Najemnicy w armii VC

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Serwus.

Hm.. zacząłem zastanawiać się nad jakimiś DoW do mojej armii.
Działa są średnie i na wielu turniejach mają bana.
Testowałem kuszników, ogólnie zabawa jest, ale nic znaczącego nie zrobili (nie spłacili się).
Szukam jakiegoś *jebnięcia* (szkoda że minosów nie ma w DoW ;) ) nie wiem, może jednak warto zainwestować w ogry ?
Martwi mnie w Ograch Ws3 (porażka, ja wiem że moja cała armia ma tyle, ALE jak się szuka jakiejś alternatywy to żeby to było dobre).
Oddział 3/4 Ironów z muzykiem i szmata z war banner - może i to ma sens ?
6" ruchu, 3 ataki z 6S 3Ws (:( ) +impakty (jak jest odległość ofcorz).

Może jednak warto kupić pudło Ogrów :roll:

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Wg mnie w DOW jest sporo oddziałów wartych do brania

- gigant (ale ten łatwo schodzi od ostrzału)
- cannon
- maneatersi
- heavy i light cavalry

Jeśli chcesz kopa to weź 3 maneaterów, którzy kosztują dość sporo ale mają 4ws i 4A S7 + stubborn na 8 LD, więc myślę że warto pomimo ceny, Można zamiast 3 wziąć 2 takie modele to też zawsze US6 i 8 ataków

cannon jest niezbędny na imperium, dwarfy i smoki. Vampiry praktycznie nie mają czym zajeb.. czołgu, a jak dostanie z cannona 3 rany to juz mozna się pokusic o szarżę jakimś wampirem. Smoki tez są wkurzające, a tak 2 cannony to zawsze jekiś postrach :) . Cannony mają zastosowanie przeciwko każdemu, bo zawsze jakieś rydwany się znajdą itp.

heavy i light cavalry są ciekawym pomysłem bo nie kosztują dużo, a mogą deklarować flee, co daje więcej mozliwości taktycznych. Zawsze możesz je wystawić po rogach stołu z dala od zasięgu generała i mogą marszować, a z p[omocą wilków to możesz nawet powstrzymać te głupie silver helmy i wild riderssów, którzy z flanki bardzo psują grę dla wampirów


ogólnie jednak to bym brał heavy cavalry, albo cannona i tyle 8)

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Na najbliższego lokala biorę 2 piątki HC jako wsparcie dla Czarnych Knechtów i mobilna flee - pułapka. Zobaczymy jak mi się sprawdzą, ale teoretycznie stanowią uzupełnienie kawaleryjskich BD o to czego im brak - taktyczne oddziały wsparcia.

Zablokowany