Corpse Cart

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Re: Corpse Cart

Post autor: Waldi »

JarekK pisze:nie mam przy sobie AB ale mam pytanie czy z corps carta nie było jakiegoś obnizania LD???
Nie - ASF w promieniu 6" jako bound spell
i do wyboru
+1 do przywrócenia życia przy Inwokacji Neheka
lub
-1 do rzucania czarów wrogim czarodziejom w promieniu 24"

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Ostatnio zastanawiam sie nad wystawianiem Corpse Carta (z Belfire), wczesniej nie kozystalem z niego za duzo, ale jak juz kozystalem to raczej mi sie sprawdzal bo wiele ludzi nie wiem do konca jak on dziala.

Po wyjsciu nowcyh elfow (DE i HE) uwazam ze jest to jeszcze ciekawszy wybor, gdyz jednym CC likwidujemy plus calej armi jakim jest ASF, dodatkowo -1 do casta przeciwnika moze byc przydatne i czesto prowadzi do przedwczesnego konca tury magii przeciwnika.

Plus z CC jest tez taki ze QB nie jest potrzebny na lordzie, ja sam czesto gram na SGK i nie dale mu QB a nie powiem ze czasem by sie przydal.

Dodatkowo musze powiedziec ze uwielbiam model CC, mam nawet 2, chodz jeden pociety jako filar do Zombie :)

Co o tym sadzicie? Probowaliscie juz cos grac na CC? Jakies sukcesy / porazki?

EDIT: temat o Corpse Carcie istnieje :) przeniesiony (misha)
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

model piękny, miałem 2 ale sprzedałem z braku perspektyw efektywnego grania nimi

efekt ASF niwelujesz dla oddziałów w 6" jedynie, ale to rzeczywiście może być przydatne w kluczowym momencie, chociaż obawiam się, że ogarnięty gracz DE czy HE będzie odpowiednio zarządzał kostkami magii, żeby nie wpuścić ci obszarowego czaru z domeny VC, by tego ASF'a nie było

dla nich przerzuty na hita z ASF to ileś dodatkowych ran do CR'a i się nasze umarlaki posypią
musiałbym zagrać trochę przeciwko DE na tym

ogólnie jak pokazuje meta raczej się tym nie gra, więc raczej doświadczenia mogą być niewielkie, może warto spróbować :) pytanie czy będzie to jakoś uniwersalne, bo turniejowo lepiej szukać uniwersalnych złożeń z racji różnych przeciwników
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Jesli chodzi o zasieg to jakis wielki problem nie jest by klucxowe klocki trzymac blisko.
Jesli chodzi o nie wpuszeczenie aoe spelli, tu moze byc problem bo zawsze cos wejdzie.

Jesli chodzi o uniwersalnosc to ASF zawsze sie przydaje, a wozek moze sciagnie uwage przeciwnika od czegos wazniejszego.

Ja mam plan turniejowo go gdzies wcisnac i potestowac.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

ODPOWIEDZ