Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: lisq1 »

Cześć wszystkim
w tym trudnym czasie zachciało mi się zacząć z warhammerem no i oczywiście napotkałem mur! Z figurkami jeszcze sobie radzę metodą konwersji podstawek z okrągłych na kwadraty lub kupuję używane, ale army booka nie mogę nigdzie dostać! W sklepach słyszę że musieli oddawać. Mam wielką prośbę, czy może ktoś mi zeskanować? Będę wdzięczny bardzo! Mogę się jakoś odwdzięczyć.
PS chodzi mi o 8ed PL

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Jeżeli podasz maila to chętnie udostępnię Ci skan booka do VC do 8 ed, ale proponuje zajrzeć tutaj:
http://www.the-ninth-age.com/

W związku z uśmierceniem Warhammera przez GW, fani wzięli sprawy w swoje ręce i stworzyli the 9 Age - nową edycję Warhammera, w której poprawione zostały zasady, które utrudniały grę w 8ed. Większość graczy przerzuciła się na tą wersję, grając oczywiście figurkami GW (oraz wszystkimi innymi jakimi mają ochotę :)). Polecam zaznajomi się z tą stronką i w realiach the 9th Age rozpocząć swoją przygodę z Warhammerem.

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

Stasalis@gmail.com
To moj adres, bede ci bardzo wdzieczny. Co do 9ed to patrzyliśmy ale tam nie ma wszystkich np demonów w army booku?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Jeżeli chodzi o zasady, to w 9th age są wszystkie armie, które były w WFB w 8 edycji. Oprócz starych jednostek z pozmienianymi nazwami są też dodane nowe oraz generalnie większość wyborów została dużo lepiej zbalansowana.
Obrazek

Aiden
Plewa
Posty: 8

Post autor: Aiden »

Witam wszystkich, jako doświadczony już weteran wojaży w uniwersum 40k , postanowiłem z dniem dzisiejszym wstąpić w szeregi battlowców(wiem, że czasy nie najlepsze), po przeczytaniu kilku booków doszedłem do wniosku, że VC są idealną armią dla mnie. Teraz pytanie do was, wampirza braci, jak zacząć, co kupić i czym się kierować startując tą armię, żeby móc sobie wesoło stanąć w szranki z armiami Starego Świata? Czy armia fieldowana w ramach 9-tej fanowskiej edycji różni się diametralnie od 8th i w ramach , której z nich gra się teraz częściej?

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Praktycznie srodowisko gra tylko na 9th. A co kupić? Wszystko na co masz ochote bo poki co wszystko w tej armii jest dobre.

Na pewno - wampir, wampir bsb, 2 nekrosow. Okolo 100 zombie, z 10 wilkow. Reszta to juz w zaleznosci jak chcesz grac. Jak strzygami to polecam ghule i duze ghule plus zapewne mortis. Jak blood dragonami to konnice wampirza. Jak lahmia to polecam do tego grave guardow.
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Ja osobiście nie polecałbym kawalerii, przynajmniej na razie :)

http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... 1d2416debf

Tu masz zasady (za free) do wszystkich armii. Trochę się to różni od tego co dawało GW, ale do każdej jednostki z 8ed jest jakiś odpowiednik w T9A.
Tak jak gąsior powiedział na pewno 100 zombie, 10-15 psów, 2 wampiry a resztę to w zależności jaki bloodline wybierzesz. Na początek bym polecał strigori z dodatkiem varkolaków (vargulfów).
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Aiden
Plewa
Posty: 8

Post autor: Aiden »

Dziękuję bardzo za podpowiedzi, mam w sumie już 2 wampiry oraz necro i ok 20 wolfów, do tego zaopatrzę się w zombiaki, jeżeli chodzi o bloodline'y , to przypadł mi do gustu wspomniany Strigoi oraz Nosferatu i teraz rodzi się pytanie, w co mógłbym się zaopatrzyć, aby w miarę owocnie złożyć siły oparte na którymś z tych line'ów , jestem otwarty na wszelkie informacje poparte doświadczeniem :) .

PS. Istnieje jakiś army builder pozwalający wygodnie składać listę do 9th/jest taka opcja w battle scribe?

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Tu masy najnowszy plik do AB http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 8461274.ab

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Battle Scribe też jest, pliki są pod nazwą Fantasy Battles : The Ninth Age.

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

Kolejna prośba. Jaki rozmiar podstawek mają Vlad Carsten i Lord Vampir? Kupiłem zamienniki i nie wiem na czym postawić :oops:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jak piechota 20mm x 20mm

Chyba ze na konikach to 25x50
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

majk
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: majk »

Czesc ile zombie potrzeba na spokojna gre na 2400 (8ed) & 2500 (9era)? Mam juz 120 i zastanawiam sie czy styknie.

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Styknie
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie styknie, 140 to mus. Tak się składa, że mam nowe zafoliowane pudełko zombie do sprzedania.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

Powiedzcie mi jak to jest ze strzelaniem? Nieumarli nie mają żadnego działa itp, niby kościeje mają ZS ale nie mając łuków w dłoniach to nie strzelają prawda? Czyli co, nikt nie strzela?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

banshee strzelają (herosi duchy) nic poza tym
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Shrieking Horror on również strzela jednak w nietypowy sposób

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

kolega wystawia demon princa z zabojczym ciosem ktory wpada na vlada von carsteina i co? Ma 5 atakow trafia jedna 6 i zabija vlada odrazu? Jednym ciosem?

Awatar użytkownika
Elvis is (un)dead
Oszukista
Posty: 796

Post autor: Elvis is (un)dead »

Z tych 5 ataków DP najpierw musi trafić, potem rzuca na zranienie. Jeżeli uda mu się wyrzucić 6, a Ty nie zdasz testu magicznej ochrony, to model zostaje zabity.

ODPOWIEDZ