Nareszcie - Nagash w 9ed.

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Assur
Oszukista
Posty: 781

Re: Nareszcie - Nagash w 9ed.

Post autor: Assur »

A tak w ramach fluffowej ciekawostki dodam, że jednym z generałów Nagasha jest bezimienny "great enchanter" z gór szarych - to chyba taka aluzja do Drachenfelsa, klasycznej postaci z książek i RPGa WFB.

Noctus
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Noctus »

O losie!

Gdyby dodali jako jednego z Motrarchów Drahenfelsa (któremu summa summarum nie tak daleko do potęgi Nagasha) to było by spełnienie marzeń. W sumie Mortarchów jest 9: Neferata, Manfred, Vlad, Arkhan, Krell. Zostaje 4 bezimiennych. Ciekawe kim oni są?

Gdyby wydali Drahenfelsa, natychmiast przemalował bym całą armię :D Chociaż... Drhenfels był także demonologiem. A Nagash walczy z inwazją. Zatem, czyżby Czarnoksiężnik się wreszcie określił?

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Ciekawe kim oni są?
Walach Harkon
Dieter Helsnicht
Luthor Harkon
Nameless (mój typ: Drachenfels)

Dodam tylko że nie wszyscy mortarchowie "dożyli" końca 1go tomu.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

Ciekawe co zrobili z Abhorash'em...bo z tego co pamiętam to Walach był jego uczniem...
...Who dares wins...
Obrazek

Noctus
Pseudoklimaciarz
Posty: 31

Post autor: Noctus »

Ciekawe, dzięki Assur za listę!

Abhorash'a nie załączyli, najpewniej dlatego, że jako jedyny wyzwolił się z więzów wampiryzmu. Zatem dlatego go nie uwzględniono.

Znamiennym, że pominęli Zachariasza i Gashnaga. Jakoś Helsnicht nie jest dla mnie superbohaterem undeadów :) Chyba, że z sentymentu do 4 i starszych edycji przywołali starych bohaterów. No a Harkon? Ja rozumiem - Vampire Cost i tak dalej - ale też jakoś blado wypada w tak zacnym gronie.

IMO znalazło by się kilku bardziej godnych uwzględnienia bohaterów w miejsce tych dwóch...

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Książka odnosi się do Walacha jako do "first of the Blood Dragons", Abhorash zatem został jakby w ogóle pominięty.
Zachariasz natomiast chciał postawić się Nagashowi za co został zniszczony. Nameless opisany jest jako "once-great enchanter". Luthor zgodził się bardziej z nudów niż z jakiegoś konkretnego powodu. Vlad zgodził się dołączyć tylko dlatego, że Nagash mógł też wskrzesić Isabellę <3
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Duszki są absolutnie zajebiste. Hmmm... Kolejna trójka do moich gotowych chyba pięciu czy sześciu podstawek...
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

InkubPendragon pisze:Duszki są absolutnie zajebiste. Hmmm... Kolejna trójka do moich gotowych chyba pięciu czy sześciu podstawek...
Dla mnie też są zajebiste :D ... zanim się o nich dowiedziałem chciałem robić własne ale jak te zobaczyłem to odrazu chciałem kupić
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Klepczar
Plankton
Posty: 4

Post autor: Klepczar »

Odoamar pisze:dziwne te podstawki trochę wyglądają na 50x75 a nie na 100x150 ( bo na takiej jest chyba nagash )
Ma ktoś już tych poruczników?
Wiadomo na jakich są podstawkach?



Gdzie jest napisane że summoningowane modele nie mogą mieć magicznych przedmiotów/banerów?

Skarabek99
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź/Kruszów

Post autor: Skarabek99 »

Te nowe duszki wyglądają jak driady We :D
Armie:
TK - 3500 pkt

Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Kamyk »

Klepczar pisze:Gdzie jest napisane że summoningowane modele nie mogą mieć magicznych przedmiotów/banerów?
W opisie summoningu napisane jest, że mogą brać upgrejdy z ich army list entries. O magicznych przedmiotach nic nie ma.

