VC 2300 vs VC 2300 i zmiany

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

VC 2300 vs VC 2300 i zmiany

Post autor: Monstroys »

po wczorajszych strasznych batach od kumpla, porzuciłem pomysły na latające wampiry i inne "dziwne" opcje wystawienia...
co prawda dobry dowódca nie zwali winy na kostki, ale szczęście od 3 tury nie było po mojej stronie. Po ładnym zwinięciu prawej flanki (black knight'ci i psy) byłem lordem i wargulfą na tyłach armii i potem zaczął się koszmar...
Po udanym always strike first z corpse carta i popychaczce na graveów z małym wampirem podsunąłem się na szarżę jego lorda i wraithów (mając więcej niż kilka opcji zgniecenia/szarży samemu w przyszłej turze). Tak jak się spodziewałem w jego turze szarża nastąpiła i... wyszedł mu vanhel's z total powerem w jego lorda = dobranoc always strike first dla graveów :( czerwona furia, nienawiść bla bla bla, 8 padło, champion nie trafił we wraithy, wraithy wygarnęły kolejnych 6 i wszystko szlag trafił.
mojemu małemu dzielnemu wampirowi, który był pewien zwycięstwa vs 5 black knightom atakując z siłą 7 udało się popsuć wszystko co było do popsucia i się rozsypał.
Kolejna moja tura. Próbując ratować resztki godności szarża Wargulfą w black coacha (był na efekcie 4) i lordem na 5 wraithów. wargulf nic, lord zabił 1 wraitha (furia, hate magiczna broń itp) ale przynajmniej nie zginął (!). Tura przeciwnika: (dla mnie ostatnia...) black coach wysysa mi 2 kostki armii (innych magów nie ma w zasięgu)i rzuca 2 szóstki i dostaje eteryczność (wargulf płacze) mój lord w challenge'u z jego lordem trafia 4 razy rzuca 1,1, 2, 2 na rany, abyssal na którym siedział lord dostaje 7 ran z jego strony i umiera lord się sypie i możemy sobie podać ręce :).

przynajmniej corpse cart sie spisał

także postanowiłem zagrzebać niepowodzenia głęboko pod ziemią razem z moją armią i (przeklętym) abyssalem :P i zrobić nową rozpiskę (bez abyssala - tak wiem, że mówiłem, że jest super - zwracam honor :) wydaje mi się, że lepszej nie uda mi się wykombinować :oops:

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=14262

pozdr!

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

Moim zdaniem zrobiles naprawde dobra rozpiske ale nie na drogie Vampiry ta rozpa badziej skuteczna byla by na imperium raczej czy dwarfy
W pierwsze tuze wyskakujesz Vampirami zjadasz maszyny over run za plasze w swojej wracasz na stol wskakujesz spowrotem do oddzialow i za ture znow wyskok na maszyny /magow czy male oddzialy strzelajace

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Za plansze mozesz wyjechac tylko z gonienia.. z overruna zatrzymujesz sie na krawedzi. Byla na ten temat dyskusja(nie pamietam gdzie)

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Wydaje mi się że Abyssal nie mógł dostać 7 ran, chyba tylko na bohaterze można zrobić overkilla. Szarżowanie Varghulfem na Black Coacha to raczej remisowe rozwiązanie.

Zablokowany