Ethereal Creatures

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Mam pytanie. Jak używacie Spiryty? Tylko jako zablokowanie oddziału? Ale mówimy tu o małych oddziałach? Czariotach czy jak? Pytam się bo za bardzo nie używam ich. Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Potwierdza sie napewno fakt, ze przeciwnicy sie ogolnie ich bardzo obawiaja, to niezla bron. Taka forma straszaka.

Tak, sa raczej do trzymania. Chodz zabic tez cos tam potrafia. (dzisiaj na turnieju na 1666 wystawilem 2 bazy i troche potrzymaly jednostki, i zabily nawet bolca i spawna ogolem. ;))
Nie zniechecalbym sie do nich pomimo tego, ze coraz wiecej magicznych armii jest. Wystawilem duszki dzisiaj for fun, bo to lokalik byl, z klimatycznymi rozpiskami i nie zaluje wyboru.
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Ja juz nie wystawiam duchow, bo dobre byly gdy mozna bylo wystawic dwie bazy, wtedy 130 pkt akurat bylo w sam raz zeby cos zablokowac albo poslac na maszyny. Teraz minimum to 3 bazy, a to juz 195 pkt, ciut za drogo na blokera i ciut za drogo zeby posylac na maszyne, bo najczesciej jednak nie ubije wiecej niz jednej i sie nie splaci, albo stanie sie ulubionym celem wrogich magow i niestety to tez za drogi oddzial na wabik, za ta cene mam caly regiment szkieletow z war bannerem.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Nie sa złe, bo teraz przyzywasz chociaż bazę czarem. Na maszyny jak znalazł :) Trochę nei na temat. Jak przyzwę sobie bazę i w nastepnej turze tez to nie moge tego połączyć? Mam 2 malutkie oddziały?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Nie, nie mozesz polączyc..
Ale spojrz z innej strony, masz 2 bazy za darmo:)

Awatar użytkownika
Toll
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Toll »

Ostatnio użyłem banshee i czterech pomocników. Przytrzymały i prawie zakrzyczały i skosiły regiment savage orków z generałem.
Na nastepny raz dam im za plecami jako wsparcie duchowe vampira - trenera w koronie. Z WS 6 powinny zdziałać cuda.
Gwoli wyjaśnienia chodzi o 7 ed, bo jak widzę wiekszosc dyskusji dotyczyła wcześniejszego zastosowania tej jednostki.

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Ja zaczolem dolaczac do armi 5 wraithow i Banshee wspomagane przez Vampa nie zawsze sie sklada ze w 18 calach od BSB. :D I tak jednostoka moze spokojnie kasowac jednostki, szczegolnie tanka :D gozej jest z WE i Demonami. Ogolnie jednostka droga i szybciej sie splaca niz Vargulf, ktory szybciej moze zginac
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

M.T. pisze:Nie, nie mozesz polączyc..
Ale spojrz z innej strony, masz 2 bazy za darmo:)

no nie tak za darmo;) za 50 vp:)

Awatar użytkownika
edytki_72
Plewa
Posty: 6
Lokalizacja: KARAK KADRIN

Post autor: edytki_72 »

Mam pytanie ile unit strength ma jeden model Wraith-a czy 2 co by odpowiadało ilości Woundów czy 1 jak każdy (oczywiście są wyjątki np. ogry )model piechoty zasada z rulebooka . Jaka jest wasza opinia

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

edytki_72 pisze:Mam pytanie ile unit strength ma jeden model Wraith-a czy 2 co by odpowiadało ilości Woundów czy 1 jak każdy (oczywiście są wyjątki np. ogry )model piechoty zasada z rulebooka . Jaka jest wasza opinia
US 1. Z cala pewnoscia. Jest to model piechotny na podstawce 20x20. Nie ma tu pola do innej interpretacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Ja używam 'wratatów' z 'banszmatką' od początku, niejako z przymusu, bo gulfa nie mam, a czarny trener nie sklejony, nie pomalowany i ogólnie siedzi jeszcze w pudełku. I muszę powiedzieć, że różnie z tym jest ale nie narzekam generalnie, choć trochę losowe, raz banshee ściągnęła 5 bk, a raz nie mogła zakrzyczeć zwykłych skinków. Choć ostatnio zastanawiam się nad chorym kombosem bloodziaków z wardem+regenką. I nie wiem co lepsze.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