Klepczar
Plankton
Posty: 4

Post autor: Klepczar »

po prostu pod wpis "any options listed"

podciągnąłem tekst "may take magic baner..."

który jest niby w opcjach niektórych unitów...

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

Skarabek99 pisze:Te nowe duszki wyglądają jak driady We :D
chciałem wlasnie napisać to samo. Box Dryad i są 4 podstawki duszków :)

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Ktos juz zna wymiary podstaki pod modele jezdzcow
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

przeczytałem ten Lore of Undeath i jakoś wcale tak kolorowo to nie wygląda
limity punktowe na przyzwane oddziały są dosyć małe, potrzeba znaczników z lore atrybutu, żeby zwiększyć wartości punktowe możliwych do przyzwania modeli, za każdy znacznik +10 ptk

przyzwanie piechoty
9+ za maks 50 ptk
14+ za maks 100 ptk
monstrous piechota
16+ za maks 150 ptk
warbeasts or swarms
10+ za maks 75ptk
monstrous beasts
16+ za maks 150ptk

single character
10+ za maks 65 ptk
single monster, single chariot, single war machine
24+ za maks 200ptk
cavalry, monstrous cavalry, chariots
16+ za maks 150ptk

w 1 turze ciężko tu przyzwać 10 Black K :) trzeba nazbierać znaczników
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5104
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

racja racja. bardziej wydaje mi się po prostu kwestia odginania ile chcesz, zbierania znaczników, a pozniej w 4-5 turze przyzywasz coś "dużego". Lore ewidentnie stworzony bardziej pod SC z EOT, choć jeden nekrosik pewnie się sprawdzi z tym ;)
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja jakoś nie czuję mocy tego lore, brakuje czaru który jest game-breakerem. Na turę i tak wchodzą dwa słabe czary albo jeden mocniejszy, tworzenie odginaczek niby fajne ale nie urwiesz w ten sposób żadnych punktów przeciwnikowi.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

żeby szybko nazbierać znaczników trzeba mieć więcej magów z tym lorem tylko, że jeśli najmniejszy czar wchodzi na 9+ to 2 lev necro rzucając z 2 kości jest na granicy statystyki, z 3 żeby mieć niemal pewność wejśćia

1 lev necro musiałby rzucać z 3 kości

przy Nagashu ten lore ma sens, bo z bazy masz 3x większy zasięg i 3x większe ptk czyli Nagash może zrobić od razu 450 ptk kawalerii
bez tego bydlaka deko bez sensu jak dla mnie, już lepiej popychaczki młócić i lore of death

@Stan
no przy 36" zasięgu z nagasha, jesteś w stanie zagrozić w 1 turze parkowi maszynowemu przeciwnika
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

Nagash potraja tylko lore of undeath, raise dead zostaje z normalnym zasięgiem.
Ja jakoś nie czuję mocy tego lore, brakuje czaru który jest game-breakerem. Na turę i tak wchodzą dwa słabe czary albo jeden mocniejszy, tworzenie odginaczek niby fajne ale nie urwiesz w ten sposób żadnych punktów przeciwnikowi.
Generalnie fakt, aczkolwiek wyczarowanie terrogheista tuż przed jakimś Daemon princem czi innym drogim pojedynczym modelem ma fajny potencjał. Albo mortisa w 5tej turze by się zdetonował w środku wrogiej armii. Tylko że w obu wypadkach trzeba najpierw pozbierać znaczniki, więc tak z automatu to się nie uda.

Przy innych czarach (swarmy, bohaterowie) zauważcie że można przyzywać eteryków, aczkolwiek to i tak tylko trochę lepsze odginaczki.

Tylko Nagash się wybija przy tym lorze, no ale po to kosztuje 1000 pktów.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2014, o 10:38 przez Assur, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