Undead Legion - dyskusja / rozpiski

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Re: Undead Legion - dyskusja / rozpiski

Post autor: Huss »

A nie grales czyms podobnym na WTC? Zadowolony z listy? Sprawdzily sie ghoule - nie wolales szkieletów?

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Z największej zmiany to grałem na takim klocu ghuli ostatnio i kminiłem troszke nad jego buildem i jedna rzeczy która imho obowiązkowo na nim to eternity gem, wtedy może się bić z wszystkim i nawet takiego omena na solo zajebuje.
Co do tego co robson pisze to ja bez bsb bym więcej niż 5 spawnów nie brał, bo to tylko strata punktów jest bo oni tego frenzy na 9 nie zdadzą i to jest pewne. No i w sumie to na ghulach vanguard bo inaczej to nie widze sensu brać tego klocka jak on do walki po 4rech turach dojdzie(z vanguardem jest zagrożeniem od pierwszej, bez od 3ciej).
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Dzięki za pomoc i podzielenie sie doświadczeniami.

Będę wdzieczny za pomoc w doszlifowaniu poniższej listy:

805 - Vampire Count Master, General, The Dead Arise, Wizard Master, Occultism, Halberd, Light, Armour, Arcane Knowledge, Destiny's Call, Dragonfire Gem, Unholy Tome
430 - Necromancer Master, Wizard Master, Evocation, Necromantic Staff
410 - Barrow King, Battle Standard Bearer, Heavy Armour, Shield, Unliving Shield, Hero's Heart, Basalt Infusion, Dusk Forged, Skeletal steed
(1645)
133 - 8x Dire Wolves, C
133 - 8x Dire Wolves, C
250 - 20x Skeletons Light Armour, Shield, M, S, C, Banner of the Relentless Company
250 - 20x Skeletons Light Armour, Shield, M, S, C, Banner of the Relentless Company
140 - 21x Zombies, M
(906)
430 - Dark Coach
430 - Dark Coach
380 - 10x Wraiths
190 - 5x Spectral Hunters
515 - 5x Vampire Knights, M, S, C, Flaming Banner
(1945)
4496 pts

Zastanawiam sie jeszcze czy nie wyrzucić kilku rzeczy Necromantic Staff, Flaming Banner i 1 Zombie, zastępując 10 Wraiths i 5 Spectral Hunters dwoma 9 Wraiths :)

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Huss pisze:Dzięki za pomoc i podzielenie sie doświadczeniami.

Będę wdzieczny za pomoc w doszlifowaniu poniższej listy:

805 - Vampire Count Master, General, The Dead Arise, Wizard Master, Occultism, Halberd, Light, Armour, Arcane Knowledge, Destiny's Call, Dragonfire Gem, Unholy Tome
430 - Necromancer Master, Wizard Master, Evocation, Necromantic Staff
410 - Barrow King, Battle Standard Bearer, Heavy Armour, Shield, Unliving Shield, Hero's Heart, Basalt Infusion, Dusk Forged, Skeletal steed
(1645)
133 - 8x Dire Wolves, C
133 - 8x Dire Wolves, C
250 - 20x Skeletons Light Armour, Shield, M, S, C, Banner of the Relentless Company
250 - 20x Skeletons Light Armour, Shield, M, S, C, Banner of the Relentless Company
140 - 21x Zombies, M
(906)
430 - Dark Coach
430 - Dark Coach
380 - 10x Wraiths
190 - 5x Spectral Hunters
515 - 5x Vampire Knights, M, S, C, Flaming Banner
(1945)
4496 pts

Zastanawiam sie jeszcze czy nie wyrzucić kilku rzeczy Necromantic Staff, Flaming Banner i 1 Zombie, zastępując 10 Wraiths i 5 Spectral Hunters dwoma 9 Wraiths :)
Hexy są fajne ale chcą się raczej bić ale same mało co zrobią, więc potrzebują wsparcia. Wraty potrzebują tylko wsparcia w postaci marszu/popychaczki, a gdyby ci się udało za backline dostać to będą przerażające.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Do gry domowej zaordynuje zatem poniższą listę:

805 - Vampire Count Master, General, The Dead Arise, Wizard Master, Ocultism, Halberd, Light, Armour, Arcane Knowledge, Destiny's Call, Dragonfire Gem, Unholy Tome
440 - Necromancer Master, Wizard Master, Evocation, Talisman of the Void, Sceptre of Power
410 - Barrow King, Battle Standard Bearer, Heavy Armour, Shield, Unliving Shield, Hero's Heart, Basalt Infusion, Dusk Forged, Skeletal steed
(1655)
133 - 8x Dire Wolves, C
133 - 8x Dire Wolves, C
235 - 20x Skeletons, M, S, C, Legion Standard
235 - 20x Skeletons, M, S, C, Legion Standard
165 - 22x Zombies, M, S
(901)
430 - Dark Coach
430 - Dark Coach
300 - 8x Wraiths
300 - 8x Wraiths
480 - 5x Vampire Knights, M, S, C
(1940)
4496

