CS na Wampiry ?

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

CS na Wampiry ?

Post autor: Janiszek »

Na forum wybuchła rewolucja / Wszyscy narzekają na Wampirki , jakie to one nie mocne . Ale czy ktoś zapytał się Was , graczy Wampirów , co Wy o tym sądzicie ? Przecież ten CS ma być na waszą nie korzyść .Ma Was dotyczyć . Chcę zobaczyć jak Wy to widzicie . W końcu macie prawo do obrony :P :twisted:
Pozdrawiam Kuba :)

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Oj _SkaVen_ dorzucasz drewna do ognia :lol2:

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

dobra prowokacja :)

limit na eteryki i zrobic cos z recastem. reszta jest do przyjecia. nawet 15 BK z DB da sie ubic
:twisted: always Vampire :twisted:

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

Coś na pewno trzeba zrobic... niestety... Może VC nie jest przegięte w stopniu w jakim jest DL, ale i tak bijemy w tym niechlubnym rankingu większośc armii. Moim zdaniem powrot do 6ed jest totalną pomyłką, bo nie po to kupowałem Gufiego i masę ghuli, konwertowałem Wight Kinga i sprzedałem necromantów żeby teraz musiec to wszystko odkręcac..., skłaniał bym się raczej do pomysłów typu "Kościół" Macka Paraszczaka i mocnego opracowanego i sprawdzonego na jakimś masterze CSa.

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

CS-y powinny być testowane zawsze, wszędzie i różne - przy byle okazji - od towarzyskich meczy zaczynając zaczynając - im więcej wyników, tym szybciej do czegoś dojdziemy. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Ciecia proponowane przez Furiona sa dosyc drastyczne. Moim zdaniem wystarczyloby zablokowac recast popychaczki, wraithy faktycznie powinny zabierac slot hero, plus ogolne ograniczenia euro. Wiecej nie trzeba. No i moze drakenhof powinien zabierac rare. Samo przyciecie magii do 9 kosci przeciez wystarczajaco ogranicza wampiry.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

gogosy pisze: reszta jest do przyjecia. nawet 15 BK z DB da sie ubic
Pewnie ze się da.
Demonami.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

No a moim zdaniem , można by było dać limit punktowy na jednostkę . NP; takie bk. Z regeneracją kosztują 300 pts + ; można byłoby dac max do 250 powiedzmy punktów . Ale z drugiej strony banner regeneracja byłby nie użyteczny ... hmm nie wiem , może Wysoko Postawieni Gracze powinni coś zrobić z tym fantem . Ale dalej oponuje za tym , żeby to własnie gracze VC i DL mieli cos do powiedzenia . A tak poza tym to wszystko przez kogo ? Ta cała rewolucja jak ja to nazywam ? Przez POWER GAMMERÓW którzy za wszelką cenę chcą osiągnąć jak najwyższe wyniki . Oczywiście nie twierdze , ze wszyscy kierowali się siłą VC i DL , ale niestety większość . Zmienili swoje ładne , ulubione armie na coś co pozwoli im wygrywać . To właśnie takie osoby są problemem a nie przegiete DL czy VC . To na nich powinien być nałożony CS .
Pozdrawiam.Kuba

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

tak mi wlasnie przyszlo do glowy.
kazdy chce obciac vc i demony.
zgadzam sie z tym. ale patrzac na CS furiona, czy pomysly w stylu kosciola lub powrot do 6 edycji, zastanawiam sie czy z armii (wypowiadam sie tu bardziej o VC ktorymi gram z 8 lat) ktora jest przegieta, przez to wszystko nie zrobi sie armia pokroju terazniejszych ogrow (bez urazy dla graczy ogrowych). chyba nikt jeszcze nie pomyslal czy aby nie za bardzo LS chce przyciac takie vc....

takie o to rozwazania.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Poczekajcie na nowe Lizaki, to wampiry będą miec najmniej cięć chyba :lol2: Jesli plotki sie sprawdza to lizaki beda mega ANTY DL i VC.
Narazie macie maly problem, gdyz, świetny zreszta pomysł Barbarossy moze wejsc w zycie (chodzi mi o 10% armii mniej itp).
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Nawet z tym -10% dacie rade :P

