Sypanko

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Sypanko

Post autor: Whydak »

Mam takie pytanie grałem z kumplem VC vs New chaos i jak miałem się sypać to przypomniało mi się ze podobno w sypanko maja Warda?? Czy to prawda a jeszcze inna sprawa czy regeneracja działa?? proszę o szybką odp.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Ward działa, regen też

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

przegiecie pały aż do bólu... bijesz po kolesiu, najpierw ma sejwa, potem warda, potem regenke, jak przegra walke to znów ma warda i regenke. Koles jest niesmiertelny wtedy...
imo wardy i regenki na sypanie nie powinny działac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

A pokaz mi dobrego warda dla wampira. Jedyny sensowny jest objety glupotą. Natomiast regenka to problem jesli nie masz ognistych atakow lub jednostek z killing blowem. Bo jedyny patent na taki oddzial to zabic BSB.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Rakso_The_Slayer pisze:przegiecie pały aż do bólu...
Książka z 6 edycji:
"Blebleble No saves of any kind (not even Ward save) are allowed against such wound"

Książka z 7 edycji:
"Blebleble No armour saves are allowed against such wound"

Widzisz gdzieś aby było napisane No saves of any kind?

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

Dobra rozumiem ward i regeneracja działają na sypanko ale jakie tzn. na to jak się przegra walkę czy na to jak zginie gienio.. a może na oby dwa
Obrazek

Awatar użytkownika
Zbik666
Chuck Norris
Posty: 433
Lokalizacja: Danzig SNOT

Post autor: Zbik666 »

w obu przypadkach. bo sypanie to sypanie :)

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

Dobra dzięki za pomoc a tak przy okazji to jak się sypiemy to zdaje ld a jeżeli mi sie nie uda to ginie cały regiment czy regiment traci tyle woundów ile przekroczyłem LD?? Ostatnio właśnie jak grałem to VC na nowy chaos to mi zmietli lorda (pierwszy raz mi się zdarzyło żeby gienek padł) i to był mój drugi raz tylko jak sie sypałem (pierwszy raz sypałem sie kiedy grałem CV po raz pierwszy) i nie pamiętam jak to już... gralismy tak ze jak nie zdam LD to ginie cały regiment ale jak byc powinno??
Obrazek

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Sypiesz się o tyle o ile przegrałeś w walce (CR). LD bierzesz pod uwagę gdy nie ma generała. Wtedy na początku każdej twojej tury (pierwsze sypanie masz pod koniec tury w której z ginął genrał) rzucasz za każdy oddział, który nie ma zasady Vampire i o tyle o ile rzucisz więcej od LD o tyle się sypiesz.

cyryllo
Mudżahedin
Posty: 253
Lokalizacja: Klub KULT

Post autor: cyryllo »

Necrosy i Whight Kindzy się nie sypią mimo braku zasady Vampire... to tak celem uzupełnienia...

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

Ok... ale czy zasada vampire nie mówi o tym ze vampir to czarodziej :?: czy to znaczy ze Varghulf także czaruje??
Obrazek

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Vampire characters are wizards.

Tyle w tej kwestii.

Awatar użytkownika
Stach697
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152

Post autor: Stach697 »

Acha dobra dzięki nieuważnie przeczytałem Ab....
Obrazek

Zablokowany