Rozpiski 8ed - 2k+ Turniejowe ETC/PKS/Inne

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Re: Rozpiski 8ed - 2k+ Turniejowe ETC/PKS/Inne

Post autor: Smiechu »

Zamiast Mortisa ja bym dal Terrora.
Teraz będzie Hero Hammer, więc i misiek sie bardziej przyda.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

@Akaderson, Miszak, Bojek.
Cienkie jak barszcz te wasze rozpy. :mrgreen:
Tylko na tyle wyobraźni was stać. :mrgreen:
Blisko blisko ale moja składa was do zera :mrgreen:
Akadera jest najbliżej ale mnóstwo drobiazgów masz do poprawy ;)

Jestem w ciężkim szoku jak zluzowali wampy. :shock:

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

zniecierpliwością czekam na twoje wygranie masterów :D
powiedz na którym będziesz to specjalnie przyjadę patrzeć zamiast grać i mogę ci piwko donosić, w końcu couching kosztuje :wink: za darmo nic nie ma

w sumie to nawet nie kminiłem jakiejś rozpiski na to ETC, nie bardzo mam czas, a jak mam chwile to dłubię się w makietach albo maluję
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

misha pisze:zniecierpliwością czekam na twoje wygranie masterów :D
powiedz na którym będziesz to specjalnie przyjadę patrzeć zamiast grać i mogę ci piwko donosić, w końcu couching kosztuje :wink:
Yeaaa no to dawaj powsadzamy sobie ;)
Odezwał się lamus co nawet lokala nie wygrał ;)
A do rzeczy zauważyliście jedną rzecz?
Zwróćcie uwagę wszystkie rozpy vc jakie pojawiły się w nowym drafcie w zasadzie składaję się z tego, że są rzeczy mast bi. Odnosze wrażenie, że schematy wyprały nam mózgi. :mrgreen:
W efekcie mast bi:
klepacz, 4lvl, death, grube, mortis + reszta różnych drobiazgów.
sprowadza się to do tego, że dołożono klepacza najczęściej strzygę bo jest 50% lord.
Tfujjj co za stonka....
To już Barb na szybko pierdyknął coś lepszego. Trzy latające strzygi :mrgreen:
Dawaj Miszak pospamuj coś to zapodam ci przykładową rozpę ciutkę inną ;)

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Zwróćcie uwagę wszystkie rozpy vc jakie pojawiły się w nowym drafcie w zasadzie składaję się z tego, że są rzeczy mast bi. Odnosze wrażenie, że schematy wyprały nam mózgi. :mrgreen:
I nie tylko.
Patrząc na odpowiedź mishy dotyczącą ataków z supportu odnoszę wrażenie, że wyprało też jajca.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

No z tymi atakami z saportu nie jest tak wesoło. Ma sporo racji. Wiele oddziałów składa naszych koksów. Wbrew pozorom na masowe ataki są ciency. Ale to każdy w sumie klepak wiadra ataków z kb lub poisonem się boi.
Mata rozpę na szybko. Oczywiście trzeba by dopracować ale w zasadzie jak się uprzesz to oddajesz jakieś śmieszne punkty. Grasz na remis a część armii po prostu wciągasz =P~

4 Karabiny Vampire Counts Army :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Vampire Lord, General; Level 1 Wizard; Lore of Vampires; Great Weapon; Heavy Armour; ShieldThe Other Trickster's Shard Talisman of Preservation, Nightshroud, Red Fury, Hellsteed
Vampire Lord, Level 4 Wizard; Lore of Undeath; Heavy Armour; Shield, Red Fury, Quickblood, Giant Blade, Dragonhelm, Dread Knight, Hellsteed
Vampire, Magic Level 1; Lore of Undeath; Lance; Heavy Armour, Obsidian Lodestone, Charmed Shield, Quickblood, Dread Knight, Hellsteed
Vampire, Magic Level 1; Lore of Undeath; Heavy Armour, Enchanted Shield, Sword of Anti-Heroes, Quickblood, Dread Knight, Ironcurse Icon, Hellsteed
Necromancer, Magic Level 1; Lore of Undeath, Book of Arkhan
104 Zombies, Standard; Musician
20 Zombies, Standard; Musician
20 Zombies, Standard; Musician
20 Zombies, Standard; Musician
20 Zombies, Standard; Musician
11 Black Knights, Barding; FCG, Banner of Swiftness
Models in Army: 197
Total Army Cost: 2400.0

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@4kabarabiny
oj tam od razu powrzucać :) to z sympatii
zauważ, że publicznie rozpiski zawsze wrzucają ludzie którzy niespecjalnie celują w jakieś ligowe trofea
praktycznie nigdy nie pojawiają się rozpiski graczy z top ligi i słusznie a co pozostali kminią to raczej kwestia bardzo drugorzędna
zresztą rozpiska przecież sama nie gra, rozpiski ETC były ogólno dostępne i każdy mógł taką rozpą pocisnąć turniej dowolny

@Asmodai
ja się staram chronić generała i tyle, zwłaszcza, że sam ma w tamtym układzie ASL a nie ASF czy inicjatywe, a moje cojones zostaw mi

