Wight King

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Wight King

Post autor: Vincent »

Co o nim sądzicie? używacie czasami? jeśli tak to jak go składacie?

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

Wight King wymiata, moim zdaniem rzecz jasna ... osobiście lubię figurkę tego posadzonego na takim z lekka przygarbionym steedzie, u mnie zazwyczaj ten steed jest bez bardingu mimo, że w zasadzie wygląda jakby go miał, sam Wight King jest "składany" różnie ... zależnie od weny ... albo Sword of Kings i Enchanted Shield albo wg. pomysłu z Blood Keep - Acursed Armour i Sword of Kings - w obu przypadkach sztandarowy oddziału, którym Wight King dowodzi, trzyma w łapach Banner of Barrows

Druga opcja jest podobna, z tym, że bardziej funowa - czyli niewielki oddział ze Standard of Hellish Vigour - Wight King trzyma w łapie miecz Scabscrath i może mieć jeszcze Enchanted Shielda ... wychodzi z tego taki trochę drogi oddział łądowany gdzieś na flanki, spisuje się przy taktyce "refused flank", Knightci sa bez bardingów, także ze sztandarem Hellish Vigour (dozwolony marsz) i mieczem wywołującym terror ... dla ludzi lubiących niestandardowe rozwiązania :wink:

Można też do pierwszej opcji władować Gem of Blood zamiast tego Enchanted Shielda.

Można też "opancerzyć" go w Nightshrouda i razem ze Sword ogf Kings i Banner of Barrows można by próbować wystawiać się na szarżę jakichś Grandamasterów imperialnych albo innych kawalerii i challange'ować bohaterów/generałów. To samo można próbować robić w kombinacji z Accursed Armour + Sword of Kings + Banner of Barrows ale wtedy trafia się na 4+ mając za to 6 Tougha.

Względem wersji piechotnej, zdażyło mi się wystawiać Wight Kinga jako bohatera do ochrony Wampira na bitwy w okolicach 1300 pointów. Miał wtedy Flayed Hauberka i Dwuraka, ale opcja jest dość niepewna, chcoiaż jak trafi to jednak ma tą 6 siły z killing blowem. Wampir był bardziej przystoswany do czarowania ale w magic itemach miał Nightshrouda i Bitting Blade'a tak dla pewności stał w rogu oddziału, obok Wight King, oddział to skeletony, w dużej ilości 8)

Nie testowałem jeszcze Wight Kinga na piechotę ze sztandarem armii, konnego czasem się zdażało, ale ogólnie nie mam jeszcze jakieś fajnej figurki, więc sobie tę opcję póki co odpuszczam.

Słowem podsumowania, Wight King to fajna rzecz, zarąbiście wygląda w skeletonach, jak się ma dostęp do starych "przypakowanych" wightów, prawie każdy z nich jest naprawdę dobry ... z 8 różnych wzorów, trzech miało jakiś rodzaj broni dwuręcznej - były to mace, topór i zwykły dwurak.
Ten dostępny obecnie model konnego Wight Kinga to moim zdaniem jedna z lepszych figurek ogólnie 8)
Zostaje jeszcze z tych imiennych, model ze sztandarem armii, również świetny, oraz taki chyba dośc dawno wycofany z pierwszego armybooka Vampire Counts, był ostatnio na allegro, fajnie pasuje do tych już obecnie nieaktulanych 5-6to edycyjnych skeletonów.

Jeśli chodzi o mnie wystawiam prawie zawsze, w róznych przestawionych wyżej kombinacjach, mi Wight Kingiem gra się dobrze, czasem myślę nad wystawieniem dwóch :P ale to dopiero jak dobiję do 3k w armii złożonej z piechoty, w przeciwnym wypadku w polskich warunkach mój potencjał magiczny byłby zbyt marny, a antymagiczny zwyczajnie niewsytarczający, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Vincent pisze:Co o nim sądzicie? używacie czasami? jeśli tak to jak go składacie?
Tak, jako BSB

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Nie wystawiam bo nie mam fajnej figurki.

Pozatym gram na magii dosyc mocnej z jednym walczacym wampirem bsb wiec nie jest mi za bardzo do szczescia potrzebny. Chociaz pewnie jakbym mial fajny model to bym na nim gral, w wersji piechotnej raczej.

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

Ja wystawiam jako BSB ale raz czy 2 (no, może ciut więcej :D ) zrobiłem go z The Accursed Armour i Sword of kings w oddziale BK z banner of barrows i było całkiem, całkiem...

Na armie z dużą magią (ew. słabą anty) wystawiałbym jako BSB wampa (zawsze to jakieś magiczne wsparcie) a Wight King'a w tej opcji offensywnej...

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

a co za problem wystawić go jako BSB z The Accursed Armour i Sword of kings?

Awatar użytkownika
R.I.P.
Wałkarz
Posty: 85
Lokalizacja: W-wa

Post autor: R.I.P. »

Możnaby tylko wtedy nie mógłby brać magicznej szmaty (a ja zazwyczaj go ze screaming bannerem wystawiam)

Awatar użytkownika
Vakar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Vakar »

A ja wystawiam , i to czasem dwoch w jednej rozpie :)

gram sobie na piechocie zwykle (dwa kloce GG + ghule/szkiele)
-> 19x GG (miecz i tarcza) + krol z mieczem krolow i do tego panczerz z bonusem do thougha, a na szmacie odzialu +1 do trafienia.
-> 19x GG (dwuraki) + krol BSB z drakenhoffem (przed balans patchem)
a na szmacie odzialu war bannerek

-> od razu zaznacze, ze gram for fun a nie na turniejach :)
-> Niech ktoś w końcu zacznie kopać wampirze tyłki, bo mam dosyć słuchania docinek o graniu przegiętą armią tylko dlatego, ze GW zwaliło army booka i wydało go bez z balansowania :/

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Ja tez nim gram gdy ze znajomymi umawiam sie ze bitka bedzie na max 2 magow wtedy wsadzam Wraight Kinga do klocuszka Black Knightow z Banner of Barrows a Króla na steletal steeda+bardinga jemu accrused armours i sword of kings i mamy radosnego Herosa co trafia trzema atakami na 2+(bo ma generala z helm of commandment gdzies za plecami) a potem zabija na 5+ przy czym on jest prawie nie do ubicia bo ma 6 toughnesa i 2+Sv calkiem radosny hero za 145 pkt ;)

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Jak dla mnie bardzo dobry bohater szczegulnie na małe punkty. 3 woundy i 5 taffa czyni go bardzo przeżywalnym :)

Awatar użytkownika
Ish
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Łask

Post autor: Ish »

King to maszynka do połykania herosów:D

Zablokowany