Pytania o zasady 8ed VC

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Pytania o zasady 8ed VC

Post autor: wru »

wraciaków nie ma już w rarach?
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Sry za zaśmiecanie, ale czy bohaterowie bez zasady vampire sypią się normalnie i nie mogą normalnie marszować?

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Wszystko o nowych VC.
Jeżeli bardzo chcecie - to odblokuję stary temat.
Obrazek

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Czy bohater z Lore of Vampires ale mający Level 0 lub niemający żadnych czarów może przejąć armię po śmierci generała?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Kamil.Sz pisze:Czy bohater z Lore of Vampires ale mający Level 0 lub niemający żadnych czarów może przejąć armię po śmierci generała?
If at the start of any of your turns following the death of the General there is one or more friendly Wizards on the table who knows the spells from the Lore of Vampires, no unit in the army needs to take this Leadership test - the Wizards powers are sufficient to sustain the Undead for now.
Jak dla mnie nie. Gdy bohater "osiągnie" level 0 przestaje być jak dla mnie magiem, zapomina wszystkie czary które znal na początku bitwy i nie może pełnić funkcji generała. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę :)

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Zapis jest wg mnie jasny, mag który stracił czary już ich nie zna ;p więc nie może utrzymywać armii

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

Tak. Ale magiem formalnie dalej jest (na potrzeby np. channelowania, miscasta 8-9).

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Tak. Ale utrzymywanie wymaga znajomości czarów specyficznie.

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Czekam jeszcze na booka więc zapytam tutaj.
Czy plusy z upgrejdu Engine kumulują się ?? jeżeli wystawie 2 Engine ??
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

All Wizards (friend or foe) within 12” of one or more models with a Blasphemous Tome gain a +2 to their castng
nie kumulują się, jakby się kumulowały to by było inaczej sformułowane
tak jak Aura of Dark majesty "one or more" -1 do Ld będzie raz
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Czy wszystkie eteryki mogą przechodzić przez oddziały? Czy tylko hexwraity?

Awatar użytkownika
Marchewa
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Marchewa »

Mam pytanie.
Walczy Wampir - atakuje pierwszy zabija 1-2 modele. Następnie otrzymuje 2 rany i ginie. W tej samej walce.
Czy na koniec walki jeżeli rzucę 6 to zgodnie z zasadą Hunger odzyskuje 1 Wounda czy już nie rzucam bo zginął Wampir ?

The Hunger: Whenever a character with this special rule kills one or more enemy models in close combat, roll a D6 at the end of the Close Combat phase. On the roll of a 6, the character recovers a single Wound lost earlier in the battle.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Marchewa pisze:Mam pytanie.
Walczy Wampir - atakuje pierwszy zabija 1-2 modele. Następnie otrzymuje 2 rany i ginie. W tej samej walce.
Czy na koniec walki jeżeli rzucę 6 to zgodnie z zasadą Hunger odzyskuje 1 Wounda czy już nie rzucam bo zginął Wampir ?

The Hunger: Whenever a character with this special rule kills one or more enemy models in close combat, roll a D6 at the end of the Close Combat phase. On the roll of a 6, the character recovers a single Wound lost earlier in the battle.
Hmm ciekawy przypadek ale wydaje mi się że nie - rany zostają odzyskane jeśli wampir utracił wcześniej jedną lub więcej ran. Ale jak dla mnie efekt tej zasady nie wskrzesza wampira który zdążył już zginąć przed zakończeniem CC.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Kołata pisze:Czy wszystkie eteryki mogą przechodzić przez oddziały? Czy tylko hexwraity?
tylko Hexy mają zasadę Soulrider

+1 Azg
nie ma wampira na stole to kim chcesz wykorzystać zasadę, zabrałeś model ze stołu, to nie Ring of Carstein.

PS dokleiłem magic itemy w temacie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

Nie mam jeszcze booka więc nie wiem, można Corps Carta wsadzić do unitu piechoty, tak jak kiedys mozna było ?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Myter z całym szacunkiem ale ogarnij się i używaj tego orzeszka który masz na żyłce między uszami.
Jaki tym ma CC? Chariot - to teraz sobie zobacz w RB czy charioty możesz dołączać do oddziałów.

Spec zasady i typy podałem, tylko brać i czytać a nawet to ciężko? #-o
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Odnośnie Marszowania (dostałem dzisiaj ksiąke do reki) przeczytałem że:

(...) cannot make march moves unless they are within 12" of the army General (or have the Vampiric special rule), in which case they can march as usual (...)

Czyli wynika z ksiazkowego opisu ze sytarczy ze jaki kolwiek Vampir bedzie w 12" i oddział bedzie mógł marszowac.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

:shock:

przeszłoby chyba jeszcze że jak w oddziale siedzi wampir to mogą marszować ale gdzie ty w tym 1 zdaniu wyczytałeś taką informację?

tłumaczenie:

nie mogą maszerować jeśli nie są w 12" od generała armii (lub mają specjalną zasadę Vampiric) w innych wypadkach mogą
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Marszować mogą tylko i wyłącznie jednostki w zasięgu 12" od generała i takie która mają zasadę vampiric. Modele z vampiric mogą maszerować same ale nie przekazują tej zasady jednostkom dookoła oraz takim w których wampiryczny model się znajduje :)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

ale można zrobić tak: pomaszerować jednostkami wokół generała, następnie przemieścić się generałem w kierunku nieporuszonych jeszcze jednostek, odmierzyć 12 cali i pomaszerować nimi. w ten sposób znacznie zwiększamy zasięg maszerowania.

mnie zastanawia inna kwestia. w oddziale zginęło mi połowę fellbata, to mogę wyleczyć go z atrybutu, ale jak zginął mi cały fellbat to już nie?
Obrazek

ODPOWIEDZ