Malowanie Wampirów

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Malowanie Wampirów

Post autor: Samael »

Nie mogłem znaleźć tematu z poradami dotyczącymi malowania wampirów...
więc założyłem :mrgreen:

Zarzucajcie tu pytania i odpowiedzi dotyczące malowania naszych wampirów.

Moje pierwsze - czy fajnie będzie wyglądać bejcowany dire wolf w którym dominują odcienie czerwieni ??
Ostatnio zmieniony 5 sty 2010, o 09:24 przez Samael, łącznie zmieniany 1 raz.
"JOIN OR DIE"

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Popraw te błędy w tekście i podpisach.
Przerzucam i zarzucać.



Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Milo pisze:Moje pierwsze - czy fajnie będzie wyglądać bejcowany dire wolf w którym dominują odcienie czerwieni ??
Czerwień zwykle wygląda w bejcy bardzo dobrze, więc jeśli będzie porządnie zrobiony, to powinien wyglądać fajnie. :wink:
(Zależy jeszcze oczywiście co się komu podoba)

REWARG
Plankton
Posty: 2

Post autor: REWARG »

Mam pytanie.. może je już ktoś gdzieś zadał, ale ja nie znalazłem odpowiedzi...Jakimi kolorami malujecie ghule? Mam na myśli ich skórę.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Underbelly Blue-Asurmen Blue (wash)-Underbelly Blue +Cygnar Blue Base-(kilka warstw)-Underbelly Blue-Underbelly Blue+Skull White.
Obrazek

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

A ja Catachan Green, Rotting Flesh, Skull White. Oraz Brown Ink w zagłębienia. Wychodzi zielonkawo-biała, brudna skóra.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ja ghule malowałem Codex grey - wash Badab Black - poprawić Codex grey, rozjaśnienie Fortress grey i ew. bardzo delikatne rozjaśnienia białym. Wyszło tak

Awatar użytkownika
Sosna
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Drakenhof/Warszawa

Post autor: Sosna »

Ja swoje malowałem washem Orgryn Flash, a resztę na czerwono, wyniki są ciekawe

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Primer White -> rozwodniony Dark Green i do ciemnej bejcy
"JOIN OR DIE"

REWARG
Plankton
Posty: 2

Post autor: REWARG »

A na jakim podkładzie to malujecie ( biały, czarny), bo różne efekty wychodzą w zależności od danego podkładu ...

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Ja mam tylko czarny i fajnie mi ghule wychodzą
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Jak pomalować banshee, aby miała wygląd najbardziej zbliżony do tej z AB ??
"JOIN OR DIE"

patrick95
Warzywo
Posty: 11

Post autor: patrick95 »

A jakby mi ktos powiedział jak pomalować Blood Knights to bym sie nie obraził. I przy okaji jak malujecie kości?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@patrick, to zależy co ciebie interesuje i jakie kolory, u mnie efekt końcowy pi razy oko tak wyszedł:
Obrazek
mniej więcej kolory i warstwy podane są tutaj:
http://forum.podlaskafantastyka.org/vie ... f=68&t=828
ze zdjęciami, mniej więcej, jak interesują cię mocno szczególy ewentualnie porady co i jak z Bloodziami malować to dawaj na priv albo GG: 3457229
Mam ich w sumie 11 figurek, z czego 3 jeszcze dokańczam 5 z muzyk sztandar i 6 z FCG, jeden sztandar z figurki "Wight King Standard Bearer". Tarcze jeszcze nie przyklejone bo nadal zastanawiam się nad namalowaniem im heraldyki albo czegoś podobnego.

