Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: misha »

jak gracie VC??
przeczytaj post Smiecha wyżej i wyciągnij wnioski
Jak chronicie generała żeby armia sie nie sypnęła??
nie puszczamy go samopac, nie wstawiamy do oddziału, który może zejść w 1 turę strzelania i wystawić generała na śmierć, generalnie pilnujemy? jak masz kota i chomika w domu i chomik jest dla ciebie cenniejszy to jak go pilnujesz? :D
jak radzicie sobie z maszem (którego nie ma?)
jak to nie ma? marsz jest w 6" od jednostek z zasadą 'vampire' albo 12" od generała, jak wystawiłeś się tak, że nie masz marszu to ćwicz, pot i łzy
od czego zaczynacie budowę armii???
co warto kupić jeśli mam:
10 drie wolfs 20 ghuls 1 vampire lord (piechotą) 4wraity + banshee 13 podstawek kawaleryjskich :D 4 fell baty
przeczytaj kilka postów wyżej, jak nie masz AB to ci mogę wymienić jakie jednostki są w nim a których jeszcze nie masz, ale nie o to chyba chodzi? zastanów się na ile ptk chcesz mieć rozpiskę i zbieraj co do niej potrzebujesz, kilka przykładów masz w poście Smiecha i wyżej, co ci się podoba, proste

Do tego co masz dokupiłbym jeszcze jednego (albo 2) wampira na sztandarowego armii, jeszcze 1 wrighta, żeby mieć 5+banshee, no i Ghule albo Zombie.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Mam kilka pytań co do VC.

1:Vampire Counts Zombie Do czego oni mągą być. Mają ws 1, s2, i1, ld2
2: to samo pytanie do skieleton wariorów. ws2, s2, i2, ld3

3:Jak radzili byście mi kupić armie VC na 1000pkt??

Z założenia ma być sama piechota i mocne czarowanie(wskrzeszanie)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

1. Zombi nie służą do zabijania, tylko do trzymania wroga
2. Szkielety niby mają dawać static, ale tak mocno średnio.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

To co radzili byście mi kupić na te 1k plkt??
Gram aktualnie bretą gdzie w rozpie na 1,5k pkt jest 31 modeli.
Więc chce pograć mocnię wskrzeszającą się chordą piechoty.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jak ci się chce to przeczytaj tu kilka tematów i podumaj z wnioskami kto czym gra :)

jak ci się nie chce to poczekaj na 8 edycję, po co kupować coś co może się okazać niezdatne.

a jak chcesz bardzo już teraz kupować :) to możesz
20+ zombie 30+ ghouli 20 Grave Guardów 10Dire Wolves 5+Fell Batów Vargulf albo 5+1 Cairn Wraights + Banshee
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Czy batalion to dobre rozwiązanie??
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

nie -> opcja search, wielokrotnie było omawiane :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Archeon
Plewa
Posty: 9

Post autor: Archeon »

Ciekawe czy wam cierpliwosci przybyło przez stulecia (nie)zycia...
Serce me rozdarte, moze chaos moze wampiry.

1. Która z tych armii wydaje sie, ze bedzie miala szybciej uaktualniane modele/AB ? Kiedy ? (Orientacyjnie przed 2013?)
2. Brak mi stron - Vlad lord kosztuje 490pkt ? Jak sie przedstawiaja specjale w VC z grywalnoscia ? Kto jest dobry a kto slaby ?
3. Bede gral raczej tylko z kolega z kislevem, "na nielegalu" :D bo wystawiamy speciali, a lorda od 1k [inaczej tez by nie mial pkt]. Za okolo 250 chce/musze dobic do 1k - 2xghoule, Varhyulf, Konrad i Vlad ? Albo moze nieszczesny szkieleci batalion jednak z Vladem ? I tak nie bede przeciez na turnieju, najwyzej z kims z osiedla zagram . Jezeli sie spodoba to bede powoli rozwijal armie do 2k - moze mi to zajac z rok - stad pytanie o terminy AB.


Na przedstawione powyzej pytania w watkach nie ma odpowiedzi.
Cierpliwosc jest cnota bogow, jezeli jestes sfrustrowany to prosze nie odpisuj. Za pozostale odpowiedzi z gory dziekuje.

