Wraithy z Banshee czy bez

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Wraithy z Banshee czy bez

Post autor: Varden »

Ostatnio mam taki dylemat. Kosztuje 75 punktów. Statystycznie z krzyczenia nie robi nic przy leadershipie 9. W walce wręcz ma mniejszą siłę i 2 ataki mniej.

Jedynie do stardragona z magicznymi atakami lub bloodzia lepiej nią krzyknąć chalange i zatrzymać na 1 turę. W przypadku zwykłych smoków bez magicznych ataków lepiej dostawić więcej zwykłych wraithów i próbować wtłuc jakieś rany.

Co sądzicie?

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Jak wraithy to dla mnie tylko z banshee. Ja biore 5 + banshee bo 4 + banshee czasem sie nie przebijają.

Możliwość challengowania i krzyk robi na prawdę dużo.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

wraithy bez banshee to nie wraithy :D

pomyśl... walczysz ze skavenami, goblinami, bretką a one mają 5-7 ld :D
a na inne armie masz inne sposoby :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Większość armii turniejowych ma wysoki LD, a wtedy za te 75 pkt lepiej mieć coś innego. Kilka razy mi się zdarzyło, że 5-ty wraith mi się do kombatu nie mieścił i żałowałem, że wziąłem Banshee.

Awatar użytkownika
MichaLZgierz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 103
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: MichaLZgierz »

IMO wraithy tylko z baska. Dzis na turnieju wyczyny baski: orzel i pol nobla HE, lion chariot, caddy HE, luki HE, pol dreadlorda, uratowanie klocka gg poprzez challange ze smokiem DE.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Baśka jest świetna na Woch,Boch,bretke,orki,lizaki,inne vc,wszelkiego rodzaju LT i wiele innych.Jak dla mnie wrajty w dużym stopniu wystawia się dla niej.Baśka może brać na challenga co częst dużo daje ,a jej stand and shoot przeważnie rozwiązuje problem kowbojów z kosmicznym sv i magicznymi atakami.
Varden pisze:Kilka razy mi się zdarzyło, że 5-ty wraith mi się do kombatu nie mieścił i żałowałem, że wziąłem Banshee.
Przecież nie musisz jej dostawiać do CC jeżeli nie chcesz.
Obrazek

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Rulebook str 65.

Command się zawsze dostawia do walki.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

+ 1 do wszystkich co są za Banshee

Dodam od siebie tylko, że plusem ogromnym Banshee (przynajmniej aktualnie) jest to, że może krzyczeć gdzie chce, po marszu, po spalonej szarży, do kombatu w którym walczy, jak nie walczy to do innych kombatów. Statystycznie nic może i nie robi, ale nie zawsze na smoku ktoś ma magiczne ataki, przyjmujesz challenge banshee i stoimy, ty mu krzyczysz i dociągasz posiłki.

PS. to staraj się tak wymanewrować przeciwnika, żeby nie miał Ld od Lorda, z pewnością się da to zrobić w większości przypadków, 12" to nie tak dużo jednak.

PS.2 Command musi być z przodu zawsze, nie masz wyboru Gregor :) odsuwasz jak odmówisz challenge, albo z braku zasięgu
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Jednego nie rozumiem. Dlaczego wszyscy chcecie krzyczeć chalenge Banshee przeciwko smokowi zamiast wypłacić mu ataki z 4 wraithów?

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Varden pisze:Dlaczego wszyscy chcecie krzyczeć chalenge Banshee przeciwko smokowi zamiast wypłacić mu ataki z 4 wraithów?
Jak już to z trzech i Basi. Poza tym smok nakopie do dupy tym wraciaką , a one nic mu nie zrobią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

Racja z tym komandem :oops: ,ale i tak można w niektórych przypadkach zrobić tak aby baśka nie miała zasięgu :) .
Obrazek

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Przeczytaj sobie dokładnie jak się szarżuje skirmishem. To czy baska ma zasięg czy nie to nie ma znaczenia. Zawsze idzie do pierwszego szeregu.

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

Tak jak wiekszość, ja tagrze baśki używam zawsze. . .bo w wielu sytuacjach można nią sobie siedzenie uratować. . .ogólnie przydaje się :)
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gregor pisze:Racja z tym komandem :oops: ,ale i tak można w niektórych przypadkach zrobić tak aby baśka nie miała zasięgu :) .
i tak ją musisz wtedy wrzucic do przodu

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Dajcie już spokój tym zasadom, Varden nie o to pyta..
Jeżeli chodzi o wraithy, to dla mnie tylko bez banshee. Jest po prostu za droga, a jednostki na stołach mają zbyt wysoki Ld.
Wolę zresztą wypłacić dodatkowe 3A S5 zamiast "straszyć wyciem". A champion w koszcie 75 pkt to skandal.
Te punkty wole już zutylizować na klocek 20 zombiaków. Zrobią na pewno więcej.

Pozdrawiam

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

za czesto widziałem rzut 2x 6 na krzyk banshee w blodka/smoka, zeby sądzić, ze nie jest warta swych punktów :D

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

mina przeciwnika bezcenna, kiedy Lord wypada z siodła :-) za wszystko inne zapłacisz kartą InvocationOfNehek :D
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Dzięki za pomoc Flu =D> .
Vard, spadamy stąd. #-o #-o #-o
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Bonhart
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Bonhart »

Wriathy bez baśki? Ostatnio zdjąłem feniksów + mag 3 z baśką! Krzyk zabija 2 turę wcześniej, potem jeszcze 3. To jest 5 drogich modeli!
"Poddaj się i służ mi za życia lub giń i bądź mym
niewolnikiem po śmierci."


.......................................Hrabia Vlad von Carstein

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

prawdziwy wielbiciel nekrofili 8) , ostatni post 2010 czerwiec =D>
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