początek w WFB

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
lsobota
Warzywo
Posty: 15
Lokalizacja: Czechowice/Kraków

początek w WFB

Post autor: lsobota »

Witam wszystkich serdecznie :D Dopiero zaczynam swoją zabawę w WFB. Bardzo długo zastanawiałem się nad wyborem armii i w końcu padło na VC (ten cudowny mroczny klimat :twisted: ).
Na razie moje zasoby figurkowe są bardzo skromne - jeden regiment szkieletów do tego 6x dire wolves i 2x wraiths (mam jeszcze Manfreda von Carlsteina, ale jeżeli się nie mylę, to jego legalnie można wystawić dopiero przy armii powyżej 2000 punktów). Co według moich obliczeń daje 525 punktów (625 jeżeli dołożyć obu wraithom jakieś magiczne przedmioty do maksymalnego dozwolonego limitu).

W miarę szybko chciałbym osiągnąć 1500 punktów, ale nie mam pojęcia w co inwestować? Dokupić jeszcze jeden regiment szkieletów? A może ghoule? Z herosów chodzi mi po głowie nekromanta.

Pozdrawiam,
Łukasz

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Podręcznik :)

Można grać na kilka sposobów. Warto na początku trochę po proxować i zobaczyć czy leży Ci bardziej piechota - Zombie, Szkielety, Gravy Guard.
Czy może kawaleria - BK.

Takie rzeczy jak Fell Baty, Ghule, wilki zawsze się przydaję w każdej praktycznie rozpisce.

A co do herosów. Generałem w VC zawsze musi być mag. Więc albo mały necro (na małe pts) albo Vampir (ale to już na większe pts)
Na 1.5k polecam 3xnecro (full magic power) albo 2xnecro + Vampir/Wight Lord.

Tyle przed snem (zanim położę się do trumny ;)) ) ode mnie.

Serwus.

Awatar użytkownika
Skav
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Skav »

a manfreda mozesz uzywac jako zwyklego thrala/counta/lorda

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Taki temat już tu jest. http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=812 Tam też znajdziesz moja odpowiedz na Twoje pytanie.

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Zapraszam do tematu "Od czego zacząć". Link podał Heinrich_von_Tod

Ten temat zamykam.

Zablokowany