisz złożyć dobrze rozpe pod nie.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

A szkoda bo w założeniu widziałem w tym elitarną piechotę. Odpowiednik WL. W praktyce pomimo, że special to dostają po pełnej bandzie od coreów większości armii. WS3? Bjacz plz... Bazowe s4 i t4 to troszkę za mało na główny oddział, który i tak jest trafiany z reguły na 3+ bo nic słabszego nie chce w nich wpaść.
Ja się właśnie zawsze zastanawiałem czemu mają 4 S i T :wink: . Przecież to zwykłe szkielety, może nieco lepiej animowane, ale wciąż są tylko kupą ożywionych magią kości :P . Warhammer jest niestety pełen takich pytań bez odpowiedzi :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Gasior pisze:GG imo spokojnie można grać. po prostu musisz złożyć dobrze rozpe pod nie.
da się tylko to wymaga jak zauważyłeś konkretnego buildu, jak coś ci się zwali w trakcie to dupa
rozpiska nie jest stabilna :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Infernal Puppet pisze: Ja się właśnie zawsze zastanawiałem czemu mają 4 S i T :wink: . Przecież to zwykłe szkielety, może nieco lepiej animowane, ale wciąż są tylko kupą ożywionych magią kości :P . Warhammer jest niestety pełen takich pytań bez odpowiedzi :mrgreen: .
Są tacy bo stara magia wciąż ich trzyma. Dodatkowo to są trupy elitarnej gwardii więc się nie dziw. (Szkielet szkieletowi nierówny ;) )

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

kloc GG z bannerem +1 hit i z WK bsb z fancer blade i opal amulet jest spoko, tylko kosztuje w ciul, fajnym dodatkiem do niego sa 2 mortisy i wtedy robi sie zabawnie, ale nawet bez nich calkime bola.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ech Niltag zaznacz przy okazji, że grasz for fun :) bo taka rozpiska jak wspomniałeś składa się w konfrontacji ze strzelającą armatami armią
i nie spodziewałbym się top 10 na masterze.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

2 mortisy szybko zostaną wycięte a duży klocek napakowany bajerami jak sam zauważyłeś kosztuje troszkę za dużo jak na możliwości, które prezentuje. Nic nie zmienia faktu, że chłopaki praktycznie nie mają w 8ed asv, żeby mieć +1 do hita trzeba ustać do tego czasu - tuby dostajesz na 3+ jak już pisałem wyżej. W najgorszym wypadku na 4+ ale to i tak porażka jak na tak napakowany punktami oddział. Mobilność nikła a taki oddział będzie stanowił w sumie trzon armii i nikt Ci w niego nie wjedzie ani nie podsunie czegokolwiek co mogłyby zabić te GG.

Ja grywam na GG i BK często ale 4fun i klymat. Dodatkowo może być to spowodowane lekkim żalem, że wydałem circa 700 zł na te dwa oddziały i żal mi tak zmarnowanej kasy ;).

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

dlatego pisalem ze mortisy sa opcjonalne.

grajac na GG i jak ma sie na preciw cos czego sie nie zje nawet po stracie 10 to lepiej nie szarzowac i dostac szarze od nich, wtedy masz dodatkowa ture na wskrzeszenia.

A czy ja wiem czy to jest for fun, widzialem w wielu raportach i na zagranicznych forach ze ludzie graja na tym na turniejach (open) z nawet niezlymi wynikami, wiec moze jak wejdzie PKS to bedzie sie dalo cos z tego zrobic :)
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

@kap w przyszłej edycji moze znowu będą grywalni :p
a co do rozpy bojka . to 800 ptk to smieci ktore stracisz w 3 tury a sam niewiele tym zrobisz.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Wydaje mi się że to będzie dobre miejsce na takie pytanie :
jak zjeść minotaury vampirami?
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

Krzyki są dobre na wszystko ;). Ewentualnie kilka spacerków hexami.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Na minotaury masz tak naprawdę dużo rzeczy. Krzyki, eteryk jeden szarżujący, jeszcze wbije wounda to je złamie xD
Horrory bez problemu, vargheisty też je może potną jeśli szarżujesz na mniejszy oddział, ghoule, wampir siekacz. Dużo rzeczy, mniejsze oddziały można liczyć nawet na szczęście i próbować szarżować zombie, bo może złamią xD

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Wendigo pisze: Dużo rzeczy, mniejsze oddziały można liczyć nawet na szczęście i próbować szarżować zombie, bo może złamią xD
Na to, to ja bym nie liczyl :)
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

taka minimalna szansa istnieje, ale bez wygórowanych oczekiwań bym do tego podchodził :) minotaury mają duużo ataków zazwyczaj
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Nie, liczyć na to jednak nie należy ale już nie raz widziałem przedziwne machinacje losu (czyt. kostek) ;)
Jednak minotaury powinny siedzieć w zombie przynajmniej przez 3 tury, więc są unieruchomione na naprawdę długo.
Wracając, ja sugeruje na minotaury wampira siekacza, albo eteryki.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ogólnie figurki Beastmen'ów bardzo mi się podobają i kiedyś myślałem o zakupie małej paki do pomalowania, ale jednak narazie dałem sobie spokój
są strasznie drogie punktowo

co do gry to kwestia ile tych zombich na nie się naśle. 20tka to zdecydowanie za mało, jak magia nie pójdzie to przebiją się raz dwa
dlatego ja zazwyczaj wystawiam 30tki zombich, żeby rzucać inne czary na dzien dobry niż inwokacje
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

misha pisze:ogólnie figurki Beastmen'ów bardzo mi się podobają i kiedyś myślałem o zakupie małej paki do pomalowania, ale jednak narazie dałem sobie spokój
są strasznie drogie punktowo

co do gry to kwestia ile tych zombich na nie się naśle. 20tka to zdecydowanie za mało, jak magia nie pójdzie to przebiją się raz dwa
dlatego ja zazwyczaj wystawiam 30tki zombich, żeby rzucać inne czary na dzien dobry niż inwokacje
jestem zboczeńcem, wystawiam na dzień dobry 50! :mrgreen:

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

Bojek pisze:jestem zboczeńcem, wystawiam na dzień dobry 50! :mrgreen:
Zombie dobre chłopaki, ale 50tki na Euro niestety sie nie wystawi, ale 2x40 też łądnie sie prezentuje i jest czym trzymać wroga :D Nawet jak Ci magia nie wejdzie to mogą kilka tur postać przy tej ilości bo 10 mniej jakiejś wielkiej róznicy już raczej przeciwnikowi nie robi. A 2 klocki można duzo lepiej spożytkować niż 1. A 2x50 to już trochę by mi było szkoda pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Mi tam brakuje pts w core na takie luksusy a wydawac wiecej niz musze nie bede, wiec trzymam sie 3 oddzialow po 25 :)
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

nie wystawiam ghuli jest miejsce na 2x50+odginaczki hehe :mrgreen:

ODPOWIEDZ