EDIT: ten 4 lev Lord będzie musiał pojedynki wyzywać, bo ma równą Ld jak generał, zdaje się powinna być większa, ale pomysł spoko, tylko wymaga konkretnych modeli i duuużo zombich, ja bym się bał dużej kuźni, spore ryzyko imo taki deathstar
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Receptury pełnej na herosów nie zapodałem ;)
Pewnie, że dstar jest ryzykowny.
Rozpa ma bonus bo grając na remis oddajesz tam 280p.
A zombi możesz połączyć w duże kloce. I generalnie grasz def na kontrę. Stoisz i wskrzeszasz. Jeżeli ktoś niepotrzebnie zaryzykuje i utknie w zombich no to cienko to widzę. Klepaków można poskładać inaczej. Dla mnie plus jest taki każdy składa śmietnik, jeden składa większość rzeczy, razem składają bardzo dużo.
Ot teoryhammer :mrgreen:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Przypominam, że nie można wyszarżować wiecej niż 1 herosem z oddziału na raz.
Kawaleria w VC ssie po same kuleczki na wszystkich singlach. Jest dobra na drużynówki jak się możesz dostawić do jakiejś armii. Testował ją Śmiechu dwa lata temu cały sezon, ja mu nie wierzyłem i grałem tym ostatni sezon. Jakby była jakaś kawaleria w corach to można by było pomyśleć.
Black knightów jest o wiele za mało. 11 to wcina 1 tura strzelania czegokolwiek.
Klepacz bez warda to nie klepacz.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

o mnom mnom mnom :) pysznie powiedziane

hmm szkoda, że psy nie są kawalerią :D możnaby upchać chłopaków w Dire Wolves haha
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

I generalnie grasz def na kontrę. Stoisz i wskrzeszasz.
4 karabiny - to chyba nie tym.
Black knightów jest o wiele za mało. 11 to wcina 1 tura strzelania czegokolwiek.
Przyjmijmy, że nawet wytrzyma turę strzelania - na przykład w pewien sposób ustawi knightów tak, by minimalizować straty od maszyn. Przeciwnik może nie być głupi i wiedzieć, że blokując 1lev. inwokację i jeden 4lev summon może zablokować mu uzupełnianie strat - krzywdzić na odległość nie ma czym, a nikt się nie zbliży do oddziału z czterema klepaczami. 2 tur strzelania nie wytrzyma na bank, chyba, że będzie miał wybitne szczęście lub mało ogarniętego przeciwnika. Nie przy graniu na kontrę - musiałby się ruszyć od razu w pierwszej rundzie i pochować ich za jakimś terenem. Jak takowego nie ma - odda sporo punktów.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

to nie ma co rozkminiać, ta rozpa jest słabiutka.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Oczywiście zakładacie, że wszystko do tej kawy będzie waliło od pierwszej tury :)
To powiedzcie mi, która armia rozwala to ze strzelania w turę?
Testował ją Śmiechu dwa lata temu cały sezon, ja mu nie wierzyłem i grałem tym ostatni sezon.
No tak to jest niepodważalny argument. Mi się nie udało więc i każdemu innemu również ;)
Z tym klepakiem bez worda to przesadziłeś. Czym wg Ciebie tak ot go składasz skoro to nie klepak? Innego strzygę może od razy pomińmy. Bo na pewno wiele rzeczy go składa ;)
2 tur strzelania nie wytrzyma na bank
Tu się zgodzę. Więc rozumiem spadnie kawa za jakieś 300 p. Czy herosi również? I oczywiście zakładacie, że reszta armii stoi i nic nie robi :mrgreen:
BTW nie wiem czy zauważyliście?
4lv może mieć np death ;)
Jeden mały wampir mniej to prawie 10bk ;)
Ale rozumiem 21 z herosami również nie da się grać. Bo:
Kawaleria w VC ssie po same kuleczki na wszystkich singlach. Jest dobra na drużynówki jak się możesz dostawić do jakiejś armii. Testował ją Śmiechu dwa lata temu cały sezon, ja mu nie wierzyłem i grałem tym ostatni sezon.
;)
Jednym słowem nikt tak nie gra więc do dupy ;)
Na pewno da się i w większości przypadków ugrywasz remis ;)

