najgorsi wrogowie

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
piteras96
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 125

Re: najgorsi wrogowie

Post autor: piteras96 »

na całe szczęście dzisjaj jej nie wylosował miał dupne przerzuty stegadon srzedł od szarży z boku black knightów a od przodu grave guardów zszedł w pierwszej turze :twisted: a reszta to proste ten jego klocek temple guardów nie wytrzymał szarży wraithów i banshee i 2 kolocka grave guardów
"Life out here is raw, but we will never stop, we will never quit, 'cause we are Metallica" [Życie tutaj jest surowe, lecz my nigdy się nie wycofamy, nigdy tego nie porzucimy, bo jesteśmy Metalliką“]

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

z całym szacunkiem i respektem, ale z kim ty grałeś? :) w 1 turze? stegadona? GraveGuardami? konkurs zrobiliście kto pierwszy się wystawi, nie wiem na jakie ptk grałeś, ale tak czy siak to Twój przeciwnik musi dużo trenować skoro dopuścił do takiej sytuacji w 1 turze. No chyba, że graliście bez balancing patcha to rzeczywiście 2-3 popychaczki i nawet zombie dojdzie :)
gratuluję zwycięstwa, ale nie jest to jakiś wielki powód do dumy i opowiadania, że Lizardmeni to miękkie wafle dla VC, osobiście czuję respekt przed jaszczurkami.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
piteras96
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 125

Post autor: piteras96 »

źle mnie zrozumiałaś w pierwszej turze walki z nimi nie całej bitwy
"Life out here is raw, but we will never stop, we will never quit, 'cause we are Metallica" [Życie tutaj jest surowe, lecz my nigdy się nie wycofamy, nigdy tego nie porzucimy, bo jesteśmy Metalliką“]

Awatar użytkownika
piteras96
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 125

Post autor: piteras96 »

na 1500 grave guard z great weaponem i black knigdzi w szarży wszytko razem siła 6 łatwo
"Life out here is raw, but we will never stop, we will never quit, 'cause we are Metallica" [Życie tutaj jest surowe, lecz my nigdy się nie wycofamy, nigdy tego nie porzucimy, bo jesteśmy Metalliką“]

Awatar użytkownika
MichaLZgierz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: MichaLZgierz »

Ma ktoś jakis pomysł na abominację? Albo od razu na 2... :roll: Ostatnio jak wpadłem w to to 11Bk z barrowsem i kingiem BSB to abomka straciła 1 wound a ja całych BK i 1 wound na BSB...
Obrazek

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Napiszę co mi się nasuwa po 3 grach z nowymi slkavenami. Może coś Ci się przyda.

Abominacja jest na tyle nieprzewidywalna, że proponuję na nią w ogóle nie szarżować o ile jest taka możliwość - nawet najlepsze szarże mogą wziąść w łeb bo ta je wyregeneruje a nawet wstanie i odpowie masą ataków S6. Lepiej czyścić inne rzeczy - canseów, oddziały bez dzwonka/furmanki. To jednak bywa trudne.

Wymóg, że musi poruszać się po prostej nam nieco pomaga , można ją blokować śmieciami (wtedy możesz m.in. przewidzieć gdzie wpadnie z ewentualnego overruna albo gdzie się zatrzma jeżeli na overrun nie pójdzie).

Natomiast jak już z nią walczyć to ciekawą opcją są klocki ghouli wsparte hełmem lorda - mogą ją posionować.. nawet wygrywać statykiem przy odrobinie farta - efekt 1-2 ghouli bardzo nie boli, 3-4 zaś przy hełmie trafia na 5+. 5-6 jest najgorsze, trzeba liczyć wtedy na mało hitów. W ogóle kloce piechoty ją trzymają przy dobrej magii leczniczej.
Bardzo przydaje mi się ostatnio wampir konny z infinite hatred/walkin death, dread knight, gemem, enchanted shield, balefire spike. W oddziale takich ghouli kroi abominacje, gem daje mu natomiast szansę przetrwać efekty abominacji w pierwszej fazie walki. Nawiasem mówiąć przyda się teraz taki wampir na DE odkąd hydra nie jest już 0-1.
Jeżeli są wraithy, można próbować krzyczeć i liczyć na wysoki wynik.
No i pozostają rycerze - ale szansa, że ją zjedzą zanim odda jest niewielka bez solidnego bohatera z płonącymi atakami.
Na skaveny ciekawi mogliby być Blood Knights w nienawiścią (ew. z championem i płonącymi atakami).. Abominację jadą z palncem w nosie, mogą też w szarży ściągnąć furmankę i łamać klocek monków z nią. Niestety na inne armie są już niegrywalni.