okurdemol pisze:Ja używam 'wratatów' z 'banszmatką' od początku, niejako z przymusu, bo gulfa nie mam, a czarny trener nie sklejony, nie pomalowany i ogólnie siedzi jeszcze w pudełku. I muszę powiedzieć, że różnie z tym jest ale nie narzekam generalnie, choć trochę losowe, raz banshee ściągnęła 5 bk, a raz nie mogła zakrzyczeć zwykłych skinków. Choć ostatnio zastanawiam się nad chorym kombosem bloodziaków z wardem+regenką. I nie wiem co lepsze.
A ja wiem. 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bless pisze:
okurdemol pisze:Ja używam 'wratatów' z 'banszmatką' od początku, niejako z przymusu, bo gulfa nie mam, a czarny trener nie sklejony, nie pomalowany i ogólnie siedzi jeszcze w pudełku. I muszę powiedzieć, że różnie z tym jest ale nie narzekam generalnie, choć trochę losowe, raz banshee ściągnęła 5 bk, a raz nie mogła zakrzyczeć zwykłych skinków. Choć ostatnio zastanawiam się nad chorym kombosem bloodziaków z wardem+regenką. I nie wiem co lepsze.
A ja wiem. 8)
nie znasz sie ;)

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Shino pisze:
bless pisze:
okurdemol pisze:Ja używam 'wratatów' z 'banszmatką' od początku, niejako z przymusu, bo gulfa nie mam, a czarny trener nie sklejony, nie pomalowany i ogólnie siedzi jeszcze w pudełku. I muszę powiedzieć, że różnie z tym jest ale nie narzekam generalnie, choć trochę losowe, raz banshee ściągnęła 5 bk, a raz nie mogła zakrzyczeć zwykłych skinków. Choć ostatnio zastanawiam się nad chorym kombosem bloodziaków z wardem+regenką. I nie wiem co lepsze.
A ja wiem. 8)
nie znasz sie ;)
Sie znajdzie trochę czasu, sie weźmie, sie przetestuje, sie nie martwcie. :twisted:

Awatar użytkownika
Toll
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Toll »

Jutro pogram sobie armią eteryczną :> w tym 2 regimenty wrightów.
Pewnie orkowcy mnie "oczarują" swoimi 123123 kostkami magii...

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

bless pisze:
okurdemol pisze:Ja używam 'wratatów' z 'banszmatką' od początku, niejako z przymusu, bo gulfa nie mam, a czarny trener nie sklejony, nie pomalowany i ogólnie siedzi jeszcze w pudełku. I muszę powiedzieć, że różnie z tym jest ale nie narzekam generalnie, choć trochę losowe, raz banshee ściągnęła 5 bk, a raz nie mogła zakrzyczeć zwykłych skinków. Choć ostatnio zastanawiam się nad chorym kombosem bloodziaków z wardem+regenką. I nie wiem co lepsze.
A ja wiem. 8)
mozesz zdradzic tajemnice? :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shakin' Dudi pisze:
bless pisze:
okurdemol pisze:Ja używam 'wratatów' z 'banszmatką' od początku, niejako z przymusu, bo gulfa nie mam, a czarny trener nie sklejony, nie pomalowany i ogólnie siedzi jeszcze w pudełku. I muszę powiedzieć, że różnie z tym jest ale nie narzekam generalnie, choć trochę losowe, raz banshee ściągnęła 5 bk, a raz nie mogła zakrzyczeć zwykłych skinków. Choć ostatnio zastanawiam się nad chorym kombosem bloodziaków z wardem+regenką. I nie wiem co lepsze.
A ja wiem. 8)
mozesz zdradzic tajemnice? :)
Dotad gralem zazwyczaj na jednym oddziale 6 wraithow. Juz na Master Blaster jade z dwoma oddzialami (2x 5, inc bashee).

Blood Knights sa lepsi. Maja w koncu po 3 ataki z S7 w szarzy. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Ja właśnie daje bloodziakom szansę. Jadę na MB z piątką bez czempiona i sztandarem z flamingami.
Na razie rozegrałem kilka bitew ale jestem bardzo zadowolony. Oddział nie jest tak drogi żeby ściągać cały ogień, a wykop w hth ma fenomenalny. W połączeniu z zylionem wskrzeszeń dają radę. Ale zobaczymy na turnieju.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

wracając do eteryków. jak to jest z zadawaniem im ran?
a) tylko i wyłącznie magiczne ataki zadają im obrażenia, które oczywiście są podliczane przy rozstrzyganiu CR.
b) niemagiczne ataki nie zadają im ran ale każda "teoretycznie zadana" rana jest podliczana przy obliczaniu CR.
Obrazek

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

Shinue pisze:wracając do eteryków. jak to jest z zadawaniem im ran?
a) tylko i wyłącznie magiczne ataki zadają im obrażenia, które oczywiście są podliczane przy rozstrzyganiu CR.
b) niemagiczne ataki nie zadają im ran ale każda "teoretycznie zadana" rana jest podliczana przy obliczaniu CR.
Opcja A. Ran nie zadano (identyczna sytuacja przy tym jak je wysejwujesz), więc czemu miały by liczyć się do wyniku walki?

ODPOWIEDZ