Alternatywne figurki do VC

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Re: Alternatywne figurki do VC

Post autor: Ratzing »

Leb i skrzydla z bitsow Vargejowych (leb ktorykolwiek tylko z oberznieta potylica, skrzydla pasuje mi tylko jeden rodzaj, no ale grubaskow sie kupilo to i skrzydel jest duzo :3), ogon to drut olepiony GSem. Na to wszystko zlepione do kupy pierwsza warstwa futra gdzie nozykiem zrobilem fakture futropodobna (bazowo sporo kresek), i na to cienkie glizdy z gsu powykrecane w liczbie duzo na gore zeby dac przestrzennosc dla futerka+od dolu male plaskie trojkaciki z gsu przylepione zeby podgardle nie wygladalo dziwnie tylko byla taka mala futrzana kryza. No i rzecz jasna szpankorek na podstawke zeby sie toto nie przewracalo (chociaz jeden z nich o dziwo stal nawet sam z siebie, ale korek i tak dowalilem dla lansu).

A szare sa poniewaz sprej. :P
Uerph.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

NIe wiem czy widzieliście
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Shieldwolf Miniatures
25euro za 20, moim zdaniem niezła alternatywa za GG

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Wydają się być jakieś takie... Długie? Ale jako oddział prezentują się git, jak na tańszy zamiennik bardzo spoko (Choć osobiście wciąż oryginalni GG z VIII ed mi się bardziej podobają).
Uerph.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ee fajnie wyglądają :) jakby Grave Guardzi byli trochę bardziej użyteczni to można kombinować
z drugiej strony z tarczami to i na szkielety się nadają, 25 euro za 20tu to taniej niż w GW nadal 20 euro za 10 szt oficjalnie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Czy ktoś jest w stanie napisać mi czy ten model - http://privateerpress.com/files/product ... xiaWEB.jpg będzie pasował do skali Warhammera FB? Chciałbym ją jako wampirzycę na wierzchowcu.

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Chyba powinna podstawke ma 50mm wiec dlugosci kawaleryjskiej

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Warmachine z tego co kojaze sa podobnej skali ale nie jestem 100 % pewien
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Pewnie sporo osób kojarzy "The Affair of the False Grail" w Mousillonie, gdzie Maldred chciał zostać Królem Bretonni. W książce "Knights of the Grail" pojawia się on w towarzystwie Ducha rzekomej Pani z Jeziora, trzymającej w ręku "Święty Graal". Po tej historii pomyślałem, żeby wkomponować ten: http://www.roundtable-bretonnia.org/ind ... Itemid=103 model do moich VC. Jak myślicie, czy samo malowanie całego modelu na Eteryczny wyglądałoby wystarczająco fajnie, czy może mielibyście jakieś sugestie na konkretniejszą konwersję? :)

To jak, doradzi ktoś? 8)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

a jako kto miała by ta pani tam występować?

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

W samych Wampirach to nie wiem, bo to taki Brettoński pomysł. Może jako Wampirzyca, albo Ex-Damselka, czyli Nekromantka, choć bym wolał Wampirzycę ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

Ratzing pisze:Wydają się być jakieś takie... Długie? Ale jako oddział prezentują się git, jak na tańszy zamiennik bardzo spoko (Choć osobiście wciąż oryginalni GG z VIII ed mi się bardziej podobają).
Zauważ, że większość szkieletów od GW są mocno zgarbione. Te dbają o swoje plecy i chodzą prosto przez co wyglądają na dłuższe :P
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Swiety pisze:Zauważ, że większość szkieletów od GW są mocno zgarbione. Te dbają o swoje plecy i chodzą prosto przez co wyglądają na dłuższe :P
Ciekawym, czy kręgosłup moralny też mają prostszy? :D Albo bardziej zasadnie - czy go mają? ;)
Ale fakt, że stoją dumnie wyprostowane w porównaniu do GWkowych. Może są przepełnione zadowoleniem z tego, że nie kosztują w uj drogo? :mrgreen:
Uerph.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Szukam jakiegoś pasującego konika pod figurkę wampira - tego z nowego zestawu zombie dragon/terrorgheist.

