jak składacie swoje wampiry?

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Re: jak składacie swoje wampiry?

Post autor: Burack »

True :D

Ale tak mi brakuje taniego biegacza w Wampirach taki jak 6/7 edycyjny wolf form... :cry:

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Burack pisze:Ja gram na piechotnym lataczu

BSB
Save 2+
Ward na ogien

Additional Hand wepon

Latanie
Beguile

jest niezły 5 ataków z 5 BSB i ward na ogien. W sam raz na płonących kowbojów maszynki fasty albo hordy z flamingami ( np Witchki)
Ciekawe rozwiązanie.

Rozważyłem sugestie Bojka i doszedłem do wniosku, że Kowboj musi mieć następujące rzeczy:
1. Pewne trafienie i zranienie. Szczególnie względem maszyn, ponieważ były takie sytuacje, że przez pechowy rzut na trafienie maszyna ostała się na jednej ranie, a IMO siła 5 całkowicie wystarczy.
2. Ochrona przed fire, stompami i zwykłymi atakami. 1+ i 2++ na fire wydaje mi się rozsądnym rozwiązaniem
3. Silne uderzenie na coś twardego. Oczywiście Szarża na Abomkę to czyste samobójstwo ale mając siłę 8 można coś zdziałać.

I tutaj się zastanawiam nad magią (Death, Shadow czy LoV) oraz czy nie lepiej dać mu Furii zamiast ASF, ponieważ i tak trafia i rani na 2+.
...Who dares wins...
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

trafiać można wg tabelki na 3+ normalnie, chyba, że masz +1 to hit z mieczyka
re-roll z vanhelsa podnosi statystykę ale nadal jest to w większośći 3+ nawet jak fear obleją

1+/2+ armour save możesz mieć tylko ze zbroją albo na barded nightmare :) zbroja to brak ptk na magiczną broń, koń to brak Look Out Sir o ile nie grasz na kawalerii a jak zrobisz go jeszcze BSB z brakiem look outa to dobry cel dla armat hyhy :D

chyba, że go wsadzać do Dire Wolves, ale te to szybko i tak padają od zwykłych pestek więc to żadna ochrona.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Hardy pisze: Vampire @ 222
1 lvl (i tu mam dylemat), HA, Shield, B. Nightmare.
Quickblood
Beguile

SoStriking
Dragonhelm
Luckstone
PoStrength
Misha mówię o tym Panu ;)
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

masz 4 ataki, trafiasz na 3+ ranisz na 2+ (jeśli chodzi o witchki)
on ma 3 szeregi sztandar ty masz sztandar i -1 do sypania z bsb, czyli z automatu przegrywasz na -2. a nóż wydelec wbijesz 1 ranę i sypiesz się o 1. i tak 2 razy i masz po BSB za 350 pkt. słaby deal.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Rozważyłem sugestie Bojka i doszedłem do wniosku, że Kowboj musi mieć następujące rzeczy:
1. Pewne trafienie i zranienie. Szczególnie względem maszyn, ponieważ były takie sytuacje, że przez pechowy rzut na trafienie maszyna ostała się na jednej ranie, a IMO siła 5 całkowicie wystarczy.
2. Ochrona przed fire, stompami i zwykłymi atakami. 1+ i 2++ na fire wydaje mi się rozsądnym rozwiązaniem
3. Silne uderzenie na coś twardego. Oczywiście Szarża na Abomkę to czyste samobójstwo ale mając siłę 8 można coś zdziałać.
A jakie masz założenia dla owego kowboja? Poza byciem kosztowną szpilą?
masz 4 ataki, trafiasz na 3+ ranisz na 2+ (jeśli chodzi o witchki)
on ma 3 szeregi sztandar ty masz sztandar i -1 do sypania z bsb, czyli z automatu przegrywasz na -2. a nóż wydelec wbijesz 1 ranę i sypiesz się o 1. i tak 2 razy i masz po BSB za 350 pkt. słaby deal.
Zapomnieliście o atakach klocka piechoty+supporty. Zakładam, że nie przeżyłby własnej szarży. Chyba, że będzie atakował z flanki - +2do CR(flanka i szarża). Brak supportów więc może go od razu nie zabiją....O ile nie ma tam jakiegoś ciekawego herosa(heroiny?) który zechce go zakołkować. I nie za 350 a za jakieś 250. Jak ktoś planuje trzymanie kowbojem klocka piechoty samotnie bohaterem unstable....cóż. =D>
Ostatnio zmieniony 27 mar 2014, o 12:23 przez Asmodai, łącznie zmieniany 1 raz.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

jeśli nie będzie zagrożenia z drugiej strony, czyli musisz mieć jakąś kontrę to oddział robi reforma na stubbornie po walce i masz już przód, pytanie czy się będzie opłacać przeciwnikowi to zrobić
ale jak przegra to nie ma frenzy na wiedzmach
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Burack
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Burack »

to po 1. po 2 nie nie mozesz kims takim wbijac w kazdy klocek chodzi glownie o ekipy z flamingiem (dla warda 2+).