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Oczywiście zakładacie, że wszystko do tej kawy będzie waliło od pierwszej tury
Bo to jedyne do czego można sensownie walić. Chyba nie oczekujesz, że będą debilnie strzelali w zombie?
To powiedzcie mi, która armia rozwala to ze strzelania w turę?
DE, HE, Imperium, Dwarfy. To tak na początek. Chadecja, TK, O&G i Skaveny przy odrobinie szczęścia i przy odpowiedniej kompozycji armii również.
Więc rozumiem spadnie kawa za jakieś 300 p.
Nie musi cała. Po 7mym łundzie zaczyna się robić nerwowo, bo każdy kolejny potencjalny strzał z maszyny może cię kosztować ponad 200pkt lub więcej.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Bo to jedyne do czego można sensownie walić. Chyba nie oczekujesz, że będą debilnie strzelali w zombie?
O ile nie jest schowana.
DE, HE, Imperium, Dwarfy. To tak na początek. Chadecja, TK, O&G i Skaveny przy odrobinie szczęścia i przy odpowiedniej kompozycji armii również.
O ile z odpowiednio złożonymi DE, DF, WE się zgodzę to z resztą armii trochę przesadziłeś. Jak reszta armii weźmie mocny szuting nie weźmie wielu innych mocniejszych rzeczy.
Po 7mym łundzie zaczyna się robić nerwowo, bo każdy kolejny potencjalny strzał z maszyny może cię kosztować ponad 200pkt lub więcej
To fakt.
Tylko nie oszukujmy się tych maszyn wbrew pozorom nie ma tak dużo. Zazwyczaj maks 4 plus dwa oddziały typu łuki ;)
Anyłej nie wiem skąd przekonanie, że wagon bk się nie sprawdzi. Jakoś wagony HE, DE, Imp, Bret działają bez większego problemu ;)
Bk są dobrzy, tani, mają swoje minusy ale i niezaprzeczalne plusy. Będąc w korach to było by przegięcie.
Cory vc są jednymi z najmocniejszych w grze.
Ale ok - to zdejmijmy małego wampa i wstawiamy kolejnych 7bk.
Taki wagon z jednym klepakiem to problem.
Z trzema latającymi w środku, jeden 4lvl Death. Na pewno da się grać ;)

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Zazwyczaj maks 4 plus dwa oddziały typu łuki ;)
W zupełności wystarczy.
Jakoś wagony HE, DE, Imp, Bret działają bez większego problemu ;)
Jak ktoś ma jazdę w corach to sobie z niej wagony może robić.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

W zupełności wystarczy.
:shock:
2xklopa + 2xorganki ok - boli.
4xkanon ok - boli.
Reszta to już tak nie bardzo ;)
Np 4xbolce - sześciopak - na bliskim to 4-5 łundów.
Z 20 x łuczników na bliskim (bs4) spada 1-1,5 bk.
Oczywiście nadal zakładamy, że wszystko wali na ołpengrandzie bez indajrektów i misfajerów :wink:
Jak ktoś ma jazdę w corach to sobie z niej wagony może robić.
A co za różnica? Skoro w większości jeżeli nie w każdej rozpie dstar kawy masz jeden? 8)
Ach te schematy :wink:

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Biorę w ciemno Twoja rozpe moimi TK na nowy draft (mam 2 warianty i obydwa zabujczo skuteczne na dystansie >24")
Masz jeszcze jeden mega defekt tej rozpy: brak scrola.

A granie na kawie dalej jest zajebiste.
Po prostu nie macie jaj by tym grać.
Jarek powiedzial że grałem sezon na BK: W moim odczuciu grałem niemal 1.5 roku i rozpa cały czas ewoluowała, aż do pamiętnego DMP gdzie zrobiłem rozpa na 14 BK i 18 hexach 92 DP.

Fajne są Twoje kminy Konradzie, ale potrzeba to oszlifowac jeszcze na papierze, a później w praktyce.
Nie słuchaj tych dzieciaków.
Kiedy Ty zaczynales grać w WFB to oni jeszcze nie wiedzieli że jest wogole coś takiego, a co po niektórzy na gowno mówili papu.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

O właśnie :)
Pewnie, że trzeba doszlifować. I na pewno ograć na nowy draft.
Natomiast skreślanie kawy całkiem bo tak i chuk jest tak samo błędne imho jak założenie, że masz nią na chama rwać do przodu.
Kto powiedział, że kawą trzeba napór? Gram def z kontrą, na niekorzystne armie się kampię na remis itd. Trafiam coś z górki to jazda.
Bo to tak trochę jak ludzie twierdzili, że ccart to śmieć dopóki nie zaczął tym Gąska grać.
Owszem w 8ed generalnie wagony kawy straciły bo pojawiły się hordy elitarnej piechoty. Na nowe zasady wagon bk plus 3 latających klepaków = na bank da się tym grać.
BTW Po zdjęciu najmniejszego wampa bk robi się 17 i starcza na necro z ds do dużych zombi. 4lvl dostaje death ;)
Nie słuchaj tych dzieciaków.
Kiedy Ty zaczynales grać w WFB to oni jeszcze nie wiedzieli że jest wogole coś takiego, a co po niektórzy na gowno mówili papu.
no nie przesadzaj taki stary to jeszcze nie jestem. Ale fakt trochę tych zmian było i imho meta zmienia się w momencie gdy ktoś wpadnie na nową kminę i zaczynają się zmieniać rozpy.
Oczywiście na pewno są skuteczniejsze złożenia VC. Teraz to już w ogóle czacha paruje od możliwości. Ale twierdzenie, że kawa nie jest trendi to przesada.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Jak już szlifujemy na poziomie rozpy....
Units cannot be more than 450 points at the point of roster creation.
BTW Po zdjęciu najmniejszego wampa bk robi się 17
I robi się też nielegalnie, chyba, że zdejmiesz coś z FCG lub płachtę. O 3 punkty. Sugeruję muzyka.

ODPOWIEDZ