Awatar użytkownika
Hurtmaker
Chuck Norris
Posty: 448

Post autor: Hurtmaker »

zgadzam się- ograniczenie barbarossy nic nie zmieni- jest pare armii- ktore nie bede sobie zupelnie radzily z klocem BKz regenka i wrigtami. a ograniczenie sposowuduje tylko ograniczenie smieci, ktore zostana dowskrzeszone w fazie magii.
tak naprawde najbardziej bolaca rzecza dla wiekszosci graczy jest recast (nie tylko na popychaczce), i rengenka na sypanie sie.
problem tez sprawia draken. banner i helmik- ale to itemki jeszcze do przelkniecia (zwlaszcza ze ich koszt jest wysoki).

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Piotr3K pisze:Nawet z tym -10% dacie rade :P
Pewno , że tak . Ale to nie chodzi o to , żebyśmy nie dali rady , bo chyba nie to ma na celu ten CS , tylko żeby było trudniej :P a zarazem łatwiej dla innych armii .

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

nawet 15 BK z DB da sie ubic
zakładając że gracz VC ma kostki na których wypada tylko 1, 2 lub 3 ...
Wybaczcie elfiemu frustratowi...

IMo wystarczyłoby, że recast nekromackich czarów mieliby tylko nekromanci, a Db zabierał by rare - jak to oceniacie?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

_SkaVen_ pisze:te]Pewno , że tak . Ale to nie chodzi o to , żebyśmy nie dali rady , bo chyba nie to ma na celu ten CS , tylko żeby było trudniej :P a zarazem łatwiej dla innych armii .
Może tak:
nie chodziło mi o to że dacie rade grać na równym poziomie..
.. tylko że dacie rade nadal masakrować, nawet bez tych 200p :P :P :P

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Kris pisze:
nawet 15 BK z DB da sie ubic
zakładając że gracz VC ma kostki na których wypada tylko 1, 2 lub 3 ...
Wybaczcie elfiemu frustratowi...

Ależ ty masz racje :P Nie ma co ci wybaczać . 15 BK praktycznie się nie da rozjechać . Sejw 2 + taf 4 ward 4 + :roll: :roll: , można to zatrzymać albo zaszarżować paroma oddziałami . A jak każdy wie rzadko jest to możliwe , opłacalne itp.

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Taka jest prawda - teraz gramy małą ligę (1300) grałem własnie z VC i to graczem dopiero początkującym i co? 11:9 dla niego mimo, że zabiłem mu wszystko prócz jednego wampira i tego klocka - bo to trzymało tyle pkt. że reszta praktycznie była bez znaczenia :(
Poza tym co to ma być? Zrobiłem mu w ten klocek (10 BK) szarżę 12 White Lion + 5 DP + BSB ze słomką (po dostawieniu: 4 ataki S6, 9 ataków S5, 4ataki S3) i co? Wlepałem całego 1 wounda! i okazało sie jeszcze, ze przegrałem combat...
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Na CS Furiona takie wampiry nie sa wcale mocne, bo jesli wystawia taki wagonik z wampirem i kingiem BSb, to juz nie maja slotu rare, a wiec zadnego mocnego wsparcia, z latwoscia mozna wyciac cala reszte armii i albo probowac zabic samego wampira w jakiejs samobojczej szarzy albo zostawic ten wagon w spokoju i wygrac jakies 15:5 trzymajac swoje najlepsze oddzialy daleko. Oczywiscie zakladam ze na 1300 pkt to macie jakies zalozenie w stylu max 2 hero, bo inaczej jest troche gorzej bo sam klocek z trzema bohaterami kosztuje pewnie z 1000 pkt. Wyciac mozna jakies 300 pkt wtedy, do tego zajac 3 cwiartki, a wiec wygrywac jakies 600 pkt i samemu nic nie tracic, tudziez z magii/ostrzalu probowac spolowic wagon - co nie jest az takie trudne.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Dlatego CS Furiona nie przejdzie :P .

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Przejdzie. Dlatego ze ludzie maja dosyc grania tylko z wampirami i DL. Ilez mozna?

Zablokowany