Undead Legion - dyskusja / rozpiski

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Re: Undead Legion - dyskusja / rozpiski

Post autor: Mamut »

katerek pisze:No właśnie tak się zastanawiałem co ten BSB robi w rozpach poza bonusem przy sypani się.
Miałem kilka gier które on wygrał praktycznie sam. Przykład: Szarża nim w 30stke wojowników chaosu z halabardami w liniowej formacji, miał ich tylko utrzymać aż wejde tam smokiem i coachmi ale przeciwnik nie zdał liderki w drugiej turze walki i pogoniony.
Gra na EoS, razem z 2ma coachami najpierw przebił się przez 20stke piechoty miecz+tarcza potem razem z nimi wbił się w 40stke kolejnych, i nie dość że wyłączyli magię to zabił obu herosów w tym oddziale dzięki czemu przeciwnik nie zdał ld6 i pogoniony.
Gra na strzelające ogry, podstawiam bsbka pod 6tke maneaterów z poisonem i pistoletami, najpier ich przyjmuje, potem dostaje jeszcze bombardierów na tył i bok i o jeden przegrywa 5tą turę walki i ginie, co boli bo tam już był smok podstawiony, ale wyłącza z gry samodzielnie połowę armii przeciwnika.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Kolejna wariacja :P

920 - Vampire Count Master - Wizard Master; The Occultism; Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Arcane konwledge; Eternity Gem; Death Cheater; Skeletal Steed
460 - Necromancer Master - General; The Dead Arise; Wizard Master; The Evocation; The Dead Arise; Necromantic Staff
420 - Barrow King, Battle Standard Bearer, Heavy Armour, Shield, Unliving Shield, Lance, Hero's Heart, Basalt Infusion, Dusk Forged, Skeletal steed

445 - 41 x Skeletons, MSC, Legion Standard
170 - 26 x Zomibies, M
165 - 26 x Zombies, M
133 - 8 x Dire Wolves, C

310 - Court of the Damned

445 - Dark Coach, EC
445 - Dark Coach, EC

210 - 5 x Barrow Knights, MS
390 - 4 x Vampire Knights, MSC

A tak z innej beczki...Jakie wymiary mają Winged Reapery (Morghasty)? Chodzi mi pi razy drzwi o wysokość (bez tych "bioprądów" od podstawki do skrzydeł) i szerokość.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Lanca nie działa z heros heart, fyi.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Hmmm chyba wstawiła mi się odruchowo :) dzieny
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

lord na koniu ?
zamiast konia, gema, tronu i 5 BK dałbym coś do walki za te ~650 pkt. 8 spawnów np.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Courta też nie lubie, ale lord na koniu to klasa sama w sobie - praktycznie nieśmiertelny, łatwo unika niebezpieczeństwa i ma niesmowity wygar magii.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Tron ma swój urok...zwłaszcza jak zaszarżuje :)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Zaprojektowany
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: Zaprojektowany »

Jak grać na armię, które dość często są u mnie w mecie - dość osmoedycyjnie czyli 3 wielkie hordy, dwa jakieś multiwoundowe gówienka w oddziałach po 6-8 + potwor.jedno takie zagrożenie sobie poblokuje, coś tam posnajperuje, ale co dalej?

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Zaprojektowany pisze:Jak grać na armię, które dość często są u mnie w mecie - dość osmoedycyjnie czyli 3 wielkie hordy, dwa jakieś multiwoundowe gówienka w oddziałach po 6-8 + potwor.jedno takie zagrożenie sobie poblokuje, coś tam posnajperuje, ale co dalej?
Krzykacz + occ na monstera i multi woundy, kloce zwykle mają 8/10 marszu więc na ez omijasz. GG, 15:05 dla ciebie. Fajne takie gierki imho, łatwe pkt.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Tak mnie ostatnio takie coś chodzi po głowie:

920 - Vampire Count Master - Wizard Master; The Occultism; Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Arcane konwledge; Eternity Gem; Death Cheater; Skeletal Steed
470 - Necromancer Master - General; The Dead Arise; Wizard Master; The Evocation; The Dead Arise; Necromantic Staff; Potion of Strength
420 - Barrow King, Battle Standard Bearer, Heavy Armour, Shield, Unliving Shield, Lance, Hero's Heart, Basalt Infusion, Dusk Forged, Skeletal steed
225 - 20 x Skeletons, MSC, Aether Icon
405 - 3 x 20 x Zombies, M
270 - 2 x 10 x Dire Wolves
860 - 2 x 1 Dark Coach
980 - 2 x 1 Shrieking Horror
370 - 4 x Vampire Knights, MC

