Vampire Counts po 8 edycyjnym Army Booku

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: Vampire Counts po 8 edycyjnym Army Booku

Post autor: Daw »

Syraf pisze:jak zauwzyliscie albo i nie liga zadecydowalaz ze z vamiprzej sygnaturki nie mozna leczyc bohaterow poza rzucajacym czar. Pisze tutaj aby zapytac jak wy to widzicie? wedlog ligi nie mozna leczyc bohaterow na podstawie ressurecting fallen wariors gdzie jeat tak zaznaczone jednak moim zdaniem jest jakas roznica miedzy wskrzeszaniem a leczniem ran. Przykladem byloby to ze sygnatorka nie moze wskrzesic szkieleta czy zombi lecz tylko uleczyc stracona rane wiec dzialoto tylko na modele z wieksza iloscia woundow . Dla tego zastanawiam sie czy jest to sluszna decyzja chocby dla teog ze w IoN jest zaznaczone zewedlogtej zasady a w sygnaturce juz nie. Co o tym myslicie ?
Napisz to jeszcze raz tylko w języku Polskim...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

JarekK pisze:CZy ktoś z was myślał o kawalerii? Czy mozna sobie ja odpuścić do 9ed?
ja myślałem i nawet grałem. Ciężko z defensami bez tej regeny sie dochodzi ale mozna taki deathstarowy kloc Black knightów zrobic bo calkiem sporo sie ich wskrzesza, tyle ze niestety piechota hordowa z S>5 bardzo cie boli, chyba ze bys mial tam 3 wampiry z red fury wsadzone to wtedy na prawde przeciwnik moze nie miec czym oddac a kloc sluzy jako bunkier. ;p

ale tu cos ciekawego zlozylem na 2400, na kawie ocencie ;p
Unnamed2400 Pts - Vampire Counts Army
1 Vampire Lord @ 553.0 Pts
General; Lore of Vampires; Level 4 Wizard; Heavy Armour; Shield; barded nightmare
Beguile [15.0]
Red Fury [50.0]
Quickblood [30.0]
Sword of Strife [40.0]
Dragonhelm [10.0]
Talisman of Endurance [30.0]
Potion of Strength [20.0]

1 Vampire @ 285.0 Pts
Battle Standard Bearer; Magic Level 2; Lore of Vampires; Heavy Armour; barded nightmare
Red Fury [50.0]
Sword of Might [20.0]
Dawnstone [25.0]
Enchanted Shield [5.0]

1 Vampire @ 265.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Vampires; Lance; Heavy Armour; Shield; barded nightmare
Aura of Dark Majesty [25.0]
Fear Incarnate [20.0]
Obsidian Amulet [30.0]
Scroll of Shielding [15.0]
Ironcurse Icon [5.0]

40 ghouls @ 410
30 Zombies @ 95.0 Pts
6 Dire Wolves @ 48.0 Pts
6 Dire Wolves @ 48.0 Pts
12 Black Knights @ 387.0 Pts
Barding; Lance; Heavy Armour; Shield; FCG
Razor Standard [45.0]
2 Fell Bats @ 32.0 Pts
3 Vargheists @ 138.0 Pts
3 Vargheists @ 138.0 Pts

Total Army Cost: 2399.0
także jest 0-14 killsów od dużego wampira, 0-8 małego i 0-4 drugiego malego
bardzo dobra ochrona 2 wampirow- 1+save i 5+ ward oraz 1+save przerzucany

dodatkowo oddział ma AP co baaaardzo podnosi skutecznosc walki z czyms opancerzonym
przy tylu atakach
Ostatnio zmieniony 9 lut 2012, o 16:26 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

wybacz ale pisze z telefonu i nie posiadam Polskich znakow, a jezeli Cie to tak bardzo razi to przykro mi ale musisz to przeczytac w takiej postaci albo poprostu nie odpowiadaj

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

Klucilem sie o to z Assurem i Shinem na turnieju w Paradoksie w ndz. To ze nie mozna leczyc innych characterow z sygaturki wynika z jakiegos zapisu z AB do Wampirow. Nie pamietam dokladnie bo bylem lekko zaprawiony jak mi ten zapis Tomek pokazywal :) Wdg tego akapitu character nie jest modelem... Bylo to dla mnie nielogiczne w niedziele i ciagle nie jest :/
Obrazek

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

dla mnie tez jest to nie logiczne dla tego poruszylem temat . podejrzewam ze pokazywali Ci wlasnie zasade Ressurecting fallen warriors i tam faktycznie jest zapis o tym ze bohaterowie nie moga odyskiwac woundow ale znow ta zasada juz na samym poczatku naklada pytanie czy to nie jest wyjatek