Problemem w umocowaniu go na zwykłym koniu są przednie płyty pancerza tzw.taszki które blokują normalne osadzenie go na koniu. Są zbyt ciasno ustawione i dosyć długie. Ma też dosyć szeroko rozstawione nogi, i przy próbie zamontowaniu go na konia z BK wyglądał nieco dziwnie.

Mógłbym te taszki uciąć, ale szkoda mi psuć wyglądu zbroi, bo wygląda rewelacyjnie. Mógłbym też z GSu ulepic coś w rodzaju siodła, ale to podniesie wampira nieco wyżej i będzie znów dziwnie wyglądał.

Ma ktoś jakiś pomysł?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

imperialne konie nie pasują? albo bretońskie taki z pod Green Knighta?
Konie z Blood Knightów to marny deal, bo mają nogi w swojej formie musiałbyś je wycinać, konie z Black Knights w ogóle odpadają chyba z przyczyn, że są skeletal steed'ami, a wampiry jeżdżą na koszmarach, normalnych koniach a nie szkieletach, ale da się to skonwertować albo w ogóle olać te kwestię i tyle

mógłbyś pociąć trochę konia, żeby weszły te ozdoby lepiej dopasować, ale to trochę zabawy jest
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

dobry jest koń od chaosu spójrz
tak go zrobiłem
Obrazek

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Very Nice =D>

Ale chyba ciąłeś te taszki? Ewentualnie nacinałeś model konia po bokach - bo w sumie nie widzę ich - a nogi dobrze są spasowane.

Z tego co widzę na zdjęciu boxa do chaośników, bardingi można modyfikować? Czy jest 5 ustawionych?
imperialne konie nie pasują? albo bretońskie taki z pod Green Knighta?
Imperialne konie pewnie będą pasować, zwłaszcza po nacięciu - nawet niektóre wampiry w 7mej edycji wypuszczano na takim koniku co imperialnych elektorów. Tylko konie....mało reprezentacyjne. To coś jakby wsadzać faceta w wypasionym gajerze od Armaniego do malucha.
Za to miałem BK z Imperialnych - taniej wychodziło niż nasze a konwersje(w zasadzie bardziej malowanie) proste.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

hej koledzy! mam 24 erranty, skoro nikt nie chce kupić to...wiem że ludzie robią z nich BK...ja bym chciał zrobić z nich hexy :mrgreen:

żeby nie robić chamówy i tylko pomalować na eteryczny, to proszę was o pomoc w wykombinowaniu jakby je tutaj zrobić.

-->wiem że lancy zrobić kosę
-->wywalić tarcze
-->pytanie osadzać szkieleta na konia, czy przejdzie jak np. pancernemu errantowi dam głowę szkieleta tylko? a może pomieszać z boxem GG(mają tam te łapki do trzymania GW)

-->może ma ktoś jakąś konwersję/zdjęcie hexów zrobionych właśnie z konnicy bretońskiej? :)

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

mi sie podobają szkielety na takich koniach ze szmatami. jak mi z spearów zrobisz kosy to wygladaja naprawde dobrze. do tego malowanie ( płomienie na kosach i na szmatach).

Oraz troch epokonwertowac kropierze zeby takie "piękne" nie były i klasa.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Pancerne hexy? Proks
Pół biedy z koni od TK, tam można konwertować ale z brety trudno nawet zrobić BK jest w sumie. Bloodzi jak najbardziej
Dlaczego?
Bo barded nightmare od szefa i Blodzi to martwy koń który ma ciało
a skeeletal steed to skeeletal steed... więc pół biedy jakby zrobić black knightów ale hexy to już zbyt naciągane

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

To weź koniki, upier... im nogi, ogony i głowy i zastąp szkieletowymi :twisted:
Let the River of Blood flow...

ODPOWIEDZ