Smok :)

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Re: Smok :)

Post autor: Nordri »

Co nie zmienia faktu, że dla graczy wampirów groźniejszy jest dreadlord na swojej czarnej jaszczurce, niż smok HE.

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Korhil pisze:oj polemizowałbym - lord HE w wersji foe bane i loec klepać może wszystko co ma więcej niż dwa woundy, a to, że SD ma 7 siły, 6 ataków i 7 woundów to wystarczający dla mnie argument - w walce smok DE kontra SD z foe bane i loekiem na lordzie wygra raczej na pewno smok HE...
Tylko, że podałeś mi zupełnie nieturniejową kombinację której nigdy jeszcze nie spotkałem na stole. :) Natomiast Dreadlord na smoku, byle jak złożony, jest trudny do zabicia - ot wystarczy pendant i crismon death i mamy 10A S6 z przerzutami do hita.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

August pisze:
Korhil pisze:oj polemizowałbym - lord HE w wersji foe bane i loec klepać może wszystko co ma więcej niż dwa woundy, a to, że SD ma 7 siły, 6 ataków i 7 woundów to wystarczający dla mnie argument - w walce smok DE kontra SD z foe bane i loekiem na lordzie wygra raczej na pewno smok HE...
Natomiast Dreadlord na smoku, byle jak złożony, jest trudny do zabicia - ot wystarczy pendant i crismon death i mamy 10A S6 z przerzutami do hita.
Pendant i Crimson Death to nie jest byle jakie jakie złożenie... :)

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

August pisze:
Korhil pisze:oj polemizowałbym - lord HE w wersji foe bane i loec klepać może wszystko co ma więcej niż dwa woundy, a to, że SD ma 7 siły, 6 ataków i 7 woundów to wystarczający dla mnie argument - w walce smok DE kontra SD z foe bane i loekiem na lordzie wygra raczej na pewno smok HE...
Tylko, że podałeś mi zupełnie nieturniejową kombinację której nigdy jeszcze nie spotkałem na stole. :) Natomiast Dreadlord na smoku, byle jak złożony, jest trudny do zabicia - ot wystarczy pendant i crismon death i mamy 10A S6 z przerzutami do hita.
to jak zagramy na jakimś turnieju przeciwko sobie to będziesz mógł porównać
DE wypłaca:
6A 3+ z rr, rani na 4+ i 6+As
gość na smoku trafia na 4+ z rr, rani na 5+ i do tego As
jak byś chciał bić po smoku bo po lordzie odradzam
HE nabijają z lorda 2.59 ran i mają -1 do CR
smok he trafia na 3+ rani na 3+ i nie masz sejwa
nawet jak wpadnie twój smok w mojego to mogę z ASF spróbować ubić ci lorda (choć jak masz pedanta to masz 3+ Ws) ale to raczej kiepski pomysł
zawsze można cię fastami obstawić albo Dragonami
wtedy jedyne co możesz zrobić to gdzieś zwiać - a ja już się postaram żeby to było pod bolce albo mojego smoka - bo w Dragonów zionąć się nie da ;P

kiedyś to liczyłem ale szarżujący smok HE w smoka DE zmiata go z powierzchni ziemi a przykro to mówić ale lord DE nie nabije 7 ran bo niby jak?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Wisnia
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Battleground - Chodzież

Post autor: Wisnia »

Chłopaki, smok DE ma 5 ataków, nie 6 [-X

Mam i DE i VC. Wiem, że kombat smoków nie jest dobry dla VC :) Szczególnie po lekkim bolcowaniu, albo przynajmniej ostrzału zwykłych kuszników.

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

ale dreadlorda można złożyć z +d3 ataki i potion of strenght co przy dobrych wiatrach da nam 7A S7 z rerollem do tego dochodzi smok z 5A S6

po obliczeniach dreadlord przy 7A zada 3,465 rany a smok 1,5625 rany co daje razem ~` 5 ran

uważam, że na uszkodzonego smoka HE można szarżować

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

no wszystko fajnie tylko zazwyczaj DE wystawiają Hydranty albo Hydranta i 2 bolce
a HE mają 3 jak nie 4
i kto tu kogo wcześniej sprzątnie?

tak czy siak można wykorzystać hate do własnych celów - np. zmusić smoka do overruna pod bolce/smoka
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

offtop...

spoko, że De mają 2 bolce a do tego jeszcze w pizdu belcików z ich kusz, gradem strzal z S3 da się wbić parę ran, raniąc nawet na 6, do tego jacyś assasiini z gwiazdkami czy co oni tam mają, nie jest kolorowo.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Dokładnie, offtop. Możemy się spierać który smok jest lepszy.. natomiast jak już napisła Nordri.. przeciwko VC lepiej spisuje się smok DE i znim też mam większe problemy.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

nie wiem kto założył temat "Smok :)" ale był trochę głupiutki bo granie na smoku w VC teraz jest jak granie 1500 pt na 2000 :D i tyle nic mniej nic więcej
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

1.Ten "ktos" zalozyl ten temat w 2006r ,a wtedy nie bylo jeszcze 7ed booka do VC.
2.Chyba po to zaklada sie tematy ,zeby przedyskutowac jakas sprawe.

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

MORFI pisze:ale był trochę głupiutki bo granie na smoku w VC teraz jest jak granie 1500 pt na 2000 :D
To popytaj się Barba, na temat smoka :)
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

ja czasem mam w rozpiskach smoka, głównie dla klimatu, chociaż balefire spike, hatred,fury, beguile robią z niego przydatne narzeędzie, podobnie jak book+muchy smoka :)

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

eliah91 pisze:
MORFI pisze:ale był trochę głupiutki bo granie na smoku w VC teraz jest jak granie 1500 pt na 2000 :D
To popytaj się Barba, na temat smoka :)
Po co się mam go pytać nie zmieni mojego zdania na temat smoka, a to ze temat był założony na starym booku to inna sprawa i fakt w starej edycji był normalny :D
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Zablokowany