Chwalmy się jakie to rzeczy potrafią nasze trupy

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chwalmy się jakie to rzeczy potrafią nasze trupy

Post autor: JarekK »

a co powiesz o drógim z trafianiem na 3+/4+ hatem ranieniem na 2+ ??? przydatne bydle :D a drakenhoff moze sobie przechodzić tam gdzie akurat jest potrzebny :twisted:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Ja ostatnio uczę się grać na kawie co by ograć system 2xGhule + 1xGG + 1 BK + 1BK :D Jak wielka jedna rodzina niezłą młóckę robią razem :D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

zapodaj rozpę
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Na ostatniej bitwie na 12k ( VC+DE vs WoCH + TK po 3k każda ) 3 razy wjechał wicher nie śmierci, stawiając kolejno 3 klocki duchów w okolicach 9-10 woundów kazdy. Jeden oddział duszków złamał oddział 50 grasantów khorna z cepami i dogonił je na 5 calach, a reszta pięknie poblokowała 2 oddziały warriorsów. Dopiero teraz doceniłem siłę i możliwości tego czaru :)

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Wczorajsza bitwa z WoChem... 2-ga tura i do warpa wciągnęło Lorda Genia przez co zaczęła się sypać armia... po pierwszym sypaniu Z Wratów został jeden ale gdy zaszarżował Hellsteed to dzięki temu wraciakowi zyskałem +1 do CR od boku i wygrałem starcie i Hellsteed pogonił Herosa na dysku. Później przez dwie tury nie sypnął się i jeden wraciak w 5-tej turze pogonił cały klocek Worriorów Khorna :!: Full Epic :!: :twisted:
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

W mojej pierwszej bitwie wampirami na Woch bohaterem został bezapelacyjnie Varghulf :D
Zjadł Demonicznego Księcia i poprawił Helenką ;)

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Skoro już tak sie pucujecie to i ja coś skrobne.

Wczoraj rozegrałem bitewke na 2800 z Danonami.
Grałem sobie na smoku :D

W 2 turze zaszarzowałem smokiem klocek 6x cycków i oczywiscie zjadłem w 2 tury combata (tzn. 5+1),
a w 3 turze była szarza smoczycy z klepaczem vs herosi i danony na raptem 16"
Oczywiscie nie doleciał bo po co - w turze przeciwnika poszła pita i smok spadł - został tylko vampir, który w ostatnich 2 pełnych turach uratował cały mecz - sam zjadł: klocek horrorów z 2 heraldami + flamery.

Na koniec bitwy został mi tylko Lord i wynik 6:14 :)

PS.
Zostałem tylko oszukany, bo 2x Varg nie mógł sie przebić przez 6x psów: kolega nie miłosiernie zdawał na 10 Wardów jakieś 7 i wsumie po 3combatach Vargi sie sypneły :(

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

a'propos warga, to w ostatniej grze z nowymi orkami przetrwałem nim szarżę 12 Savage Boar Boysów, i w 3 tury ich wyrżnąłem :p
warg za 175>>oddziału za ~450 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

gerald_tarrant pisze:a'propos warga, to w ostatniej grze z nowymi orkami przetrwałem nim szarżę 12 Savage Boar Boysów, i w 3 tury ich wyrżnąłem :p
warg za 175>>oddziału za ~450 :mrgreen:
co prawda to prawda :) Varg po prostu musi mieć dzień, są takie bitwy gdy szybko schodzi a są takie, że na polu bitwy jest nieoceniony :) Ja nie zapomnę jak w przepiękny sposób w dwie tury zdjął imperialnego lorda na war altarze :)

Kahen
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Kahen »

Banshee w odpowiedzi na szarże necrońskiego lorda :oops: wróć Lorda Tom Kingów zakrzyczała go. Fartownie wyrzuciłem dwie szóstki. No a potem upiory zjadły WarSphinxa. A w między czasie ghule z lordem generałem usiekły kobry.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Kahen pisze:A w między czasie ghule z lordem generałem usiekły kobry.
Jak to "uciekły" :shock: ?!
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Malak pisze:
Kahen pisze:A w między czasie ghule z lordem generałem usiekły kobry.
Jak to "uciekły" :shock: ?!
Ke ? Przeczytaj co cytujesz i co napisałeś #-o :mrgreen:

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

:mrgreen:

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Goglem pisze:
Malak pisze:
Kahen pisze:A w między czasie ghule z lordem generałem usiekły kobry.
Jak to "uciekły" :shock: ?!
Ke ? Przeczytaj co cytujesz i co napisałeś #-o :mrgreen:
:oops: buhehehe :mrgreen: o masz, ale gafa :P będę musiał sobie kupić okulary ^^ wybacz ;P
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Bonhart
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Bonhart »

Lordzik na smoku z kopią autohita i red frur zdjął 6 dragon knightów w jednej tuż combatu.
Przeciwnik miał fajną minę gdy ten sam pan wpadł w tyłem swords masterów. Tam został do końca gry, ale i tak ubił z połowę.
"Poddaj się i służ mi za życia lub giń i bądź mym
niewolnikiem po śmierci."


.......................................Hrabia Vlad von Carstein

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

na 7 ed zasady rozumiem, bo takie złożenie w 8ed to dobry hardcore jest :wink:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

misha pisze:na 7 ed zasady rozumiem, bo takie złożenie w 8ed to dobry hardcore jest :wink:
No fakt, wolę jednak combo : Red fury + Inifinite hatred + Beguille + Ogre Blade

A tak btw jak to jest z kopią z autohitem ? W momencie szarży masz wiadomo +2 do siły z autohitem, a w drugiej turze CC standardowe 5 siły lorda bez autohita tak ?


A propos chwalenia się jeszcze :
na wczorajszej bitwie 34 zombie z sztandarowcem i muzykiem zaatakowani z boku złamali puszkę lorda chaosu na molochu :D Niestety zombie nie mogą gonić...

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

uściślenia:
Kiedy działają magiczne lance? Czy tylko w szarży? Zwykłe lance mają zasadę, że działają tylko, kiedy model szarżował - w następnych rundach walki są odkładane, zaś model używa broni zwykłej. Jednak zasada ta nie dotyczy lanc magicznych - zgodnie z RB, model musi zawsze używać broni magicznej, jeśli ją posiada. Dlatego lance magiczne są używane przez model we wszystkich rundach walki, choć oczywiście bonus +2 do siły przysługuje tylko przy szarży.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

na wczorajszej bitwie 34 zombie z sztandarowcem i muzykiem zaatakowani z boku złamali puszkę lorda chaosu na molochu :D Niestety zombie nie mogą gonić...
medal z ziemniaka dla gracza który lordem puszką wpakował się w bok oddziału zombie... co on myślał, że się przebije?
Co z tego że nie mogą gonić 34 zombie to 6D6 S2 ran powinno być:) chyba że słabo rzuciłeś, albo stałeś w hordzie...

@Azg
A jak masz lancę ognistą to w 2 turze nie masz Flaminga? Azg no weź pomyśl :wink:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

misha pisze:
@Azg
A jak masz lancę ognistą to w 2 turze nie masz Flaminga? Azg no weź pomyśl :wink:
Oj po to właśnie jest to forum, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości jeśli takowe są. Nawet jeśli Tobie to pytanie wydaje się beznadziejnie idiotyczne to inny może woleć się upewnić czy tak jest na pewno (zwłaszcza, że wfb jak wiadomo ma pełno durnych zasad) i nie musisz od razu być taki zgryźliwy.

ODPOWIEDZ