Konwersje BK

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Konwersje BK

Post autor: DiabliQ »

Jak w temacie, planuje zrobić własnoręcznie oddział Black Knight'ów wampirów z jednostek innych armii. Kierowane jest to chęcią zaoszczędzenia kasy i sprawdzenia się jako poczatkujacego modelarza... Mam dwie "wizje" zrobienia tego:

1. Kupić regiment horsemen'ów Tomb Kings'ów i zrobić parę przeróbek kosmetycznych (broń i sztandar)
2. Kupić 2x regiment 5 Chaos Knight'ów i jeden 10 Grave Guard'ów. Z rycerzy zostawię konie i nogi, a resztę wezmę ze strażników. Największy problem mam z końmi, nie sądzę żeby przerobić je na szkielety, ale przynajmniej chciałbym nadać im trochę charakteru i bardziej ożywieńczej urody Ale nie wiem jak to zrobić, czy mógłby mi ktoś coś doradzić?


Z góry dzięki za pomoc...
DiabliQ
Obrazek

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Utrupienie koni rycerzy chaosu może okazać się trudne ponieważ są one tak opakowane w pancerz jak większość dostępnych na polskim rynku mielonek...
Poszukaj wierzchowców, które mają więcej odkrytego ciała. Zrób im otwarte rany, płaty wiszącej poszarpanej skóry, porozpruwane brzuchy... :wink: sam też coś ciekawego wymyślisz.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Brat ma BK skonwertowanych z bretońskiej jazdy.
Głowy to czaszki z kapturami z greenstuffu, ew. gołe czachy czy hełmy. Wygląda całkiem OK. Czempion ma czaszkę z imperialnego sztandaru, z wieńcem laurowym. ;) Prezentują się niezgorzej.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

1. Regiment jazdy od TK + Imperialna Kawaleria
2. Regiment jazdy od TK + Bretońska kawaleria
3. Regiment Bretońskiej kawalerii + Grave Guards

A tu jakiś praktyczny poradnik.
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

Ja mam wlasnie taki oddzial - BK zrobieni z Chaos Knightow, glowy od GG. Do tego usuniete chaosnickie symbole i troche mniejszego tuningu. Osobiscie bardzo mi odpowiada efekt, tylko strasznie trudno je obok siebie ustawic - moj oddzial ma tylko 1 mozliwy alignment.

A wyglada to tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1447
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Już wiem jak zrobie bloodów :D CzarnY zajebisci Ci Twoi najci =D>
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

CzarnY, to jest kapitalne, właśnie o coś takiego mi chodziło... powiedz tylko ile czasu zajęło ci skonwertowanie ich wszystkich?
Obrazek

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

to nie ja, tylko VonZeppel - nasz bialostocki mistrz pędzla :). moj byl jedynie pomysl. tyle wiem, ze troche nad nimi posiedzial.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Ja swoich BK będę robił z kawalerii od Imperium i grave guardów - Koniki pomalować na ciemne brudne kolory w rycerzach pododawać ręce i główki GG i już.
"JOIN OR DIE"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

że tak powiem nic nowego, standard, sporo osób tak robi, niektórzy jeszcze dokupują box kawalerii TK i łączą szkielety koni z bardingami z kawalerii imperium
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

a może BK spróbować zrobic z konnych nazguli z LoTR'a :roll:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

skala LotR'a jest ciut mniejsza niz WFB wiec Twoi BK wygladaliby jak martwe hobbity :P

Death_John
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Death_John »

Ja zrobiłem tak jak napisałeś na początku, kawalerię Tomb Kings przerobiłem dodając głowy, tarcze i miecze od Straży Grobowej. Do rąk dałem im kopie a te miecze do pasa, zbroje zrobiłem z Green stuff-a
(kiepsko wyszły ale dopiero zaczynam).

I efekt końcowy (wg. mnie) jest o wiele zaje****szy niż figurki GW chociaż jeszcze ich nie pomalowałem.

Niestety nie mam zdjęć :( :( :(

Boo
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Legnica/Poznań

Post autor: Boo »

Po kilkuletniej przerwie wróciłem do kolekcjonowania WFB i jeżeli chodzi o BK to znalazłem kilka naprawdę ciekawych konwersji.

IMO teraz gdy BK poruszają się na eterycznych wierzchowcach taka konwersja wystarczy (mały koszt, niedużo pracy, a efekt powalający) pewnie już ktoś gdzieś wklejał te zdjęcia, wiec z góry przepraszam za nekromancję, ale uważam, że warto:

Obrazek
Obrazek
źródło: http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=40191

Jeszcze jedna konwersja, niestety już sporo droższa jeżeli chodzi o wykonanie:
Obrazek
źródło: http://coolminiornot.com/225060

Przy okazji witam wszystkich na forum, ponieważ to mój pierwszy post tutaj. Chociaż odwiedzam je już od dłuższego czasu. :wink:

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Te pierwsze są zaje!!!te !!! Świetne poprostu, takie mam zamiar zrobić (podobne)...te podstawki to poprostu mistrzostwo !!!
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Zgadam się, te pierwsze są wypasione!!!!!!!
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Boo
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Legnica/Poznań

Post autor: Boo »

Zrobienie konwersji takiej jak na pierwszym zdjęciu to żaden problem. Całość opiera się na przyczepieniu tarcz i główek (+ sztandar i ręka muzyka) Grave Guardow do imperialnych Knightly Orders. Części użyte do wykonania podstawek to części terenu z GW (dostępne np tu: http://tinylink.com/?KlKh1UPoes).

Największy problem to malowanie, bo bez wątpienia ono nadaje im najwięcej klimatu i jest rewelacyjne. :roll:

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

Firma Mantic Games wydaje właśnie szkieletową kawalerię :
http://www.manticgames.com/Shop-Home/Un ... ights.html

Na razie tylko w preorderze. IMO zapowiada się zajebiście!

Obrazek
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

moi black knight'ci już zrobieni teraz tylko pomaluje i wrzuce foty, ale to troche potrwa bo sie podkład skończył :mrgreen: zrobiłem na wzór tych ze zdjęć Boo tyle że nie wszystkim dałem głowy od GG niektórym zwykłe imperialne hełmy z korektami takimi jak dziura w hełmie itp. wyszły bardzo fajnie... :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

Zablokowany