Winged Nightmare

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Winged Nightmare

Post autor: Barbarossa »

Ostatnio, ze względu na to, że 90% armii na polskich stołach to ofensy, coraz bardziej przekonuję się do powrotu do winged nightmare'a. Obecnie za najsłabszą cechę VC uważam brak hitpowera, przez co są bezbronne wobec rosnącej rzeszy jednostek unbreakable/stubborn/cokolwiek o megawypasionym sejwie i toughnessie.

Dodatkowym bonusem jest magia death - dzięki niej latający wampir może polować na różne rzeczy, a w wypadku bretonii, jak się dobrze ustawi, to pół armii zdziesiątkować czarem nr. 6 bez save'ów. Szczególnie Necrarch z +6" do zasięgu czarów potrafi czymś takim robić kuku.

No więc... jak by tu skonfigurować gościa na winged nightmare? Swój patent już wymyśliłem, a nawet dwa, ale z przyjemnością usłyszę sugestie innych osób. Tak w ramach przygotowań do ETS...

qwer
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: qwer »

standard z bloodem, enczantedem, +1 atak, killing, i albo 4+ i glopota , dla ryzykantow, albo 3+ od szuty i polegamy na tafie i sejwie :-)

co do latajacych wampirow, to opcja z talon of death tez jest imho niczego sobie - choc ze zwgledu na btb i wieksza podstawke, to celował bym raczej w smoka :-) niz w wingeda, bo winged, to imho nic ciekawego - szybko to umiera :-/

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Ja od paru bitew używam takiej kombinacji:

Blood Dragon Vampire Count @ 509 Pts
General; Magic Level 2; Full Plate Armour; Shield; Winged Nightmare
Wristbands of Black Gold; Heart Piercing; Red Fury; Lanca

Można jeszcze mu dać periapta bo zostaje 15 pkt. Póki co koleś: rzezał, ratował mnie i nie zginął co najważniejsze.

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Barbarossa pisze:Dodatkowym bonusem jest magia death - dzięki niej latający wampir może polować na różne rzeczy, a w wypadku bretonii, jak się dobrze ustawi, to pół armii zdziesiątkować czarem nr. 6 bez save'ów. Szczególnie Necrarch z +6" do zasięgu czarów potrafi czymś takim robić kuku.
Bardzo intertesujący pomysł z tym ustawianiem się. Magia death w ogóle dobrze się sprawdza na różne durne elfy, zwłaszcza tą najgorsą odmnianę w postaci WE.
Ciekawi mnie ten Twój przepis na Necrarcha.. poza master of black arts raczej potrzebne będą wirstbandy. To zostawia już tylko 50p na przedmioty. Przychodzi mi na myśl dark acolyte oraz forbidden lore.. Wampir ma do dyspozycji 5PD, jednak jest tylko z 3 zaklęciami.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Najgorzej to wylosowac ten czar ..... :wink:

Ja grałem BD na gadzinie z :
ward 4+ z glupota (Śmiechowo bylo .Czasem nie zdawał w decydującym momencie ale twardym trza byc ,a nie miętkim :lol: :lol: )
1+ sv.
przerzuty
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

WN optymalnie złożony na lordzie to dla mnie:
Sword of Might
Enchanted Shield
Red Fury
Crown of the Damned

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Eldritch pisze:WN optymalnie złożony na lordzie to dla mnie:
Sword of Might
Enchanted Shield
Red Fury
Crown of the Damned
Powodzenia. Głupi generał to martwy generał ;/

Ja nie mogę się przez te wszystkie lata przekonać do jakiegoś dużego latacza w VC. Ale jak bym sie przekonał to zacząłbym od takiego komba:

Blood Dragon Vampire Lord
* Full Plate Armour
* Red Fury
* Heart Piercing
* Wristbands of Black Gold
* Enchanted Shield
* Winged Nightmare

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Glupoty na Winged nightmarze odradzam. Nie tylko na nim (ale na nim szczegolnie bardzo odradzam), zawodzi w najgorszych momentach, kazdy dark elf wam to powie :wink:

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

1 Necrarch Vampire Count @ 515 Pts
Necrarch; General; Magic Level 2; Death Lore
Master of the Black Arts [20]
Forbidden Lore [15]
Wristbands of Black Gold [30]
Unholy Cynosure [20]
Spell Familiar [15]

1 Winged Nightmare @ [175] Pts




Jakbym mial robic Necrarcha to bym chyba takiego zrobil.

Wątek o zasięgu czarów przy Master of the Black Arts wydzieliłem do osobnego tematu. Nie rozjeżdżać się panowie
Christos
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Necrarch jak dla mnie na winged nightmarze to tylko loed, bo count za dużo musi wydać na ten 3 lvl magiczny i nic mu sie nie mieści wtedy.

więc lord to taki:

- master of the black arts [20]
- spell famillar [15]
- crown of the damned [35]
- dark acolyte [25]

albo:

- master of the black arts [20]
- spell famillar [15]
- dark acolyte [25]
- wristbands of black gold [30]
- bitting blade [10]

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Hehe każdy coś powiedział, wiec możesz też Barb rzucić co tam takiego złego wykminiłeś w temacie ;)

Ja jakoś nie widzę Necracha na WN - cholera jasna 600 pts bez sejwów, najlepszą opcją to *mankieciki* ale to i tak ryzykowne. Choć przyznam że taki latający Necrach trochę kusi żeby go wystawić ;)

Zablokowany