Vampire on Winged Nightmare in unit ?

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Vampire on Winged Nightmare in unit ?

Post autor: White Lion »

Mam pytatnie.

W zasadzie jest wyjaśnione z podręczniku ale chcaiłym się upewnić ponieważ Wampirami gram od niedawna.

Czy Vampire mounted na Winged Nightmare może być dołączony do oddziału?

Zasadniczo Winged Nightmare jest zwykłym mountem tylko ze zdolnością flying.

Ale w podręczniku głównym, w dziale Characters (na pierwszej stronie tego działu) jest napisane:
"Characters mounted on flying creatures can`t join units.."

Czy creatures odnosi się tylko do monsterów czy też do Winged Nightmares też ?

Ma to dośc duże znaczenie w armii VC więc proszę o wasze opinie.

Dzięki :)

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Nie może ..

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Po pierwsze nie ma winged nightmare'a, jest hellsteed i abbysal terror. Po drugie oba nie mogą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Może kolega gra na starszym, 6-edycyjnym podręczniku. Przecież może :) No chyba żeby jechał na turniej to by musiał spytać o zgodę organizatora, ale podejrzewam, że nikt by nie odmówił, w końcu nowe wampiry są mocniejsze.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

macie rację. chodziło mi o Hellsteda

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Morgon82 pisze:No chyba żeby jechał na turniej to by musiał spytać o zgodę organizatora, ale podejrzewam, że nikt by nie odmówił
To ja poproszę o dopuszczenie książki Undead :roll: Ja bym odmówił jakbym organizował turniej.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Vampierz alias Kara$
Warzywo
Posty: 13

Post autor: Vampierz alias Kara$ »

Hrabia pisze:
Morgon82 pisze:No chyba żeby jechał na turniej to by musiał spytać o zgodę organizatora, ale podejrzewam, że nikt by nie odmówił
To ja poproszę o dopuszczenie książki Undead :roll: Ja bym odmówił jakbym organizował turniej.
Oj tak magiczna IV. Przyzywanie rydwanów katapult i czego dusza zapragnie. Czary do wyboru. Niekończące się szeregi trupków. Mumie w oddziałach.

To se ne vrati Pane Havranek.

Ale wspomnienia zajefajne pozostaną.

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Hrabia pisze:
Morgon82 pisze:No chyba żeby jechał na turniej to by musiał spytać o zgodę organizatora, ale podejrzewam, że nikt by nie odmówił
To ja poproszę o dopuszczenie książki Undead :roll: Ja bym odmówił jakbym organizował turniej.
Ja pisalem o 6 edycyjnym booku do wampirow. Odmowilbys Michale dopuszczenia armii wampirow na zasadach 6 edycji? Chyba nie mowisz powaznie? Co do 5 edycji to slyszalem ze tam jacys bohaterowie z kosmosu byli wiec to inna bajka.

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

Mówię poważnie że bym odmówił - obowiązują zasady 7-ej edycji. Na 6-tą możemy sobie w domu grać.
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

No cóż, dziwi mnie twoja odpowiedz bo stary chaos to jakoś dopuszczasz, mimo że jest armylist oficjalny z WD. Moze to nie nowy AB, ale mimo wszystko lista armii jest. Ja w kazdym razie bym takie wampiry dopuscil, bo nijak to niczego nie psuje, raczej bylaby to bardziej funowa gra patrzac na nowe wampiry. Ludzie dopuszczaja Chaos Dwarfy mimo ze ich lista pochodzi jeszcze z ravenging hordes czyli jakby nie patrzec jeszcze nie nawet 6 edycja. Kazdy ma swoje zdanie na ten temat, jak dla mnie wszystko jest dla ludzi i poki jest spojne z obecnymi zasadami i nie zaburza w zaden sposob rozgrywki to jest OK.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

hmm właśnie wyczytałem na ustaleniach LS że hellsteed powinien być wystawiany na podstawce 40mm na 40mm... muszę przekleić..

zaczyna mnie trochę irytować to że nie jest jasne na jakich podstawkach co jest wystawiane.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

i w tym momencie nasuwa mi się pytanie:

Czy skoro 40/40 to unit strenght 3 ?
czy nadal 2 ?

Awatar użytkownika
Hrabia
Chuck Norris
Posty: 457
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Hrabia »

2. Podstawka nie ma tu nic do rzeczy :)
Zaszłyszane na jakimś turnieju:
- Twój WS?
- Tak

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

hmm

Prosiłbym w takim razie o wytłumaczenie:

W podręczniku głównym (eng) na stronie 71 Unit Strengh jest uzależniony od wielkości podstawki modelu i:

US: 2 mają modele na podstawkach kawaleryjskich czyli 25/50mm.
US: 3 natomiast mają modele na podstawkach 40/40 i 50/50 nie będące monsterami.

Więc jeżeli w ustaleniach LS jest podane że model Hellsteeda ma być wystawiany na podstawce 40/40mm to dlaczego US ma mieć takie jak model na podstawce 25/50 ?

Nie upieram się żeby miał te US 3 zamiast 2 tylko chciałbym zrozumieć dlaczego ?

A ma to znaczenie np do killing blow nie działającego na US większe niż 2.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Pegazy maja US 2 i też są na podstawce 40x40

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Pegaz ma US 3 a nie 2. Pegazy sa monsterami wiec pytanie kolegi jest uzasadnione, bo hellsteed nie jest monsterem lecz zwyklym steedem.

Wyjatek stanowia jednostki Pegasus Knights, ale one sa traktowane jak flying cavalery dlatego maja US 2, natomiast zwykly pegaz pod bohatera ma US 3 bo jest monsterem.

LOL, sam sobie odpowiedzialem. Hellsteed ma US 2 bo jest flying cavalery zapewne analogicznie do bretonskich.

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Bohater na Hellsteedzie ma US2. Sam Hellsteed nie występuje, skoro już chcesz być tak dokładny. :wink:

Zablokowany