Jeśli macie jakieś spostrzeżenia lub uwagi co mOna poprawić qaszym zdaniem to proszę.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Ja planuję wystawić coś podobnego:
zamiast 18 wirghtów - 4 morghasty.
1 większe szkielety z ogniem

imo wrighty są dobre jak masz lahmie i witchcraft, ale nawet wtedy dałbym 1x10szt. i scroll do ochrony.

w wersji z lahmią na wózku mam do tego dużego necrosa,
cory wiadomo są wedle uznania za 25%, a reszta to:
4 morghasts,
3 knights,
3 ghasts,
10 wrights

coś z ww.wezmę na Orcze.
ghule z vanguardem
tylko strzyga, całkiem inna koncepcja.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Rozumiem, że Morghasty - Winged Reapers bierzesz dla lethal strike i skupiania uwagi przeciwnika? :)

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

dobry unit z fly i tyle.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Huss pisze:Rozumiem, że Morghasty - Winged Reapers bierzesz dla lethal strike i skupiania uwagi przeciwnika? :)
morghasty się bierze bo nie ma nic lepszego XD
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 866
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Mamut pisze:
Huss pisze:Rozumiem, że Morghasty - Winged Reapers bierzesz dla lethal strike i skupiania uwagi przeciwnika? :)
morghasty się bierze bo nie ma nic lepszego XD
2x policja w bmw?
Obrazek

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

A co szanowne państwo draństwo na coś takiego?

920 - Vampire Count Master - Wizard Master; The Occultism; Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Arcane konwledge; Eternity Gem; Death Cheater; Skeletal Steed
460 - Necromancer Master - General; The Dead Arise; Wizard Master; The Evocation; The Dead Arise; Necromantic Staff
255 - Necromancer Adept - Wizard Adept; The Alchemy; Binding Scroll

445 - 41 x Skeletons, MSC, Legion Standard
170 - 27 x Zomibies, M
165 - 26 x Zombies, M
133 - 8 x Dire Wolves, C

310 - Court of the Damned

430 - Dark Coach
430 - Dark Coach

390 - 4 x Vampire Knights, MSC
390 - 4 x Vampire Knights, MSC
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Jak dla mnie - za dużo magii. Już nawet te 11 spelli które twoich 2ch masterów ma to jest dość dużo. Ja ogólnie w blood knightów nie wierze, nawet tych ulepszonych. W rozpie testowo obecnie mam 4ke bo nic lepszego nie ma, ale raczej jako scoring niżli cokolwiek innego.

BTW
starajcie się zbytnio nie upowszechniać tego buildu szaitisa bo ściany mają oczy a zagraniczne teamy mają google translate :)
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

gołe trójki som lepsze bo tansze tak na oko.

Ah ta mistyczna magia tajnych polskich buildów, że to jeszcze żyje <3
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

A build Szaitsa to jaki?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Mamut pisze:Jak dla mnie - za dużo magii. Już nawet te 11 spelli które twoich 2ch masterów ma to jest dość dużo. Ja ogólnie w blood knightów nie wierze, nawet tych ulepszonych. W rozpie testowo obecnie mam 4ke bo nic lepszego nie ma, ale raczej jako scoring niżli cokolwiek innego.

BTW
starajcie się zbytnio nie upowszechniać tego buildu szaitisa bo ściany mają oczy a zagraniczne teamy mają google translate :)
Bez przesady, większość VC gra teraz wampirem z Arcane Knowledge. Są dwa optymalne złożenia wampira z tym blood powerem, albo na piechotę 4+/4+ Hypnotic Pendant/Night’s Crown- co niestety powoduje że musi siedzieć w gównianych corach, albo na koniku gdzie wybór jest jeszcze prostszy bo Eternity Gem i Death Cheater to auto pik od kiedy Legend of the Black King podrożał o 10 pkt.
Obrazek

Zaprojektowany
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Zaprojektowany »

Co u Wampirów nabija punkty, nie licząc magikowania i bicia przy pomocy bohaterów? Bo cała reszta wydaje mi się taka słabiutka, bez większej mocy. Jak tym grać? Może nie grałem na dobrego gracza wampirów :D

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Zaprojektowany pisze:Co u Wampirów nabija punkty, nie licząc magikowania i bicia przy pomocy bohaterów? Bo cała reszta wydaje mi się taka słabiutka, bez większej mocy. Jak tym grać? Może nie grałem na dobrego gracza wampirów :D
Coache. Poznasz dobrego vampira po rozpierdolu jaki robią jego coache. Do tego BSBk też ostro jedzie. Hexy fajnie combo szarże z innymi jednostkami.
No i prawda taka że armia wampirów dość mocno straszy, więc nawet jak z tej magii i coachami zabijesz z 2k pkt, stracisz odginki i zajmiesz obj to i tak jest to koło 16 do przodu, więc po co więcej.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

No właśnie tak się zastanawiałem co ten BSB robi w rozpach poza bonusem przy sypani się.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

ma 1+ as z re rollem 5res i 4 hp, naprawdę jest w stanie przyjąć wiele rzeczy
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Mamut pisze: to i tak jest to koło 16 do przodu, więc po co więcej.
Duh, co to za markowa mentalność :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