Z gry ze skavenami mam wrażenie kluczowe jest szybko zniszczyć canserów i poblokować/zniszczyć abominację.. wtedy można się porywać na niełamliwe klocki. Mam wrażenie że jak się trochę ze skavenami ogramy to szok tej armii minie.. zwłaszcza że BP jeszcze ich nie pociął :mrgreen:.

A może macie jakieś inne pomysły?

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Starpitowanie Abominacji zombiakami brzmi najrozsądniej, choć to łatwiej powiedzieć niż zrobić...

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

Ta tym bardziej ze z tego co wiem Abominacja przy uciekaniu i rozbiciu się o klocek czegokolwiek bądź imposible teren nie wstaje na 2 + czyli zombi to dobra opcja i sensowna

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

August, jeśli chodzi ci o zablokowanie abominacji śmieciami tak żeby nie mogła zrobić pivota to było to omawiane na forum i nie możesz jej w ten sposób zablokować...
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Jeśli można to podaj mi link do tego. Poczytam sobie.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »


Awatar użytkownika
Erol
Mudżahedin
Posty: 240

Post autor: Erol »

Co wg was jest najlepsze na Drzewca?

[-X
Przenoszę tam gdzie powinno być pytanie...
Zanim założysz nowy temat, przeglądnij tematy na pierwszej stronie forum VCów


Masz jeszcze temat VC vs, gdzie również mogłeś wrzucić pytanie ;)
Solo pisze: Wjeba***** taką maskę że stoły powinny się załamać pod jej ciężarem.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ogień? #-o
a w ogóle weź nie zadawaj pytania w osobnym temacie, może jeszcze zrób osobny temat "jak zjeść hyrdę DE" admin pewnie skasuje temat i tak, pisz w odpowiednim temacie to sie doczekasz odpowiedzi [-X
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Ostatnio dwa razy z bretonią grałem i 2 razy masakra :( te ich lance mnie wkurzają :evil:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

A to zabawne bo na forum bretońskim ludzie narzekają na przegiete wampiry :lol2: i na lance utykające w klockach :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Milo pisze:Ostatnio dwa razy z bretonią grałem i 2 razy masakra :( te ich lance mnie wkurzają :evil:
To właśnie bretka ma ciężko z VC (wiem ,bo też nią gram).Może jak się bardziej ograsz to będzie ci lepiej szło.

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Milo pisze:Ostatnio dwa razy z bretonią grałem i 2 razy masakra :( te ich lance mnie wkurzają :evil:
To właśnie bretka ma ciężko z VC (wiem ,bo też nią gram).Może jak się bardziej ograsz z VC to będzie ci lepiej szło.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

e tam gadanie, ciężko albo lekko,
jak jest Lord to może i ciężej, jak na mniejsze ptk to trochę łatwiej, ale tak czy siak to Bretonia jest wymagającym przeciwnikiem. O bitwach o których pisze Milo, że 2x masakra to nic nie wiemy :) Lance w szarży są beee, więc odginanie szarż jak najbardziej wskazane.
może miał za małe klocki i lance się po nich przejechały jak walec i tyle. Trenować trzeba cóż.

a w ogóle Gregor 2x tego samego posta dawać nie musisz. Jak widzisz, że się machnąłeś to jest znaczek "X" i możesz skasować 1 posta od razu. Taki "tips & tricks" forumowy hehehe
pozdr.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Capek
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Świebodzin/Gorzów

Post autor: Capek »

ja tam brety nie lubie tylko jak gram z Gregorem xD ale tak ogolnie to nie jest jakims na maksa wymagajacym przeciwnikiem przez slabiutka ochrone magiczna ;)

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

No to były moje pierwsze bitwy wampami i do końca nie wiedziałęm co zrobić aby mi nie zaj$^%li generała...ale ostatnio fajny sposób znalazłem i 20:0 wygrałem z imperium, a generał nie tknięty :mrgreen:
"JOIN OR DIE"

Zablokowany