Awatar użytkownika
Archeon
Plewa
Posty: 9

Post autor: Archeon »

Sami frustraci ? :wink:
Kaman, chociaz o specialach mi napiszcie, imienni sa powergamerscy w VC czy nie ? Jesli tak to jaka jest ich hierarchia.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Archeon pisze:1. Która z tych armii wydaje sie, ze bedzie miala szybciej uaktualniane modele/AB ? Kiedy ? (Orientacyjnie przed 2013?)
Raczej wampiry , mają starszy AB
Archeon pisze:2. Brak mi stron - Vlad lord kosztuje 490pkt ? Jak sie przedstawiaja specjale w VC z grywalnoscia ? Kto jest dobry a kto slaby ?
Vlad 490,Mannfred jest bardzo dobry,Izabela i Conrad są żenujący, Vlad jest pośrodku.
Archeon pisze:3. Bede gral raczej tylko z kolega z kislevem, "na nielegalu" :D bo wystawiamy speciali, a lorda od 1k [inaczej tez by nie mial pkt]. Za okolo 250 chce/musze dobic do 1k - 2xghoule, Varhyulf, Konrad i Vlad ? Albo moze nieszczesny szkieleci batalion jednak z Vladem ? I tak nie bede przeciez na turnieju, najwyzej z kims z osiedla zagram . Jezeli sie spodoba to bede powoli rozwijal armie do 2k - moze mi to zajac z rok - stad pytanie o terminy AB.
Mannfred, szkielety, wrajty i kislevu nie ma. Raczej przygotuj przeciwnika na ciągłe maski.
Najlepiej jak byś się wstrzymał do 10 lipca (w Polsce będzie nowy RB).

Mam nadzieję że pomogłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Archeon
Plewa
Posty: 9

Post autor: Archeon »

Dziekuje, owszem pomogles. Przy czym nie wiem jak na tym forum dodaje sie pomogl/gwiazdki, chyba musze byc autorem tematu a tu admini kasuja nowe tematy.

Co do kislevu to obawialem sie tego jego strzelania, u niego praktycznie wszystko strzela, a w battla gralem tylko raz, ale w kazdym innym bitewniaku strzelanie bylo kluczowe[no oprocz warmastera gdzie arkebuzy sa papierowe]. A u wampirkow tylko czarostwo.

Manfred lord wierzchem ile pkt ? [kretyn zeskanowal pol kodeksu i musze w army listach wyszukiwac] 475 ?

Co do zakupow to chyba sobie teraz batalion kupie i lorda do niego tak zeby pograc. Albo najlepiej dwoch lordow :D Mannfreda i Vlada bo tym samym dobije do 1.5k, a on tyle wlasnie ma [caryca, husaria, strzelcy erengardzccy, kozacy piesi, pare lzejszych dział]. Jak sie spodoba to bede dokladal jakies rary i speciale.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Archeon pisze:Dziekuje, owszem pomogles. Przy czym nie wiem jak na tym forum dodaje sie pomogl/gwiazdki, chyba musze byc autorem tematu a tu admini kasuja nowe tematy.
Nie ma czegoś takiego. Bo po co?
Archeon pisze: Manfred lord wierzchem ile pkt ? [kretyn zeskanowal pol kodeksu i musze w army listach wyszukiwac] 475 ?
Maniek Starszy ze zwykłym koniem - 495
Archeon pisze: Co do kislevu to obawialem sie tego jego strzelania, u niego praktycznie wszystko strzela, a w battla gralem tylko raz, ale w kazdym innym bitewniaku strzelanie bylo kluczowe[no oprocz warmastera gdzie arkebuzy sa papierowe]. A u wampirkow tylko czarostwo.
Obecnie Wampiry to ekstraklasa battla, natomiast czysty Kislev jest... jakby to powiedzieć... nieklasyfikowany :)
A jeszcze jak poszczujesz go Władkiem i Mańkiem... :wink:
Nie martw się, co on wystrzela, ty możesz wskrzesić. Zwłaszcza jeżeli z magów ma tylko carycę.

