Ethereal Creatures

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tylko te, ktore rzeczywiście zadałeś.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

zawsze grałem według wersji A,
ale ostatnio znajomy zasiał mi ziarno niepewności...
Obrazek

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

To chyba było by coś dziwnego, ale na pewno chętnie przyjęte przez przeciwników vc :)

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

Ja eteryków nie wystawiałem, bo nie miałem, ale niedawno kupiłem sobie 2 wraithy i banshee...Jutro gram z imperium i ciekawi mnie jak się sprawdzą... (postaram się przyblokować nimi czołg) Mam nadzieję, że krzyk mi wyjdzie lepiej niż jedyny raz kiedy go użyłem, bo wtedy zeszły 2 zwykłe orki...A ogólnie to będę wystawiał, albo eteryki albo BC, zależy co szybciej skleję ;)

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Na MB grałem przeciwko 2x 8 Wraithów z banszetkami.

Było mi o tyle łatwiej, że spora części mojej armii (WE) ma magiczne ataki, a dodatkowo miałem HoDA i Bow of Loren ze strzalami no armour save, więc systematycznie wystrzeliwałem je (chociaż HoDA jak zwykle wielkich sukcesów nie osiągnęła).
Ale S&S na banszetkach to masakra. Treeman szarżując na 4 czy 5 wraithów dobiegł z 3 ranami, a potem było już tylko gorzej. Nie warto szarżować Treemanem na nie ;)
Po stracie drzewca, dopiero zmasowana szarża Wildami i Dryadami pozwoliła mi sie ich pozbyć (chociaż straciłem Wildów i sporo Dryad).

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

to wyobraź sobie co maja powiedzieć armie w których magiczne ataki sprowadzają sie do kilku magicznych broni niesionych przez herosów...
PS. zastanawiam sie nad eterycznym wampirem BSB z regeneracją. włożony do takiego oddziału dałby fajną kombinację :D
Obrazek

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Tylko ze vampir taki z eterykiem nie moze miec zadnego itemu magicznego i jak dobrze pamietam to raczej nie moze byc w innym oddziale niz eteryczny
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

zgadza się.
szkoda tylko, że eteryczność kosztuje 50pts i nie można dać walking death
myślę, że warto taki oddział przetestować.
Obrazek

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

darmowe pkt :D dla kogos
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

ZgnilyChlopiec pisze:darmowe pkt :D dla kogos
grającego demonami. może...
ale nikt ci nie każe stać nimi na środku stołu i czekać na rozstrzelanie.
grałeś już takim oddziałem?
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ech, juz sie prawie zajaralem, po czym zdalem sobie sprawe, ze regenki taki BSB nie moze miec. A sama eterycznosc to dla wampira moze byc za slaba ochrona.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

a to czemu nie może mieć tej regeneracji?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Nie może brać magicznych przedmiotów, a taki sztandar to jakby nie patrzeć przedmiot.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

to lipa. a szykował się bardzo fajny oddział :|
Obrazek

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

kombinacja z loadstonem i bsb moglaby byc calkiem ciekawa,to by po czesci rekompensowalo ten brak regenki

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

I wyszło mi żałośnie...obok stał oddział piechty z bsb i kapłanem... :( Duchy zeszły w II turze nic nie robiąc...a oprócz tego to nie było tak źle, choć i tak przegrałem. Został mi 1 nietoperz, 1 zombie po wskrzeszaniu, 10 GG z vampirem, drugi wampir i to wszystko. A przeciwnikowi czołg oddział piechty, pół drugiego oddziału z magiem. Na następny raz muszę mieć inną rozpiskę...

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

na czołga zombiaków bym posłał niech z nimi morduje... przy odrobinie szczęścia można takiego tanka przyblokować na kilka tur a potem dojechać go czymś mocnym... nie wiem czy byłby sens pakować się w to boodkami
czy po prostu kisić go w zombiakach przez cały czas? co sądzicie? no ale skoro to temat eteryczny to już się rozpływam z tymi mięsami :D
Moja filozofia to blokować tanka czymś tanim i pozornie słabym najdłużej jak się da duszki imo są ok do tej roli...

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Szczerze to korzystam z Wraithow i daja sobie rade z tankiem, to tego wykorzystuje Lorda ktory przy odrobinie szczescie sam zjada 5 woundow tankowi plus BSB z S7 i moze bk cos wejdzie :D Generalnie nie jest zle gorszym problemem jest War Altar z Var Horstman speculum, ale tutaj tez furrore moze zrobic Banshee, albo Lord z czaremz fire lore sword of rhuin, co dalej mu daje S7 tylko ze ma 3 ataki po zamianie :D
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

ZgnilyChlopiec
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: [Oko Terroru] - Toronto

Post autor: ZgnilyChlopiec »

Szczerze to korzystam z Wraithow i daja sobie rade z tankiem, to tego wykorzystuje Lorda ktory przy odrobinie szczescie sam zjada 5 woundow tankowi plus BSB z S7 i moze bk cos wejdzie :D Generalnie nie jest zle gorszym problemem jest War Altar z Var Horstman speculum, ale tutaj tez furrore moze zrobic Banshee, albo Lord z czaremz fire lore sword of rhuin, co dalej mu daje S7 tylko ze ma 3 ataki po zamianie :D
Paraszczak pisze:Wszyscy sapią na wymaxowane rozpiski, wszyscy się zarzekają, że ich to nie dotyczy, wszyscy walą na turnieje z jakimś syfem. A potem się okazuje, że g... prawda i na 30 VC, 29 ma BSB z Regeneracją, a ten ostatni to też miał, tylko nie dojechał.
Hipokryzja!

Querhill
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: Querhill »

No cóż...grałem przedwczoraj z taką samą armią i zmasakrowałem przeciwnika...czołg z 2 woundami, a resztę nabiły właśnie wraity...dokładniej 2 w 5 tur :D Szkoda, tylko że czołg ma ten save na 3+ w tym wypadku...mogłem nie brać banshee, bo wtedy z czołgu by nic nie zostało ;) Bo z krzyku to zginęło tylko dwóch swordmenów chyba :/ W poniedziałek zagram z O&G to napiszę jak się sprawdzą ;) Choć tym razem może banshee więcej zrobi jeśli spojrzeć na Ld gobosów ;)

ODPOWIEDZ