Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: lisq1 »

O jeaa dzięki za rozjaśnienie mi umysłu! Czyli w czarnej du... są te jednostki co nie mają nic od magicznej ochrony? Czyli muszę właśnie vladem iść na zwarcie.

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

A gdzie jest zapisane w książkach które jednostki mogę powielać? Np. lord Wampir ilu może być w armii?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

rule book
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

JarekK pisze:rule book
Armybook :twisted:

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

Bohaterowie i lordowie nie mają nic napisane czyli tylko jeden w armii? Dalsze oznaczenia to 5+ czyli od 5 w górę? 5-20 czyli nie może być więcej niż 20(wilki tak mają)? Vargulf ma 1, czyli konkretnie może być tylko jeden.
Ok?

ślivek
Kretozord
Posty: 1658

Post autor: ślivek »

Naprawdę zwyczajnie przeczytaj rulebooka. Nie całego od dechy do dechy ale chociaż pierwsze rozdziały w stylu składanie armii. Jest po naszemu także np tutaj: http://www.the-ninth-age.com/pdf/PL/the ... -3_PL2.pdf
Zadajesz super podstawowe pytania i dużo lepszą pomocą niż zwyczajnie odpowiadać jest wskazać gdzie znajdziesz odpowiedź. Wędka zamiast ryby.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

On pyta raczej o 8 edycje, ale odpowiedź jest ta sama. Weź rulebooka do ręki, przeczytaj. "that's not rocket science"
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

Rulebook! I o taką podpowiedź mi chodziło, z jakiegoś powodu uparłem się znaleźć powielanie w armybooku. Teraz znalazłem.
Dzięki i zaznaczam że to pewnie nie koniec głupich pytań z mojej strony :mrgreen:

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

Kolejne pytanie. Kiedy stosujemy tabelę Modyfiaktor Ochrony Pancerza? Zawsze w walce ręcznej? Bo w książce jest to ujęte "Niektóre rodzaje broni tudzież stworzenia" ale które? Czy ten modyfikator dotyczy każdego ataku z siłą od 4?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

tak

kup sobie podręcznik...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Albo pobierz darmowy do 9age;)

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

Nooo dobra dobra, rzeczywiście w drugim miejscu podręcznika napisali stosować zawsze! Się nie denerwujcie bo dla kogoś nowego kto nie ma od kogo się uczyć, to sam podręcznik jest mocno nie jasny. Czytam po 3 razy i nie mogę zatrybić.
A teraz ważniejsze pytanie:
wynik walki wiem jak obliczyć, ale czy po zabiciu figurek armatą lub czarem też zalicza się jakoś punkty? Bo ja rozumiem to tak: że wynik walki liczymy po walce wręcz i tylko ją uwzględniamy w wyliczeniach, a wcześniejsze strzelanie i czarowanie służy tylko przetrzebieniu wroga.
I apeluję o anielską cierpliwość do mnie.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Dobrze myślisz.
:twisted: always Vampire :twisted:

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

Bardzo dziękuję
Yeaa teraz rozumiem moc VC które ciągle odnawiają swe szyki! Tylko mnie kolega w ciula zrobił bo punktował mnie za działo chaosu :evil: Ja mu %&|* następnym razem pokażę!
I jeszcze raz: czy inwokacja neheka ciepnięta np. w ghule wskrzesza je? Czy ona tylko służy leczeniu postaci wielo ranowych? Bo ja rozumiem że wskrzesza.
Ze zrozumieniem czarów mam największe problemy :cry:

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Tylko leczy. Chociaz nie wiem o jakiej edycji mowisz, ale o ile pamietam opcja ze wskrzeszaniem byla tylko w 7 ed
:twisted: always Vampire :twisted:

lisq1
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: lisq1 »

czesc wszystkim
Powiedzcie czemu wiekszosc armii VC wystawia zombie a nie ghule ktore sa mocniejsze? W teori przynajmniej bo u mnie bez zadnej obrony giną pęczkami.

lahcimus
Wałkarz
Posty: 66

Post autor: lahcimus »

Wystawia sie je jako bunkry dla czarodziejów, łatwo je sie wskrzesza i można zwiększyć ich ilość ponad wartość startową..

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ogarnij sobie że wstają 2d6+3 za każdą invokacje plus ponad stan, wystawiasz 20szt i zanim dojdzie do combatu masz już 50.
Ghoule za to wstają w mniejszych ilościach i nie może ich być więcej niż na początku rozpiski

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Stan pisze:wystawiasz 20szt i zanim dojdzie do combatu masz już 50
Nie.
However, units can not be increased beyond twice their starting size using any effect that Raises Wounds.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

oni mówią o 8ed
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