Awatar użytkownika
Archeon
Plewa
Posty: 9

Post autor: Archeon »

Eeee fajna jest opcja pomógł, pomagają wtedy początkującym stare wygi a nie ich besztają. W kazdym razie obydwoje macie ode mnie.

Dobra to batalion i dwoch lordów - wampirki JP75% na nielegalu :wink: 75%punktow w lordach :D
WRESZCIE dobry kodeks znalazlem, stu stronicowy.

Czytalem co ma sie zmienic, ze zamiast varghulfa w rarach wchodzi black cart w VIIIed ? [imo varghulf fajniejszy]
I wrighty beda slabsze ? Cos jeszcze winienem wiedziec ? Czy to wszystko w ogole sa spekulacje i moze zostac po staremu ?

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Archeon pisze:Czytalem co ma sie zmienic, ze zamiast varghulfa w rarach wchodzi black cart w VIIIed ? [imo varghulf fajniejszy]
I wrighty beda slabsze ? Cos jeszcze winienem wiedziec ? Czy to wszystko w ogole sa spekulacje i moze zostac po staremu ?
Wrajty będą imo słabe:
-Przez dwuraki będą waliły ostatnie więc demony forest spirity zrobią im uberanal w hth.
-Magia będzie je niemiłosiernie wsysać.
-Gorszy skirmisz
-Słabszy terror
-LD generała na jakimś grubasie na 18 cali

Za to Czarny trener będzie świetny.
Jeżeli chodzi o rary to będę grał na takiej konfiguracji:BC+Warg lub BC+dwa wargi zależy od punktów
Obrazek

Awatar użytkownika
Archeon
Plewa
Posty: 9

Post autor: Archeon »

Ok, zamówiłem Mannfreda konno, Vladka i batalion. 1.5k na 2 lordów albo 1.2k jesli Mannfred jest akolita.
Poprobuje na tym jak sie nam gra. Potem wyjdzie VIII edycja, jesli bede dalej chcial rozwijac battla to wtedy pomysle nad specialami i rarami jak juz rozkminicie co jest najbardziej powergamerskie :D

Dzieki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Wiadomo coś by wychodziły nowe wampiry? Jeśli tak to kiedy?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Niewiadomo i nieprędko :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Sindar
Plewa
Posty: 6
Lokalizacja: Piąty krąg piekła

Post autor: Sindar »

Od dłuższego czasu zbieram się do rozpoczęcia przygody z wfb, lecz nadal mam dylemat, którą armią pokierować.. W związku z tym drogie wampiry, miałbym do was kilka pytań :

1. Od czego zacząć zbierać armię? Tak dokładniej czyli, jakie boxy kupić na początek, jakiego lorda i co dalej.
2. Jaki jest koszt w złotówkach wystawienia armii vc na gdzieś 1500 pkt?
3. Czy dużo kolorów farb potrzeba do malowania armii vc? I jak z trudnością malowania ?

Jeśli coś jeszcze wpadnie mi na myśl , napiszę .

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

1.ghule, gwardia, wraithy lub varghulf, 2 wampiry, nekromantę, witch kinga
2.możesz obliczyć czytając wampirze rozpiski na te pkt
3.armia vc nie jest trudna do malowania, same kości, zgniłe mięso i tylko przy samych wampirach jest najwięcej roboty, dobór kolorów jest sprawą inwidualną, ale paleta powinna być moim zdaniem jak najbardziej mroczna i brudna
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Przykładowa armia na ok 1700pkt
Vampir Lord (~450pkt) 35zł
Vampir Hero (~200pkt) 35zł lub Whight King jednak model trudno dostępny
Varghulf (175pkt) 66zł
3x10 Grave Guards (~430pkt) 3x88zł
4x10 Ghouls (2x168pkt) 4x66zł
1x3 Fell Bats (3x20pkt) 46zł
1x10 Dire Wolves (2x40pkt) 66zł

W sumie mamy: ~1700pkt ~750zł

Zacząć możesz od Vampira, Ghuli i GG, na pewno się przydadzą.

ODPOWIEDZ