Armia na Eterykach.

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Persil
Warzywo
Posty: 15

Armia na Eterykach.

Post autor: Persil »

Czy ktoś gra rozpiskami opartymi na eterykach? Jeśli tak jak wam się sprawdzają?
Ja jestem początkującym graczem, dziś stoczyłem pierwsza taka bitwę na 2250 bp+r i bardzo mi się podobała, choć dużo błędów robiłem jako początkujący gracz w konsekwencji przegrałem( Grałem z doświadczonym graczem). Jestem ciekaw waszych opinii.
Moja rozpiska:

Lord z -Lorem, -M of Ba , -Summon CofN,- 2xD.scroll,- W of Black Gold.

Vampir S of Might, infinite Hatred, Walking Death, Flayed Hauberk, T of Lucni.

Vampir M of Ba, Black Periapt

Vampir z Spectral Form, Bsb

6xWraiths z banshee

3x3 Spirit Hosts

2x10 Ghule

20 Zombies

6x Fell Baty


wychodzi 12PD i 7DD i 2 scrolle

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

osobiście gram kompletnie inną rozpiską, ale nie dyskutujemy tu o gustach :)

jednakże wg mnie Twój wampir lord jest przede wszystkim zbyt drogi jak na to co może zrobić i zbyt łatwy do zdjęcia przez przeciwnika - osobiście bał bym się wystawiać jednostki za chyba 380 punktów bez żadnego sejwa od walki wręcz.
Również jak przeciwnik zbliży się czymś niebezpiecznie blisko Ciebie to za bardzo nie masz nim jak uciec - jest zbyt wolny (no chyba, że będziesz go trzymał w oddziale, ale w takim przypadku też będzie narażony na walkę).

jeżeli nastawiasz się na czarowanie to ja bym mu dodał dark acolyte zamiast lora i summonowanie ghouli zamiast batów (imo 10 ghouli w oddziale to ilość stworzona tylko do dokrzesania - bez tego zejdą w 1 turę strzelania z 2 oddziałów), no i przede wszystkim dodatkowy poziom za 50 pts.

ja osobiście małego wampira (nie mówię o lordzie bo ja mam swojego a) na smoku, który jest cholernie nieporęczny, ale go po prostu lubię b) stworzonego do walki wręcz) wystawiam tak:

- The book of arkhan [35 pts]
- Sword of battle [15 pts]
- Avatar of death [20 pts]
- Infinite hatred [25 pts]
- Hellsteed [20 pts]
- BSB [20 pts]
wg. mnie jest nieźle chroniony, szybki i potrafi uderzyć (aczkolwiek bardzo drogi więc trzeba uważać)

o reszcie armii nie będę się wypowiadał dlatego, że osobiście po prostu preferuje inne jednostki :) (broń Boże nie mówię, że masz je złe)

pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

a gdzie czarny trener? on też może się zrobić eterykiem =] i jaki klimat!

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

Co prawda ja wystawiam wargulfę bo mi się podoba jego klimat, ale rzeczywiście - jak mam okazję zagrać z przyjacielem, który carta wystawia to jest on nieporównywalnie lepszy od wargulfa (który zły nie jest) zwłaszcza po kilku szóstkach ze swojej puli...

pozdr

Persil
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Persil »

Ogólnie rozpiska miała być na samych eterykach. Wagonika nie ma bo nigdy nie wiadomo kiedy się doładuje:) A co do Lorda specjalnie jest tak rozpisany bo miał siedzieć w lesie i puszczać tylko W of A ale teraz myślę ze lepiej dać mu innego lora, np haven.

Awatar użytkownika
Monstroys
Smyk
Posty: 496
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Monstroys »

uwież mi, że przy 12 pd na turę zupgradeuje Ci się szybko :) czekasz po prostu przez 2 tury i voila - w sumie jak masz zamiar głównie czarować to i tak nie masz za bardzo po co się rwać do przodu.
jak będzie eteryczny to nie dość, że będzie eteryczny (na czym Ci zależy) to i w i większości przypadków siła 7 będzie mogła Ci naskoczyć.

pozdr

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

a jak już ci się bch upgrejdnie do końca to tylko wpiepsolić się w środek armii wroga i terroryzować co się da...
ze skavenami na ten przykład to ryzyko bo można ich spanikować w sumie łatwo ale też jak ustoją to katastrofa (zazwyczaj) bch dużo fajniejszy niż varguś za 25punktów więcej można mieć tyle atrakcji :P

Persil
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Persil »

Tez wole BC;) w sumie racja wrzucę BC do rozpiski.