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

@Syraf

Czy przypadkiem nie chodzi Ci o Lore Attribute ? Bo nie dziwie się, że IoN nie można leczyć herosów. Masz wyraźnie napisane, że jeżeli nie ma jakiejś specjalnej umiejętności lub przedmiotu to bohater nie może zostać "uleczony".
...Who dares wins...
Obrazek

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

racja oczywisciechodzi o lore atribute nie wiem czemu napisalem sygnatorka

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

Malak pisze:Czy przypadkiem nie chodzi Ci o Lore Attribute ? Bo nie dziwie się, że IoN nie można leczyć herosów. Masz wyraźnie napisane, że jeżeli nie ma jakiejś specjalnej umiejętności lub przedmiotu to bohater nie może zostać "uleczony".
true
Obrazek

Awatar użytkownika
Nazroth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Kontakt:

Post autor: Nazroth »

Nie można leczyć charakterów, jeżeli nie jest to wyraźnie napisane - a atrybut jasno określa, że można - "Wizard" jest hero i może, przecież to jest napisane w opisie sygnatury. W innych opisach jest unit/units.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ale rzucajacy cza rmoze leczyc siebie samego. to jest jasno postawione w opisie. Nie moze innych bohaterow, bo nie jest napisane, ze moze

Awatar użytkownika
Nazroth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Kontakt:

Post autor: Nazroth »

Widzisz - jest napisane, jako friendly model - a nie friendly unit. Wg. mnie kwalifikuje się to pod 'specifically stated otherwise'. W przeciwnym wypadku poza herosami ze zdolnością Hunger, nie da się leczyć (w żaden sposób) UNDEAD herosów w tym AB. A to już jest idiotyczne:) W całym AB nie ma (nie wliczając the hunger) zasady, która by bardziej w 'specifically stated otherwise' pozwalała na leczenie herosów...

Syraf
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: True Legion Kraków

Post autor: Syraf »

idac tym tokiem mozna zalozyc ze bohaterowie nie sa modelami .. a w zasadzie gdzie czy lore atribute nie podchodzi w tym wypadku wlasnie pod ten specialny czar ktory moze leczyc?

Awatar użytkownika
Nazroth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Kontakt:

Post autor: Nazroth »

No mi o to właśnie chodzi - że to jest jedyna rzecz podchodząca pod opisany w Ressurecting fallen warriors paragraf. "The Hunger" nie jest ani spellem, ani magic itemem, dlatego się nie liczy. A zatem JEDYNĄ zasadą, spełniającą wymóg ''unless specifically stated otherwise' jest w tym armybooku Lore of the Vampires attribute. Nie ma fjuuta, żywy, czy tam umarły, czy też nieumarły - nikt nie przekona mnie, że to działa inaczej i nawet nie zdziwił bym się, gdyby GW uznało to za tak łopatologiczne, że nie ma potrzeby zamieszczać tego w FAQ...

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

To uściślenie jest dokładnie tym czego gracze (jak sądzę wszystkich armii) sobie nie życzą - w sensie tak bezmyślnego RAW-owego uściślania...
Beznadzieja chłopaki. Zamiast myśleć i kierować się również instynktem, z klapkami na oczach RAW-owo interpretujecie zasady i to w dodatku nie tak jak wszyscy... uważacie, że friendly model NIE JEST charakterem to ja już nie mam pytań. To do LS było.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nazroth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Kontakt:

Post autor: Nazroth »

Swoją drogą sam fakt możliwości healowania wounda na wizardzie tworzy precedens, załamujący zasadę zabraniającą healowania charakterów.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

To dość przygnębiające, że próbuje się reinpretować taką oczywistość. Takie kombinowanie i cięcia na dziko służą tylko tym, którzy boją się, że VC na jakimś turnieju spiszą się dobrze. FAQ pewnie wyjaśni kwestię atrybutu i hitowania z vanhelsa Hexami.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

zgadzam sie z przedmowcami.
shino, barb czy jestescie w stanie podac sensowne argumenty popierajace taka dezycje LS? jakies poparcie przy innych zasadach tego typu moze?
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Tym bardziej że część LS ma świadomość że GW uściśli to inaczej, więc po co robić na złość VC na parę tygodni, pod bazyla??

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

tłumaczenie będzie takie - nie było wyraźnie napisane blablabla
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Nazroth pisze:Widzisz - jest napisane, jako friendly model - a nie friendly unit. Wg. mnie kwalifikuje się to pod 'specifically stated otherwise'.
czy model == bohater?
bo jesli nie to nie jest to napisane wprost, ze mozna go leczyc. W koncu hero nie w oddziale to tez unit. hero na covenie to tez unit.

a i da sie leczyc herosow UNDEAD w tym AB. Wystarczy, ze rzuca czar a z sygnaturki moga sobie uleczyc sami rane

Zablokowany