nowe Vampire Counts 8ed [update w pierwszym poście]

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Re: nowe Vampire Counts 8ed

Post autor: Kefas »

Azgaroth pisze: Teraz można tylko z niepokojem oczekiwać co zrobią z Imperium, Krasiami, Bretką i WE (jeśli te kodeksy w ogóle wyjdą)...Ja już się cieszę na nowy kodeks, jakikolwiek by nie był...przeraża mnie tylko ilość kasy jaką trzeba będzie wydać :)
za rok będzie kolejny nowy book do vc :twisted:

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

kilka luźnych spostrzeżeń i przemyśleń:
- engine wybucha gdy straci wszystkie woundy, ale przecież każdy gracz VC będzie starał się go leczyć by nie stracić tak cennej jednostki, więc ten efekt wydaje się być mało realny. no chyba, że nie będzie można leczyć engina...
- TK nie mogą leczyć bohaterów. wydaje mi się, że u VC jedyną możliwością leczenia bohaterów będzie zdolność 'hunger' oraz sygnaturka.
- chodzą plotki, że ghule dostaną regenerację (6+) ale nie będzie można ich leczyć. obawiam się, że regeneracja i leczenie będą się nawzajem wykluczać...
Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

@wru - to nie graj, na 99% nie będzie przymusu wystawiania tego w armii. Każda sytuacja inna niż jeden vampir rzucający z minimalnej liczby kostek ten sam czar dopóki przeciwnikowi skończą się kostki dispela lub stwierdzi "dobra, pierdole, niech wejdzie" jest imo korzystna.
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Shinue pisze:- TK nie mogą leczyć bohaterów. wydaje mi się, że u VC jedyną możliwością leczenia bohaterów będzie zdolność 'hunger' oraz sygnaturka.
- chodzą plotki, że ghule dostaną regenerację (6+) ale nie będzie można ich leczyć. obawiam się, że regeneracja i leczenie będą się nawzajem wykluczać...
To chyba najbardziej zaboli VC. Brak możliwości leczenia herosów i ghouli może być kluczowe.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Shinue pisze:kilka luźnych spostrzeżeń i przemyśleń:
- engine wybucha gdy straci wszystkie woundy, ale przecież każdy gracz VC będzie starał się go leczyć by nie stracić tak cennej jednostki, więc ten efekt wydaje się
Armaty i katapulty?
Efekt będzie miał miejsce częściej niżby gracze VC chcieli :P
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

O w morde, dopiero teraz doczytałem, że wybuch rani też wlasne jednostki :D No to faktycznie gromadzenie armii wokół tego cuda może być ryzykowne :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

JaceK pisze:Armaty i katapulty?
Efekt będzie miał miejsce częściej niżby gracze VC chcieli :P
zgadza się. ale wielkie BUM uwalnia się tylko przy straceniu ostatniego wounda w wyniku dubletu na mroczna aurę.
oczywiście armatki pomogą przyspieszyć ten moment ;)

my tu sobie gadu gadu a w kilka dni po wydaniu booka któryś z topowych polskich graczy VC wykmini jakąś monotematyczną rozpiskę na której będzie grała cała Europa :mrgreen:
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Shinue pisze: zgadza się. ale wielkie BUM uwalnia się tylko przy straceniu ostatniego wounda w wyniku dubletu na mroczna aurę.
Nie byłbym tego taki pewien. Opis nic o tym nie mówi, jest tylko napisane, że wybuch po dostaniu ostatniego wounda, nie ma nic na temat źródła tego wounda.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Shinue pisze:
JaceK pisze:Armaty i katapulty?
Efekt będzie miał miejsce częściej niżby gracze VC chcieli :P
zgadza się. ale wielkie BUM uwalnia się tylko przy straceniu ostatniego wounda w wyniku dubletu na mroczna aurę.
oczywiście armatki pomogą przyspieszyć ten moment ;)
:mrgreen:
Jak dla mnie z opisu wynika, że Mortis wybucha po straceniu ostatniego wounda w jakikolwiek sposób :)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Hehe, no to chyba się skomplikowało parę kmin :mrgreen:

