Abyssal terror

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Abyssal terror

Post autor: Drwal »

Ja się ostatnio zastanawiałem, czy idzie złożyć jakiegoś fajnego lorda na tym lataczu.
teraz on trochę staniał ze 175 do 135p ale stracił również tą S6 przy szarży.

Myślałem o czymś takim:

red fury - 50
+1 CR - 25
hate - 25

ward 4+ z głupotą - 35
flayed hauberk - 25
sword of might - 15
dispel scroll - 25

taki ot koleś, który dobrze walczy z piechotą, kawalerią i innymi rzeczami. Nie jest niestety za specjalny na innych lordów czy czołg bo s6 nie powala, ale można mu zawsze dać tą lancę zamiast SOM, jednak ubezpieczyłem go na wypadek jakby coś miało wpadać w niego.

W 6 edycji często grałem właśnie lordem na takim stworku i się często sprawdzał, ale teraz nie wiem bo trochę tego strzelania jest.

patrząc na to jakby coś miało we mnie wpaść to zazwyczaj wszyscy leją po abyssalu więc zyskają 4w. Lorda mi raczej nie zabiją więc oddaje swoimi atakami. Do tego mam +1 CR, jakiegoś bsb w pobliżu oraz cudowny 4+ ward na sypanie się. Uważam więc, ze koleś ma bardzo dużą szansę przeżyć a na stworku na pewno daje dużo możliwości taktycznych.

Demony już tak łatwo się nie przejadą po wampirach, a takim lordem mozemy zawsze sobie gdzieś odlecieć. Szkoda tylko, że hauberk daje 2+ save, bo jakby dawał 1+ byłoby o wiele lepiej

Awatar użytkownika
Browar
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Twierdza Toruń

Post autor: Browar »

Abyssal terror imo jest do bani na maxa w tej edycji już lepszy jest hell stead nikt ci go nie zabije wiec nie zgarnie woundow do CR i raczej sie nie sypniesz. Jak ktos ci walnie stand and shot i ci ściągnie abyssala to masz spalona szarże, a na hella niemożna zabić.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

zgadzam się co do zarzutów wobec niego.

ale i tak nim gram. Bardzo fajna figurka.

Przeważnie daję na niego Manfreda albo innego wampira z Helm of Commandment który czai się dookoła wspierając oddziały, sieje terror a czasami wspiera szarżę.

Nie jest to nic nadzwyczajnego i bardzo trzeba na niego uważać ale da się grać. Szczególnie nie na turniejach tylko z kumplami :)

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Moim zdaniem byłby ciekawym wyborem, gdyby był dostępny dla zwykłego herosa :)
Nie byłby już tak drogi, a i tak potrafiłby coś zdziałać.
Podobne złożenie jak w poście Drwala powyżej, np.:
Walking Death
Infinite Hatred
SoM
Ward 3+ vs shooting/Save 2+

Niestety pozostaje to w sferze marzeń ;p

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

no tak, ale na niektóre armie wydaje sie być dobrym wyborem. Hellsteed ci nie da terroru ani bocznej szarży. Abysala zawsze mozna tez leczyc. Ja tam uwazam, ze te 135p mozna poswiecic.

Mi sie tez figsa podoba a juz dlugo nie uzywalem ;]

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

szczerze mówiąc wole smoka ;)

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Stoi na polce i sie kurzy. A szkoda. Poprostu strata generala za bardzo boli, dlatego gram nim tylko od 3k wzwyz, gdy nie musi byc generalem. A ze niezbyt czesto gram na 3k+ to stoi i sie kurzy :? W sumie mam ten sam zarzut zarowno do smoka jak i helsteeda , tyle ze przy helsteedzie jeszcze latwiej zatloc generala jesli nie wyjdzie ward, a ze to tylko rzut kostka to dla mnie za duza loteria zeby sadzac tam gienka. Figurka fajna, mimo ze wyglada troche jakby zalatwial potrzebe :wink:

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Niestety, lord ma tylko 3 rany. Posadzenie go na duzego stwora do znacznie slabsza opcja niz w 6 ed.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Vincent pisze:szczerze mówiąc wole smoka ;)
Smok ma o wiele większy potencjał w walce wręcz. Niestety jego przezywalność na ostrzał jest prawie taka sama jak abyssala tyle, że ma 5W.

ws 6 i -1 do hita w przypadku smoka to duza zaleta, ale niestety w strzelaniu byle kusznicy moga go skrzywdzić tak jak abysala a strata 275p juz boli a 135 nie az tak, tymbarziej ze moge dodatkowego herosa miec.

Ja spróbuje nim troche pograc no i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Tak se tez myslalem, że biorąc takiego latacza to bym nie wystawiał wraithów, bo z Ld 5 łatwo się posypia. Lepiej już wtedy wziąć warghulfa lub nawet tych blood knightow co by sie nie sypali po stracie generała, a jako trzon jeden kloc 14 bK + wight king, który daje 9 ld wiec tez sie nie posypia. Dzięki temu strata generala nie bedzie az tak bardzo bolesna.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

jaką podstawkę ma najtamra w tej edycji? 40X40 czy smokową?

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Ja gram 50x50 caly czas, chociaz oryginalnie do pudelka GW dolacza caly czas 40x40.

Zablokowany