Jeśli nie masz wprawy to daruj sobie narazie. Mówię poważnie. Malowanie tych panów to ciężka przeprawa i wymaga mnóstwa cierpliwości i zaparcia. W dodatku moim zdaniem lepiej malować kilka części na raty a np ramiona na pinach robić inaczej to się mija z celem, figurki są bardzo ciężki i drogie $$ szkoda je zniszczyć i fizycznie (bo się lanca urwie od korpusu na super glue) albo estetycznie (nie umiejętnie malując). Ja malowałem na początku 8'mkę. Wszystkich tak samo. Ten sam kolor na to samo dla 8 rycerzy, później inny kolor czy następna warstwa znów dla wszystkich 8. Średnio 1 godzinę dziennie. Były 2 tygodnie kiedy w ogóle ich nie dotknąłem, ale kiedy indziej po 3-4h dziennie siedziałem. Zacząłem w grudniu, skończyłem w Lutym i to jak widać jeszcze nie ma tarcz i sztandar nie przyklejony.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

patrick95 pisze:A jakby mi ktos powiedział jak pomalować Blood Knights to bym sie nie obraził. I przy okaji jak malujecie kości?
Ja do pancerze robię tak: czerwony-czarny wash-czerwony+blazing orange-blaizing orange.
A kości: menoth whitebase-devlan mud(wash)- menoth whitebase-menoth whitebase+skull white-skull white.

Misha fajnie bloodki wyszły szkoda tylko że nie z Gamezone'a.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

dzięki :)
z Gamezone cenowo pewnie porównywalnie by wyszło, ale w sumie przez przypadek wszedłem w posiadanie tych figurek, więc nie chciałem już się rozdrabniać na inne modele. Te są dla mnie wyczesane jeśli chodzi o rzeźbę ilość detali, upierdliwe w klejeniu, nie zawsze pasuje wszystko idealnie, trzeba GSu używać no ale efekt końcowy wart zachodu. Kupowałem jakieś GG i Ghoule od kolesia i powiedział, że za niewielką dopłatą dorzuci mi 3 BK, no to wziąłem, a się okazało, że to nie Blacki #-o tylko Bloodzie heh, no więc nie zostało nic innego jak odłożyć na box nowych

Od ich nabycia do rozpoczęcia malowania minęło jakieś 5 miesięcy... nie czułem, że jestem gotów się nimi zająć a zepsucie nie wchodziło w ogóle w grę [-X
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Władca Nie-śmierci
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Władca Nie-śmierci »

Moglibyście pokazać jak pomalowaliście swoje figurki bo ja dopiero zaczynam malować chciałbym zobaczyć różne koncepcje malowania?
Ps Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

eliah91 pisze:Misha fajnie bloodki wyszły szkoda tylko że nie z Gamezone'a.
Właśnie wczoraj do mnie dotarły Bloodki z GZ. Fajne te figsy. Szkoda, że aby je doprowadzić do stanu gotowego do malowania spędzę nad nimi pewnie z miesiąc. Tyle nadlewek/niedoróbek, szpar oraz powierzchni do wygładzenia, że niech to krew zaleje. Powiedzmy, że kiedyś się za nich wezmę :)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Z gz są świetne, mi brakuje chyba tylko (w sumie muszę sprawdzić), heros od nich, tego z czapką błazna.
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Władca Nie-śmierci pisze:Moglibyście pokazać jak pomalowaliście swoje figurki bo ja dopiero zaczynam malować chciałbym zobaczyć różne koncepcje malowania?
Ps Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje
Zaloguj się na forum "Carpe Noctem" jest tam multum wampirzych armii, oczywiście większość to totalny kał ale jest też kilka naprawdę świetnych.
Czasami tam zaglądam żeby się zmotywować do malowania.
Daw pisze:Właśnie wczoraj do mnie dotarły Bloodki z GZ. Fajne te figsy. Szkoda, że aby je doprowadzić do stanu gotowego do malowania spędzę nad nimi pewnie z miesiąc. Tyle nadlewek/niedoróbek, szpar oraz powierzchni do wygładzenia, że niech to krew zaleje. Powiedzmy, że kiedyś się za nich wezmę :)
Oj tam, oj tam :) moim numerem 1 GZ jest wózek, jeszcze nigdy w życiu tyle się nie nakląłem jak przy sklejaniu go. A szpary to już tam można kilogramami GS'a zaklejać.
Obrazek

ODPOWIEDZ