Po 3 wbijasz tylko w wypadku gdy masz szanse na kontre w kolejnej turze na twoich warunkach.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

po 2 nie nie mozesz kims takim wbijac w kazdy klocek chodzi glownie o ekipy z flamingiem (dla warda 2+).
A jak takiej ekipy nie ma?
Po 3 wbijasz tylko w wypadku gdy masz szanse na kontre w kolejnej turze na twoich warunkach.
To oczywiste, tylko biorąc pod uwagę powyższe to nieco specjalizuje te 200+ punktów.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

odebrałem, że kolega Burack również sceptycznie podchodzi do kwestii takiego kowboja :)

oj tam, każdy gra jak lubi, jak masz przeciwników takich, że masz jakąś pewność, że wystąpi określone połączenie to pewnie warto takiego czy innego kowboja stworzyć

chociaż imo nie jest to coś uniwersalnego jak pegaziska w Dark Elves czy Saurusy w Lizakach, czy nawet OnG na dzikach/pająkach
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Wampir Lord:
pancerz+tarcza,
furia, -1ld, Beguile
miecz z ASF, ward 4+, Dragonhełm, potek siły
4level

co sądzicie?

chodzi mi głównie by wampirek sie bił i nie blokował mi 2xhexy(dlatego nie ma QB+furia), kompromis pomiędzy uderzeniem i siłą. Szkoda że potek działa tylko na turę, ale sądzę że jeden twardy kluczowy kombat wystarczy. Zastanawiałem się jeszcze czy:
a.) nie dać mu w ogóle pałki magiczne(witajcie HE na dragonbanner)
b.)dać mu +1do hita, bo to prawie zawsze pewne 2+, a przerzuty z magii można mieć w miarę pewne.
ward 4+, SV i do tego przydupasek przy nim ;)

WK z Nighshround, pancerz tarcza, luckstone. Kolega ma dawać wiadomo ASL w styku do Lorda i niwelować siłę.


ewentualnie taka wariacja na delikatnego chłopaka:
ward 4+, -1hit, potek siły, biting blade
furia, -1ld, beguile, +2WS.
4level, shield

chłopak trafiany od WS dopiero WS 5 trafia go na 5+(poniżej na 6), z S5 ma -3 do SV co jest juz w miare na puszki. Potek wiadomo na mocną torpedę. Oczywiście jako przydupas WK z nightshroundem.

w ogóle z takich moich przemyśleń to jeszcze poruszana była kwestia kowboja wampa na maszyny/strzelców...ja zaproponowałbym to:

vampir 1level:
-1to hit, +1do hita, potek of foolhardines,
lot, fear incarnate,
shield,

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

pokaż rozpiskę, a nie jednego gościa bo on ma współgrać z rozpiską a nie sam zabijać wszechświaty.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

temat rozpiski jest gdzie indziej ;) tutaj jest temat "jak składacie swoje wampiry" :)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

To w takim razie bardzo słaby wampir który dobrze bije sie w jednym combacie. Nie wart swojej ceny.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Co waszym zdaniem lepiej wziąć ? Mam około 180 pkt na zbyciu.

6 Hexów
Varghulfa
BlackC
czy może coś innego ?
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Nie wiem co jest w rozpie, ale z tego co podałeś wybrałbym spirit hosty, 3-4 bazy.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie wiemy jaki format, co innego masz w rozpie. Jednostki w rozpisce powinny ze soba wspołdziałać. Jedna uzupełniać słabości drugiej.
Nie wybiera sie jednostek bo tak.
Co masz w rozpisce?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

JarekK pisze:Nie wiemy jaki format, co innego masz w rozpie. Jednostki w rozpisce powinny ze soba wspołdziałać. Jedna uzupełniać słabości drugiej.
Nie wybiera sie jednostek bo tak.
Co masz w rozpisce?
Format 3K
VLord 4lvl
2x Necro 1lvl
2x TB
Szkielety
Ghule
Zombie
2xDWolves
2xFellBats
Grubasy
Vargheisty
TerrorG
Mortis
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

masz różne jednostki super... dalej nie wiem jak wygląda rozpiska, ilość, upgready, przedmioty.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Lord ma pewnie 4 level magii i +1Wound a z przedmiotów Black Periapt

a poważnie to jak warto podawać szczegóły, bo skąd inni użytkownicy forum mają wiedzieć o masz w środku czy Lord jest na magię czy do Walki czy do Niczego :D
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