Total Army Cost: 4500
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Handelson
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Strefa Zero, Poznań

Post autor: Handelson »

Rozpiska ciekawa :). Niestety ponad 400 punktów za dużo. Również próbuje teraz na dwóch terrorgejstach.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Handelson pisze:Rozpiska ciekawa :). Niestety ponad 400 punktów za dużo. Również próbuje teraz na dwóch terrorgejstach.
Tyyy faktycznie chyba jakiejś zaćmy dostałem umysłowej :D jak ja to policzyłem :P

AAAaaa już wiem nie wywaliłem BSB...i wtedy będzie się zgadzało.

920 - Vampire Count Master - Wizard Master; The Occultism; Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Arcane konwledge; Eternity Gem; Death Cheater; Skeletal Steed
470 - Necromancer Master - General; The Dead Arise; Wizard Master; The Evocation; The Dead Arise; Necromantic Staff; Potion of Strength
225 - 20 x Skeletons, MSC, Aether Icon
405 - 3 x 20 x Zombies, M
270 - 2 x 10 x Dire Wolves
860 - 2 x 1 Dark Coach
980 - 2 x 1 Shrieking Horror
370 - 4 x Vampire Knights, MC

Total Army Cost: 4500
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

To teraz wywal terrora żeby wcisnąc tego bsb ;)
I wyjdzie Ci prawie rozpa Szaitisa z ETC.

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Wywal knightów i wyjdzie ci rozpa którą szaitis by grał na ETC gdyby nie rozpa laika :P
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Hehe kurna za chwile wyjdzie na to że gramy armią Szaitis Covenant :D
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

Szczerze mówiąc to w VC jest masa dobrych złożeń tylko nikt na nich nie chce grać :P
Czy to piechotna armie które dominowały pół roku temu,
czy mały smok
czy chociażby to czym ja się bardzo dobrze na DMP bawiłem, duży smok za 1000 pkt master occ z arcane + bsb + master evo + 2x coach + 5 i 6 varghaistów. Zajebiście szybka, niesamowita presja no i każda jednostka jest w stanie przeważyć szalę całej gdy.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Masz rację z tym, że patrząc na moją szafę modeli to ja powiedzmy raczkuję w VC. Jak jeszcze VG będę miał z 5 to będę mógł poszaleć. Do tego ten cholerny smok no nijak nie wchodzi na małą podstawkę :P.

Czekam na lepsze czasy aż ugryawalnią bloodline bo teraz to sipa z nimi jest straszna.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Mamut
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Kraków, ambasador "8smej Bili"

Post autor: Mamut »

katerek pisze:Masz rację z tym, że patrząc na moją szafę modeli to ja powiedzmy raczkuję w VC. Jak jeszcze VG będę miał z 5 to będę mógł poszaleć. Do tego ten cholerny smok no nijak nie wchodzi na małą podstawkę :P.

Czekam na lepsze czasy aż ugryawalnią bloodline bo teraz to sipa z nimi jest straszna.
Dragon jest dobry w miare, lord na koniku 1+4+ regena Eternity Gem Crimson rage lanca GW PW. Do tego bsb master z evo coache i 4ki bloodów Bardzo solidny napór.
Nosferatu też jest git z masterami z occ i evo z zminiejszeniem casta o 2 i zwiększaniem zasięgu.
Co do reszty... strigoi jest ciekawe ale troszkę 0/1dynkowe(na pyro jest gg). Karsztainy to gniot, lamia byłaby ciekawa ale kloce są za wolne.
Keep Calm
and
Przestań Mamucić
"Making people happy is something to be proud of, especially if you can do it by accident"
~!
177013
"You make my heart pussy go poggers!"
~Anon to PM
"Mamut Ty weź się rozpędź a ściana sama Cię znajdzie"
~Biggos

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Lepszy Crimson Rage czy Eternal Duelist na Vampirku Lordzie?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Pytanie w zasadzie o wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy. Osobiście wolę mieć większa pewność na 5 ran niż upajać się mrzonkami o 10. Dodatkowo Crimson Rage wymaga bloodlina, co zmienia całą kompozycję armii.
Obrazek

ODPOWIEDZ