VC a VIII ed.

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Re: VC a VIII ed.

Post autor: White Lion »

ok ogólnie się zgadzam z waszymi uwagami ale:

- gdzieś na forum było pytanie o kumulację -1 do casta i odpowiedź że się kumulują.


- nie wiem dlaczego przy couchach mówisz że losujesz komu ta 6tka? Każdy z Couchów to oddzielna zdolność która się odpala na początku fazy magii po generacji kostek.
Obie odpalają się w tym samym momencie i owszem w 7 edycji grało się tak że tylko 1 raz wsysały nawet jeśli były 2.
Ale w 8 jest napisane że jeśli 2 zasady mają mieć miejsce w tym samym momencie to występują one po kolei w kolejności ustalonej przez "aktywnego" gracza.

Tak więc uważam że najpierw wszystkie kostki bierze couch nr 1, zasysa, a potem pozostałe kości bierze couch nr. 2.
Oczywiście w kolejności wybranej przez przeciwnika bo to jego tura :)


- jeśłi chodzi o WL to mój ASF i ich się znoszą więc nie mają już tych swoich przerzutów. A nawet jeśli zużyję obie hordy Ghouli na 1 WL to i tak nieźle.
Z czołgiem to rzeczywiście nie wiem. W sumie oprócz eteryków to nie bardzo mam na niego pomysł choć horda Ghouli jeśli zaszarżuje to 1-2 woundy w 2 tury walki może wbije a to już coś.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@White Lion kminisz, kminisz a i tak odpowiedź jest w Army Booku, żyjesz w błędzie hehe :wink:
if there is more than one Black Coach on the battlefield (...) randomly determine which Black Coach gains the benefit of each absorbed dice - each dice can only affect one Black Coach
@Azgaroth też żyłeś w błędzie :wink:
Balefire: For EACH Corpse Cart with Balefire within 24" (...) suffer -1 modified to their casting rolls
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

jak sądzicie:
jak teraz [na nowe zasady Euro Draft 5] będzie się opłacało brać Gwardię?
z Drakenhoffem i schieldem czy z GW?

u mnie chyba wypadnie drakenhoff, ale pewności nie mam

kminię na nowym kingiem BSB do gwardii:
crown of dammed
ironcurse icon
dragonhelm
gw

zastanawiam się też nad wstawieniem kinga na konia i włożeniu go do oddziału BK, wtedy do Gwardii poszedł by zwykły King z iconą i sword of kings

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

JA z kolei nie porzuciłem kminy Gwardii z Drakenhofem :) Jest kilka rzeczy, które przemawiają za tym.
1. W przypadków popychaczki Gwardia dostaje ASF i jest wtedy nieźle :)
2. Do rozpy wchodzi mały Wamp z Beast - sygnatura +1S +1T daje radę ;)
3. Vamp siedzi w Gwardii i dodatkowo ma warda od flamingów także jest niezły..
4. Jak nie wyjdzie Beast to zawsze zostaje ten większy As oraz parry, którego wcześniej nie mieli...

Moim zdaniem-nie ma co się poddawać tylko trzeba zmienić kompletnie kminę... to akurat kmina moja ale mogą być też inne... Brzytwa z Shadow i jedziesz :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Poza tym gwardzistów wejdzie kapke więcej no i będą mieli jakiegoś tam sejva w cc.
Jutro na turnieju testuje tą gwardie bez dwuraczków:) Zobaczymy jak pójdzie.
Obrazek

ODPOWIEDZ