Corpse Cart

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

w takim razie ile sam wóz daje d save nakromancie ?
nic

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

w ostatniej bitwie - niestety po czasie, ogarnąłem się, że dając WS'a z hełmu dowodzenia na CC można nieźle nabruździć słabo opancerzonym jednostkom. Taka mała dygresja, jak by i tak ktoś o tym nie wiedział ;)

Jeżeli chodzi o wystawianie to dotychczas moje 2 CC jeździły za armią, aczkolwiek teraz się zastanawiam, nad wstawieniem jednegoo grave guardów. dzięki rozmiarom carta łatwiej o extra szeregi. zwiększył bym przy okazji ilość modeli w szeregu do 7. Z WS 6, z hełmu, który i tak działa z założenia na ten oddział cart powinien zrobić CHYBA więcej niż grave guardzi, których zastąpi w 1 szeregu, a od killing blowa to i tak jest wight king... chyba spróbuję :)

hmmi royal standard of strigos też mógłby się okazać porzyteczny
+nekro z nightshroudem i gem of blood :)

Awatar użytkownika
Browar
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Browar »

Shino jak to nic ??

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

rosja pisze:w ostatniej bitwie - niestety po czasie, ogarnąłem się, że dając WS'a z hełmu dowodzenia na CC można nieźle nabruździć słabo opancerzonym jednostkom. Taka mała dygresja, jak by i tak ktoś o tym nie wiedział ;)

Jeżeli chodzi o wystawianie to dotychczas moje 2 CC jeździły za armią, aczkolwiek teraz się zastanawiam, nad wstawieniem jednegoo grave guardów. dzięki rozmiarom carta łatwiej o extra szeregi. zwiększył bym przy okazji ilość modeli w szeregu do 7. Z WS 6, z hełmu, który i tak działa z założenia na ten oddział cart powinien zrobić CHYBA więcej niż grave guardzi, których zastąpi w 1 szeregu, a od killing blowa to i tak jest wight king... chyba spróbuję :)
W grze z doświadczonym graczem - możesz mieć problemy z wprowadzeniem GG z CC do walki ;)
Oddział za średnio 330pkt + coś koło 200pkt w necrosie na CC to 550pkt w jednym oddziale IMO troszkę za dużo jak dla mnie.
Wymanewrować go łatwo a szkoda takim oddziałem nic nie zrobić ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Browar pisze:Shino jak to nic ??
a dlaczego mialby dawac jakiegokolwiek save'a?

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

@Aro
Zdaje sobie sprawę, ze przeciwnicy będą tego unikać, aczkolwiek mam jeszcze 2x 20 zombich i 20 ghouli +szybsza flanka pod postacią 5 wraithów i wargulfa + lord na helsteedzie, także jeszcze mi się nie zdarzylo (a moi przeciwnicy grają chyba od zawsze), żeby nie doszlo do walki :)

p.s. takiego carta wstawia się gdziekolwiek w oddzial czy np. mogę go wstawić - "podczepić" z boku, żeby potencjalna szarża mogla uderzyć tylko w carta?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Shino nie zadawaj gupich pytan tylko odpowiedz nam glupim niedoukom ze nie daje i dlaczego i spokoj :P
a moze dawac bo wedlog ich rozumowania to jest steed ale rusza sie jak monster czy jakos tak to wydedukowali :wink:

Ja bym wogole tego nie wstawail do oddzilu Gwardi z jednego prostego powodu necra na corps carcie latwo zdiac niezaleznie czy ta tego save czy nie to juz rostrzygniemy kiedyindziej tymbardziej ze bez problemu dostawiasz do niego 4 modele

Ja uzywam go tylko do supportu staram sie nim nigdy nie walczyc
CC i necro z nim raczenj niczmy nie rozni sie od zwyklego bohatra ja osobiscie wystawiam ich w szyku mniejweicej


SSCCCSS
SSCCCSS
SSCCCSS
SSCCCSS
SSSSSSS

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

a moze dawac bo wedlog ich rozumowania to jest steed ale rusza sie jak monster czy jakos tak to wydedukowali Wink
steedem nie jest gdyz jest wielowoundowym mountem.

chariotem nie jest bo ma zasady monstera.

skoro jest wiec monstrous mountem znaczy, ze podobnie jak i inne tago typu rzeczy( z armii vc np. abyssal) nie daje bonusu do save'a :)

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Madimiel pisze: SSCCCSS
SSCCCSS
SSCCCSS
SSCCCSS
SSSSSSS
W takim ustawieniu najpierw spadają ghoule? i czy można targetować z strzelania CC i czy odział ma bonus za ranki

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ma normalnie bonus za ranki
CC z nekromantą dołączony do oddziału nie może zostać wzięty czysto na cel ataku jest jak character w oddziale (pomijając snajperki itp) zdajesz normalnie lookout sira od katapult dział itp
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Dobra dzięki misha,w taki razie idę robić jeden CC i trza będzie jeden kupić ....

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ja właśnie drugiego planuję nabyć :D no ale musisz posadzić na niego nekro
ostatnio bardzo dobrze mi się na nich gra, o ile nie grasz przeciw HE albo gwardii DE z ASF to 2 corpsy wyciągają DD aż miło a -1 do casta w 24" albo -2 jak się skumulują i +1 do dispela z skullstaffa dają radę
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

No taki był plan generalnie jeden z nekro i - 2 do casta i teraz widzę ze w oddziale ghouli wiec będzie pozytywnie mam nadzieje

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Mam takie pytanie techniczne do posiadaczy wózka. Te trupy które przewozi - jaki mniej wiecej rozmiar zajmują ? Miałem pomysł by je użyć na podstawke 50x50, zmieszczą się, czy będą za małe ( wystające nogi to nie problem ) ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Zmieszczą się o ile odetniesz przód. Bez tych 4 trupów co ciągną wózek zmieścisz pozostałą część na 50x50, ale to moim zdaniem nie takie urokliwe jak na dużej podstawce
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

misha pisze:ja właśnie drugiego planuję nabyć :D
Czy pasowałby Ci ten co Ci ostatnio pożyczałem u mnie na turnieju??

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

wypas :) rzuć na PM co i jak
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Bonhart
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Bonhart »

GGCCGG
GGCCGG
GGCCGG
GGGGGG
__GG__
Czy w tym ustawieniu zadziała 'Brat Ghulom"? Pojedzie z CC czy nie pojedzie w ogóle?
CC-Corps Cart
G-Ghul
"Poddaj się i służ mi za życia lub giń i bądź mym
niewolnikiem po śmierci."


.......................................Hrabia Vlad von Carstein

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

oczywiscie na CC musi byc nekromanta zeby mogl stac w ghoulach ale tak, pojedzie do przodu
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Bonhart
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Bonhart »

Dzięki, może się przydać.
"Poddaj się i służ mi za życia lub giń i bądź mym
niewolnikiem po śmierci."


.......................................Hrabia Vlad von Carstein

ODPOWIEDZ