Egzekucja czyli prędzej mnie wystrzelają niż dojdę.

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Bonhart
Wałkarz
Posty: 79

Re: Egzekucja czyli prędzej mnie wystrzelają niż dojdę.

Post autor: Bonhart »

Maszyna może zadeklarować s&s?
"Poddaj się i służ mi za życia lub giń i bądź mym
niewolnikiem po śmierci."


.......................................Hrabia Vlad von Carstein

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

nie

zacznij czytac podrecznik. pozniej pytania na forum.
:twisted: always Vampire :twisted:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Wypowiem się jako gracz HE. Zwykle wystawiam 4 bolce i 20 łuczników i powiem tak: naprawdę ciężko jest wystrzelać VC. T 4 na ghoulach i ciągłe wskrzeszanie powoduje, żę strzelanie jest bardzo mało efektywne. Jedynym dobrym celem są BK, ale kto na nich jeszcze gra? Zwykle jest sama piechota, w którą ciężko się strzela, a ona łatwo się odradza :)

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

Akurat BK wystawia naprawdę dużo osób . :wink:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

W ilości ponad 2x5? Mówię oczywiście o BK bez regenki

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

w mojej rospie na bazyla wystawiam 14 Bk FCG z warbancem i whight bsb z banner of the blood keep
watpie zebys mnie wystrzelal
Obrazek

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

Andrzej pisze:W ilości ponad 2x5? Mówię oczywiście o BK bez regenki
Tak często się ich wystawia z banner of barrows w liczbie 10 + bądź tak jak pisał Zielony

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Cóż, ja tam znam VC raczej w stylu Butana, w którym BK występują w ilościach śladowych :) A jeżeli gram z VC na masterach, to zwykle jest czarna gwardia i duże kloce ghouli.

Jako mający punkt widzenia "z drugiej strony stołu" BK wydają mi się gorsi od gwardii. Jeżeli w gwardie wjadę smokiem, zostanę tam do końca gry. Natomiast 10 BK smok mimo wszystko powinien rozwalić. 14 Bk FCG z warbancem i whight bsb to już faktycznie problem, ale też może dostać wklepki w CC (wiadomo, nie od byle czego, ale jednak).

Nie przeczę, że BK są wystawiani i mogą się sprawdzić. Faktem jednak jest, że są wrażliwsi na ostrzał i w walce, głównie z powodu mało efektywnego wskrzeszania.

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

to chyba Butan jeszcze mało cie nauczył :)
skoro już masz doświadczenie z wampirami, to chyba wiesz że chociaż jedna tura w której smok stoi z BK czy innym badziewiem to tura w której przeważnie już z tej walki nie wyjeżdża...tylko ucieka od miliona zombich czy ghouli na boku, a twoj smoczek pieknie walczy sobie z championem ghouli. BK mają jedna ogromna przewage nad gwardia - 22 cale ewektywnej szarży (14+8)
w samym tylko moim klubie (zielony i ja ((blessa nie licze bo dawno juz wampami nie grał))) na dwie zupełnie różne rozpiski chociażby na Bazyla, mamy w sumie 3 kawalerie :)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Butan faktycznie niewiele mnie nauczył, ja jego trochę więcej (zwłaszcza jak po strzale z 2 bolców spadło mu 5 BK :) ), ale wydaje mi się, że BK są dużo szybsi od ghouli? W takim razie, w czasie kiedy smok będzie walczył z BK, ghoule będą daleko z tyłu :) No, chyba że BK będą się wlekli obok klocków :wink:

Zresztą, jest to czysto akademicka dyskusja. Jeśli spotkamy się na bazyliszku, to empirycznie pokażesz mi zalety BK :)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

15 BK z regenką, lord z sejwem 1+ i wardem 5 + w oddziale z crused bookiem i HE smok odpada :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Po czym trafiasz na dwarfy z 4 ognistymi katapami i dostajesz 20:0. Janiszek, proszę cię...

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

Janiszek pisze:15 BK z regenką, lord z sejwem 1+ i wardem 5 + w oddziale z crused bookiem i HE smok odpada :mrgreen:
tak ale musi jeszcze w to wlecieć tym smokiem :roll: ....
tak zajmie ten oddział śmieciami ostrzela a smok zje resztę armii razem z Dragonami

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

Janiszek pisze:15 BK z regenką, lord z sejwem 1+ i wardem 5 + w oddziale z crused bookiem i HE smok odpada :mrgreen:
janiszek, z calym szacunkiem ale moze bys przystopowal z tymi postami w kazdym mozliwym dziale bo to o pomste do nieba wola, szczegolnie ze takie jak ten powyzej malo wnosza do dyskusji.
[-X
:twisted: always Vampire :twisted:

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Dobrze, przepraszam :oops: :oops: :oops: :oops:

Awatar użytkownika
Bonhart
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Bonhart »

Zaczęło się od:"Pomocy ! Prędzej mnie wystrzelają nim dojdę!" a kończy na "BK za tysiąc pięćset sto dziewięćset punktów są S U P E R!!!", ale nie przeszkadzajcie sobie.(przepraszam ten post jest niezbyt na temat;P).
"Poddaj się i służ mi za życia lub giń i bądź mym
niewolnikiem po śmierci."


.......................................Hrabia Vlad von Carstein

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

dziwi cię to? 8)
swoją drogą to twój temat został nieco wyczerpany to się zmienia w pogaduchy do poduchy :)
będziesz miał dobre rzuty na popychaczkę to może szybciej dojdziesz, przeciwnik będzie miał dobre rzuty na strzelanie to mało ciebie dojdzie, jak gracie na pustyni to sorry :) ale jak jest jakiś obelisk albo domek na środku gdzie można się ochronić troszkę to już coś, za wiele czynników ma na to wpływ żeby to roztrząsać

2 oddziały ghouli +ghoulkin na vampie i w 1 turze jestes na 16" jak się uda popchnąć to na 24" do tego wraighty (cóż drogie ale 12"marsz +8 popchnięcie to 20" +8" krzyku banshee:)) albo vargulf
coś za coś, zagraj XX razy na poligonie strzelniczym to najlepiej działa na kreatywne działania na stole hehe, ewentualnie zniechęci ciebie do VC i inna armią zaczniesz tak czy siak będziesz happy
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Bonhart
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Bonhart »

niestety (albo stety) popychaczka nie jest teraz czarm nekromankcki więc możemy go rzucać tylko raz :x więc wriaty i ghule popchnięte naraz być nie mogą. Niestety.
"Poddaj się i służ mi za życia lub giń i bądź mym
niewolnikiem po śmierci."


.......................................Hrabia Vlad von Carstein

Awatar użytkownika
Bonhart
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Bonhart »

No i nie mogę się dziwić że temat się wyczerpał i zmienił.
Co do nowego tematu... bardziej się opłaca brać duży klocek grave guardów czy BK? Wiem że zależy to od warunków na polu bitwy, ale chodzi mi o ogólną przydatność.,
"Poddaj się i służ mi za życia lub giń i bądź mym
niewolnikiem po śmierci."


.......................................Hrabia Vlad von Carstein

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Zależy jak kto woli ,ale większość woli GG.

Zablokowany