Vampirzy fluff

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Re: Vampirzy fluff

Post autor: Kap »

To napisalem ze krew lub sline :p. Krew w sensie napojenia a slina w sensie ugryzienia.

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Tak, wampir daje ghoulowi napić się swojej krwi = crypt horror.

Note: W warhammerze nazywa się to Blood Kiss i nikt nie wie jak to się wykonuje, ponieważ to jest tajemnica i każdy wampir wykonuje to inaczej.

Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Ryosuke »

Wampiry podobno ukrywają się często w różnych miastach i społecznościach.Czy możliwym jest by jakieś znajdowały się na ulthuanie?
I stąd 2 pytanie czy były przypadki a by wampirem był elf?
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

Azurix pisze:Tylko w Warhammerze zamiana w Wampira nie występuje przez ugryzienie jako takie, ale przez napojenie wampirzą krwią. Crypt Horrory według fluffu powstały właśnie w ten sposób, że Ghule zostały napojone wampirzą krwią z tego co kojarzę, więc coś czuję że jak takiego Zombie będzie się chciało przemienić w Wampira, to wyjdzie z tego jakiś mutant po prostu :)
w nastepnej edycji zobaczymy jak gw interpretuje zombiaka pijacego wampirza krew ;)

LajoN31
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LajoN31 »

Bedzie crypt zombie/zombie horror z T4 i WS 2 za 5 pkt a wtedy szkielety przestana byc grywalne :-D

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Azurix pisze:Tylko w Warhammerze zamiana w Wampira nie występuje przez ugryzienie jako takie, ale przez napojenie wampirzą krwią. Crypt Horrory według fluffu powstały właśnie w ten sposób, że Ghule zostały napojone wampirzą krwią z tego co kojarzę, więc coś czuję że jak takiego Zombie będzie się chciało przemienić w Wampira, to wyjdzie z tego jakiś mutant po prostu :)
Nie tylko. U Ann Rice jest podobnie.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Co myslicie o crypt ghulach z ogrów? Mam pomysl na konwersje ogrow na crypt ghule.
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Miałem identyczny pomysł i rozmawiałem o tym z paroma osobami. Dowiedziałem się, że jeśli robić taką konwersję, to najlepiej jedynie z "Żorżów". Generalnie sam pomysł na takie coś wydawał mi się ciekawy ze względu na obecność Ogrów kiedyś w armii Imperium, która to najbardziej narażona jest na Wampiryzm. Dodatkowo można olać "Fluff" oryginalnych Crypt Horrorów i podejść do tego tak: Człowiek Kanibal -> Ghul, Ogr Kanibal -> Crypt Horror, tylko dochodzi się do pewnej małej sprzeczności związanej z faktem, że Ogry i tak tych ludzi jedzą. Ostatecznie zrezygnowałem z tej koncepcji na rzecz stylizacji Blood Dragonów, w której bestie jak Crypt Horrory, Vargheisty, czy nawet Varghulf, będą w pewien sposób poganiane lub trzymane na łańcuchach przez odpowiednio konwertowane modele Wampirów, więc wolę używać oryginałów :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Azurix pisze:Miałem identyczny pomysł i rozmawiałem o tym z paroma osobami. Dowiedziałem się, że jeśli robić taką konwersję, to najlepiej jedynie z "Żorżów". Generalnie sam pomysł na takie coś wydawał mi się ciekawy ze względu na obecność Ogrów kiedyś w armii Imperium, która to najbardziej narażona jest na Wampiryzm. Dodatkowo można olać "Fluff" oryginalnych Crypt Horrorów i podejść do tego tak: Człowiek Kanibal -> Ghul, Ogr Kanibal -> Crypt Horror, tylko dochodzi się do pewnej małej sprzeczności związanej z faktem, że Ogry i tak tych ludzi jedzą. Ostatecznie zrezygnowałem z tej koncepcji na rzecz stylizacji Blood Dragonów, w której bestie jak Crypt Horrory, Vargheisty, czy nawet Varghulf, będą w pewien sposób poganiane lub trzymane na łańcuchach przez odpowiednio konwertowane modele Wampirów, więc wolę używać oryginałów :)
Mi się orginały nie podobaja a nie znam odpowiednikow innych firm wiec nad ogrami mysle :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

No to może myśl coś w kierunku Gorgerów :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Azurix pisze:Miałem identyczny pomysł i rozmawiałem o tym z paroma osobami. Dowiedziałem się, że jeśli robić taką konwersję, to najlepiej jedynie z "Żorżów". Generalnie sam pomysł na takie coś wydawał mi się ciekawy ze względu na obecność Ogrów kiedyś w armii Imperium, która to najbardziej narażona jest na Wampiryzm. Dodatkowo można olać "Fluff" oryginalnych Crypt Horrorów i podejść do tego tak: Człowiek Kanibal -> Ghul, Ogr Kanibal -> Crypt Horror, tylko dochodzi się do pewnej małej sprzeczności związanej z faktem, że Ogry i tak tych ludzi jedzą. Ostatecznie zrezygnowałem z tej koncepcji na rzecz stylizacji Blood Dragonów, w której bestie jak Crypt Horrory, Vargheisty, czy nawet Varghulf, będą w pewien sposób poganiane lub trzymane na łańcuchach przez odpowiednio konwertowane modele Wampirów, więc wolę używać oryginałów :)
Jeśli ogr zjada człowieka, to nie jest to kanibalizm tylko mięsożerstwo. Kanibalizm będziesz miał jak ogr zje ogra (co też się chyba nierzadko trafia). :wink:

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Fuxiorr pisze:Co myslicie o crypt ghulach z ogrów? Mam pomysl na konwersje ogrow na crypt ghule.
Mam takowe, aczkolwiek przerobione na zombie-ogry po prostu (wystające bebechy, kregosłupy i takie tam). Fluffowy opis crypt horrorów jest dla mnie tak głupi i absurdalny że nie chciałem do tego nawiązywać.

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Assur pisze:Fluffowy opis crypt horrorów jest dla mnie tak głupi i absurdalny że nie chciałem do tego nawiązywać.
Masz rację. Ja jednak lubię mimo wszystko oryginalne modele, a poza tym wplatając do oddziału swoją stylizację w postaci "Fillerów" Wampirów-Poganiaczy, nie chcę dodatkowo kombinować z innymi modelami samych Cryptów, bo będzie wyglądać jak Prox :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