Niemniej jednak, prawdopodobnie to cuda zejdzie z krasiami/imperium w max 2/3 turze, 2d6 hitów z s2/3 dupy nie urywa. W sumie, jak na to patrzę, to te dwie nowe machiny to tak jakby dzwonek i fura u skavenów. Tylko jest taki problem, że VC nie mają sztormówy :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

Ma ktoś tego White Dwarfa z VC w pdfie?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Andrzej pisze:Tylko jest taki problem, że VC nie mają sztormówy :D
poczekaj na zasady wskrzeszania. Bo jak sie okaze, ze te 6 ran trzeba wjebac w jedna ture, bo potem wszystko wraca to nie jest tak zle

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No tak, w sumie te wszystkie nasze dywagacje są guzik warte, dopóki nie poznamy najważniejszego elementu, magii. Ale wątpię, żeby można było leczyć te machinki więcej niż 1 wound na czar, zwłaszcza patrząc na nowe wskrzeszanie TK. No nic, trzeba wytzrymać jeszcze te parę dni do nowych przecieków :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Podwys pisze:Ma ktoś tego White Dwarfa z VC w pdfie?
Raczej nie ma szans, zwłaszcza że ten WD wychodzi 04.01. Sam nie wiem, jak Ci którzy udostępnili niektóre skany do netu weszli w jego posiadanie :)

Awatar użytkownika
Podwys
Oszukista
Posty: 839
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Podwys »

A wiadomo juz kiedy będzie oficjalna premiera?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Podwys pisze:A wiadomo juz kiedy będzie oficjalna premiera?
na 99% - 14.01

Caledor19
Oszukista
Posty: 841

Post autor: Caledor19 »

A ja tak sobie mysle ze skoro trzeba zdac LD przed strzalem w ta maszynke to jak to bedzie wygladalo z maszyna? Dziala nie maja Ld wiec teoretycznie wchodzi natychmiastowo efekt 6 :?:
Warhammer to nie jest sport

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

dziala nie hituja wiec zasada covenu nie dziala na takie maszyny.

poza tym maszyny uzywaja ld zalogi

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Andrzej pisze:To chyba najbardziej zaboli VC. Brak możliwości leczenia herosów i ghouli może być kluczowe.
IMO bardzo mało prawdopodobne, ponieważ Lore Attribute daje możliwość po udanym rzuceniu zaklęcia zregenerowanie jednej rany czarodziejowi lub modelowi w 12". Idąc tym tropem chciałem zauważyć, że Vampir jest czarodziejem. W TK masz zupełnie inną zasadę w Lore Attribute i wyraźnie wymienione w AB, że żaden charakter (i jego wierzchowiec) nie może zostać uleczony przez żaden czar/przedmiot/inny bajer (o ile dobrze zrozumiałem). Uważam, że możliwość wskrzeszania/regenerowania jednostek zostawią takie samo jakie było. Piechota D6 (plus jakieś bajery), a reszta po jednym. Sądze, że jedyne co zabiorą Ghoulom to możliwość wskrzeszenia ich ponad stan.

Z innej beczki: fajną opcją byłoby, że jak nasz Vampir rzuci 6 na "hunger" to w następnej turze będzie pod wpływem Frenzy...(takie tam z nudów ;P). Dodatkowo jestem bardzo ciekaw jakie VampirePowers zostawią, które zmienią i jakie będą nowe...
...Who dares wins...
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Malak pisze:Z innej beczki: fajną opcją byłoby, że jak nasz Vampir rzuci 6 na "hunger" to w następnej turze będzie pod wpływem Frenzy...(takie tam z nudów ;P). Dodatkowo jestem bardzo ciekaw jakie VampirePowers zostawią, które zmienią i jakie będą nowe...
Taa, po czym nie zda ld i wpakuje się solo w horde WL albo w hydre :mrgreen:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Zablokowany