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Armia na eterykach rozumiem ma posiadać maksymalną ich ilość, włączając bohaterów?

W takim razie porponuję takiego lorda:

Vampire Lord
Avatar of Death (dwuręczna kosa), infinite hatred, spectral form


który dołączy do Vampira BsB ze spectral form oraz oddziału crain wraiths w ilości 5+1 (o ile mówimy o BP+R).

Mamy wtedy super wraitha jako lorda (4A S7 z przerzutem), małego wraitha z lepszym WS i dającym +1 do CR oraz resztę oddziału. Do rozpiski trzeba by dodać duchy, najlepiej ze dwa oddziały po 5-6 baz które zablokują przeciwnika podczas gdy wraithy będą pomału go niszczyć. Black Coach tylko jeżeli nie gramy na BP+R. Oczywiście eteryki są najbardziej wrażliwe na magię dlatego jako pozostałych bohaterów proponuję dwóch caddy. Reszta armia wedle uznania ale jeżeli miałyby to być klimatyczne upiory czyli eteryki to wybrałbym szkielety oraz GG i BK, natomiast żadnych zombio-podobnych śmieci czyli wilków, batów, ghouli czy vargulfa a zwłaszcza precz z zombie.

Sama armia jest jednak czysto klimatyczno-teroetyczna. Zobacz Persil, że oddział crain wraiths z dwoma bohaterami kosztuje około 900 punktów, jest wrażliwy i generalnie jedyny który grozi przeciwnikowi. Niewiele trzeba by ten oddział wyłączyć gry, moim zdaniem eteryki to wsparcie VC, nie główna ich siła.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

by nie tworzyć nowego tematu podczepiam się pod eteryki.

powiedzcie mi proszę bo z 8ed jestem na bakier:
dlaczego spirit hosty zaczynają pojawiać się w wampirzych rozpiskach?
Obrazek

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

Bo są dobre( mają więcej woundów niż wrajty) wszystko tak naprawdę zależy od ilości demonów i wood elfów w środowisu.
trzymają czołg .
Statystycznie wklepują tą 1, 2 rany więc nie sypną się w 2 tury walki a potem kontra od boku z ghuli.
Nie mówię o tak oczywistych rzeczach jak screen na wszystko oprócz strzałów krasiowych machin.

Swoją drogą odkąd istnieje 0 szadowa to nie ma to jak eteryki z movem 3 które nie są już tak straszne

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

Klops pisze:Nie mówię o tak oczywistych rzeczach jak screen na wszystko oprócz strzałów krasiowych machin.

Swoją drogą odkąd istnieje 0 szadowa to nie ma to jak eteryki z movem 3 które nie są już tak straszne
Screen jest z nich raczej sredni bo sa to swarmy, wysokosc 0 i raczej nic nie zaslonia. Plus taki, ze dostaly przez te swormowanie skirmish.

Ruchu tez im nie obetniesz gdyz eterykom nie bardzo sie da.

Bola go tez slonce i pitka bo 1 inicjatywy to raczej malo.
Generalnie to fajny oddzial tyle ze drogi.
Eh, szkoda, ze duchow nie mozna wystawiacn po 1 bazie tak jak trolle :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Biedne wampiry :cry: :cry:

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Zielony pisze:Eh, szkoda, ze duchow nie mozna wystawiacn po 1 bazie tak jak trolle :(
trolle można wystawiać po 1 ? :shock:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

taa daa, i w tle marsz imperialny :)
orki przegięte są i basta, trolle po 1 modelu mogą
jakby Spirity się tak dawało :P to by częściej śmigały po stołach a tak 200 ptk ech
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

misha pisze:jakby Spirity się tak dawało :P to by częściej śmigały po stołach a tak 200 ptk ech
i tak trójka baardzo często jest wkłądana na euro :)

ODPOWIEDZ