Najemnicy w armii VC

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Najemnicy w armii VC

Post autor: Eldritch »

Witajcie.

Chyba dla każdego rozsądnie myślącego gracza VC jasnym jest, że nasze sloty rare są co najwyżej przeciętne w relacji jakość/cena.
Alternatywą dla przepłacania za BC czy Banshee są najemnicy.
Do tej pory używałem armat, gigantow i Ogrów Golgfanga - sprawiali się bardzo dobrze. Właśnie zaopatrzyłem się w kolejny RoR - Mengil's Manhide Manflayers i zamierzam się nim pobawić w zestawieniu z szybką armią uderzeniową.

Jakich oddziałów najemników używacie w waszych armiach i z jakim skutkiem ?

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

A w jakiej ilości opłaca się brać te ogry?

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Bardzo ciekawe wydają się jednostki ogrów: 4 Ironguty z FCG i WarBanner choć są drogie to potrafią od przodu rozwalać klocki. Jest to jednak sporo punktów i GG muszą wybierać BotB. Goła trójka gutów na wsparcie flanki kosztuje już tylko 144p. Goła trójka zwykłych ogrów z dwoma brońmi to 117p. a dwójka leadblechersów 110p.
Dwie ostatnie opcje na flance mogą dużo zrobić a kosztują niewiele więcej od wrażliwej banshee.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Heinrich_von_Tod pisze:A w jakiej ilości opłaca się brać te ogry?
Ja wrzucałem 4 ogrów FCG, akurat tyle ile trzeba żeby zmaksymalizować i zmielić od frontu przeciętną jednostkę

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

Gralem kilka razy gigantem. Jak ma szczescie to moze dojsc do walki, ale wlasnie czesto ma grubasek pecha.. ;)

Awatar użytkownika
Skav
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Skav »

najemnicy mają fajny klimat :D ale nad ich wystawianiem musiałbym się poważnie zastanowić

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Nigdy nie probowalem zadnych DoW. Moze teraz kiedy Banshee dostala po tylku warto zainwestowac w boxa jakichs Ogrow. Zawsze to jakas mocna sila uderzeniowa poza naszymi BK/GG.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

A czy to za drogo nie wyjdzie takich 3 ogórw FCG? 3x35 + 3x6 + 3x3 + 30 = 162pts To jest dosyć dużo. Czy to wam się spłaca. Acha i czy lepiej dawać im dwie browie czy GW?

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Na kawalerię lepsze GW, na piechote 2ndW.
A czy opłaca się wystawiać ? Coż, powiem tak, warto mieć w armii oddział, który nie sypnie się od CR, potrafi przyłożyć a jest szybszy od ghuli.

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

I fajnie mozna ich poprzerabiac! Np. na takie abomination z Warcrafta 3, albo na wilkolaki na monster base'ach takie...

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

A które ogry używacie częściej: zwykłe ogry, ogre bulles, ironguts czy leadblechers?

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Ja wsadzam albo zwyklaków albo pełen oddział Golgfang Mercenaries.

Właśnie sobie posklejałem 2 armatki DoW i 6 zombie - kanonierów do potestowania.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Czy możemy używać Crossbowmenów?

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Heinrich_von_Tod pisze:Czy możemy używać Crossbowmenów?
Tak możemy. Używałem ich ostatnio w kilku bitwach ale jednak średnio sie sprawdzaja. Może akurat nie grałem z tymi armiami na które sie sprawdzają.

Są dobre żeby uszczuplić jakieś minotaury i giganty, a nie kosztuja dużo. Szkoda że w tych dow nie ma handgunnersów to bym odrazu brał.

Ogólnie crossbowmeni to nie jest głupi wybór jako rare bo na kazdą armię są przydatne w przeciwieństwie do banshee. Na WE zawsze można kusznikami 1/2 WD zdjąć, a banshee nic im nie zrobi.


Ja ostatnio chciałem wypróbować duelistów z pistoletami. Mają oni skirmish, a 1 kosztuje chyba 9p z pistoletem , no ale na taką bretkę broń palna by się przydała. No i o dziwo maja 4 ws więc potrafią nawet jakąś lżejszą szarżę z fastu przetrzymać.
Jak wy widzicie w armii VC takich duelistów?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3847
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Brat ich kiedyś (jeszcze w 6 ed.) testował i w sumie chwalił sobie. Pomykają chłopaki w skirmishu, WS mają niezły, postrzelać też umieją, a do tego (jeśli dobrze pamiętam) możesz wrzucić im muzyka.
Na moje oko sa OK.

Awatar użytkownika
Schtrasny
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Schtrasny »

Heinrich_von_Tod pisze:Czy możemy używać Crossbowmenów?
Oczywiście, zwłaszcza w Sylvanii.
Polecam, heca jest niesamowita, jak uda im się zdjąć maga. :twisted: :lol:

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

No ja właśnie ich użyłem wczoraj bo miałem ochotę sobie w coś postrzelać:] I zaciukałem 1 ushabti i później magów 2-óch.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Wstawiłem oddział RoR (Ogry Golgfanga) do armii kawaleryjskiej BD i spisuje się znakomicie jako oddział pomocniczy dla dużych klocków kawalerii.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Mam pytanie o Irongunty. Używam je ostatnio i sprawdzają mnie się. Ale słyszę teksty, że są one nie klimatyczne i nie opłacalne. No to pytam czemu? no i czy są mnie klimatyczne niż działo? Gigus? Kusznicy? Uważam, że z wymienionych jednostek Irongubty do VC najbardziej pasują. Są głupie i chcą jeść i nie interesuje ich czy walczą po stronie martwych czy żywych ;)

Awatar użytkownika
wertyg
Falubaz
Posty: 1378
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: wertyg »

(I zawsze mozna je skonwertowac pod klimat armii. Skoro ludzie robia zombie-giganty, to czemu by nie ogry. Z tym klimatem to akurat wszystko zalezy od dobrego pomyslu i raczki do modelarstwa.)
Solo "Rogaty Szczur"
Beast Herds

Zablokowany